| Lizzu a întrebat:

Daca Dumnezeu, diavolul si ingerii exista atunci de ce nu ni se arata?

A avut cineva vreo experienta?

84 răspunsuri:
| Lizzu explică (pentru anonim_4396):

De ce ma jignesti?

Am ras pentru ca mi-ai parut recalcitrant pentru simplul fapt ca cineva te-ar putea contrazice.
Nu trebuie sa te astepti ca toata lumea sa fie de acord cu tine...cred ca-ti dai seama. Exista si contraziceri si intotdeauna vor exista. Asate este.
Ne conformam si ne pastram parerile personale chiar daca altii nu sunt de acord cu ele.

Si de ce esti asa de nervos?
Nu ti-am facut nimic sa ma jignesti. Eu chiar nu te-am jignit niciodata.

Daca aveai dovezi le expuneai de la inceput. Asa e mai corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lizzu):

Mai cu ce te-am jignit? Ti-am spus doar adevarul! Nu exista dovezi? Ma tu macar ai cautat ceva sa te informezi despre ce este vorba sa u ai idei batute in cuie si gata stai lal ocu' tau cu ideile tale tampite ca este bine? Sau de ce incerci sa ma contrazici daca nu sti nici macar despre ce este vorba? Ma ce nu va suport pe voi ma contraziceti dar habar n-aveti despre subiectul respectiv..Na ca iti dau!
http://www.descopera.ro/......aranormale
Aceste fotografii au trecut toate testele de autenticitate niemni nu a putut sa spuna ca este vre un trucaj!
Informeaza-te si tu inainte sa incepi sa vorbesti in dodii! Eu pot fi contrazis ai dreptate dar cand spun de obicei ceva asa este nu debitez ca altii dintre voi!

| Lizzu explică (pentru anonim_4396):

Revizuieste-ti,te rog din suflet, vocabularul si exprimarea pentru ca ma faci sa nu-ti mai raspund deloc.

Daca vrei ca cineva sa te asculte si sa nu te contrazica, invata sa vorbesti frumos si civilizat! Nimeni nu-ti da crezare in felul asta.

Pozele alea ale tale pe care le crezi atat de verosimile sunt doar poze! Pozele se editeaza, se falsifica, sunt o gramada de treburi.

TU esti naiv ca le crezi si crezi in toate fotografiile astea cand toti le comenteaza si spun ca sunt trucate!
DA, am cautat sa ma informez despre asta si inca cum. Si nu de azi de maine ci de mult timp.
Le stiu pe toate. Crezi ca m-am nascut azi? Sa nu caut fenomene paranormale? Mai ales ca ma intereseaza de mult timp.
Pozele nu sunt o dovada incontestabila, recunoaste.

Nici o dovada pe lumea asta nu este credibila ci doar atunci cand vezi cu propriii ochi. Si chiar nici atunci.

Oricum mersi.
O seara buna.

| sabrina103 a răspuns (pentru Lizzu):

Bine ci spun DESTEAPTA, buna, morala etc. Dumnezeu s-a aratat prin HRISTOS din punct fizic.Si sa nu spui ca nu crezi ca a existat pentru ca exista dovezi scrise pe langa Biblie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lizzu):

Mai tu ce nu intelegi ca au trecut toate testele de autenticitate? Ai o problema de intelegere sau ceva? Acum o arzi "cu propii tai ochi"..Mai tu ai ceva in capul ala? Ai vazut cu proprii tai ochi ca ai ceva? NU cred! Atunci eu zic ca este cam gol pe dinauntru!

| Lizzu explică (pentru anonim_4396):

Ce teste, MAI?
Ce teste? Nu vreau sa rad iar...

Mai bine ramai la parerile tale pentru ca nu stii sa te faci ascultat...

Pa-pa.

| Scarbo a răspuns (pentru Lizzu):

Acelasi lucru poate fi spus si despre dzeu.

| Broadband a răspuns:

Cum sa ti se arate ceva ce nu exista? happy ia zi? si nu am avut nicio experienta..am auzit povesti din batrani cu strigoi si alea alea ca ii bantuiau dar nu le-am dat crezare..stii vorba aia : pana nu vad cu ochii mei nu cred

| Lizzu explică (pentru Scarbo):

DA,asa e.

| Lizzu explică (pentru sabrina103):

OK.

| Bogdana a răspuns (pentru Lizzu):

Ferice inseamna Fericiti
Fericiti cei ce n-au vazut dar au crezut.Si daca l-ai vedea pe Dumnezeu in realitate, ce ai face? Daca intr-o zi oarecare, ti-ar aparea Isus in fata? Ce ai face, ai crede mai mult? Asta e problema."Nu am de ce sa cred fara sa vad". Dumnezeu nu se supara ca nu vrei sa-l vezi.Dar bine ca in dimineata asta El ti-a deschis ochii, pentru ca puteai usor sa nu te mai trezesti, sunt atatia oameni, care s-au culcat de cu seara si nu s-au mai trezit.Ti-a dat sa poti vedea cerul si tot ce te inconjoara.Nu trebuie sa-L vezi pe Dumnezeu fata in fata, ca sa crezi.Il vezi prin tot ce a creat.Ca te-a creat pe tine. Puteai sa nu existi.In fine, e problema ta, credinta ta, nu ma priveste pe mine.Nu vreau sa aud ca sari pe mine, sau ceva.Nu am spus nimic cu rautate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lizzu):

Ma se poate observa daca o fotografie este autentica sau nu dar e vai de tine si in domeniul fotografic! Mai pe scurt esti praf in toae domeniile adica ai un nivel de cultura extrem de scazut!

| Lizzu explică (pentru Broadband):

Ai dreptate..pana nu vedem nu credem... poate e mai bine asa.

| Lizzu explică (pentru Bogdana):

Nu sar, stai linistita.
Nu sar pe oamenii care-mi vorbesc frumos si civilizat.

Mersi pentru sfat.

| Lizzu explică (pentru anonim_4396):

Daca nivelul de cultura al unui om se poate masura intr-o simpla fotografie ..atunci esti tare.

Multumesc pentru compliment.
Mai bine incheiem.

Mergi si arunca jignirile si frustrarile la cosul de gunoi.
Asta iti recomand eu.
O seara extrem de luminata.

| Bogdana a răspuns (pentru Lizzu):

Cu tot dragul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lizzu):

Nu ca sta intr-o fotografie dar mi se pare prostie mare sa nu sti ca se poate verifica autenticitatea unei poze..Ma surprinzi!

| Lizzu explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca o poza se poate verifica, numai ca NU CRED in autenticitatea aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lizzu):

Pai de ce nu s-a gasit nici unul care nu crede sa o verifice sa demonstreze ca nu este autentica? Logica asta.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt, parerile sunt impartite.Si nu ai de unde sa stii cand a fost facuta.Probabil a fost facuta mult mai tarziu, cand s-au imbunatatit tehnicile de editare ale fotografiilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Acele fotografii n-au aparut dintr-o data ci exista din vremurile astea. Asta inseamna vechimea unei fotografii, nu cele facute in photoshop alb-negru. Invata anumiti termeni si dupa vorbesti.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune mi mai multe despre acesti termeni.Ai putea pune capat vesnicei mele enigme.Ai putea scade numarul de atei inimaginabil de mult.Ai putea salva zeci de suflete care se duc singure in groapa fara macar sa vrea acest lucru.Ai putea oferi o speranta persoanelor care nu mai au demult acest lucru.Ai putea oferi persoanelor inglodate in frica de societate si lumea materiala inclusiv moartea un motiv sa traiasca.Ai putea pune capat intrebarii care macina omenirea de mii de ani.Dar n ai facut o. N ai facut nici una din toate astea.Tot ce ai scris in topic e total invalid si nu raspunde la nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Fa tu ce ai scris acolo si mai vorbim.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru anonim_4396):

Toate acestea pot fi facute dovedind existenta lui Dumnezeu.Eu nu pot,pentru ca nici eu nu-s sigur ca exista.Dar tu,care stii atatea notiuni despre fotografii,le-ai putea prezenta,astfel fiind ilogica negarea existentei lui Dumnezeu. Daca dovedesti ca nu sunt false,nu sunt editate, cum dracu sa mai negi ca exista dzeu? Daca ce ai spune ar fi adevarat, ai primi premii inregistrate live la cele mai mari televiziuni mondiale, ai primi multe cecuri in valoare de milioane de euro, ti-ar multumi oameni pe care nu i-ai vazut in viata ta pentru ca ai demonstrat ca ateismul este invalid.Ai aparea pe fiecare canal in parte.N-ar mai trebui sa muncesti niciodata.Cat despre faima ta la nivel mondial, nici n-ar fi cazul sa discutam.Totusi,inca stam in umbra.Nu s-a dovedit nimic. Oricum, crezi ce vrei, e bine sa visezi.