| JesusChrist a întrebat:

Daca Dumnezeu e detasat de spatiu si timp, cum poate fi numit vesnic?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Corect ai dreptate, dar la crestinii totul e posibil, cica e afara timpului, deci habar nu au cei ala

| unbaiatanonim a răspuns:

Buna intrebare thinking

| Nonono a răspuns:

Pai vesnicie inseamna timp infinit. Ce e asa de greu? Normal ca nu exista timp.
Nu incerca sa intelegi tainele lui Dumnezeu cu mintea ta rationala.

Daca ti-e lene sa dai un search pe google si sa citesti, iti dau eu un articol care o sa-ti raspunda la intrebare.
Uite aici, despre vesnicie:

http://www.parohiamacin4.org/2_vesnicie.htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumosule,vesnic inseamna tocmai in afara timpului si spatiulu.Notiunile de timp si spatiu, presupun tocmai ceva care a avut un inceput si au sau vor avea un sfarsit.Chiar si infinitul, matematic poate avea un sfarsit.

| Silviuloan a răspuns (pentru Nonono):

De unde esti? din macin?

Răspuns utilizator avertizat
| Nonono a răspuns (pentru Silviuloan):

Nu. De ce?

| gabrielgp a răspuns:

Nu va suarati dar inainte de big bang nu exista timp asa ca nu a existat nici un creator

| martzian a răspuns (pentru gabrielgp):

Ai citit "A Universe from Nothing" a lui Lawrence Krauss? Daca nu, citeste si te lecuiesti de teoria asta, iti garantez! Este subiectul de glume preferat chiar si al unor celebri actuali sau fosti evolutionisti. happy

| gabrielgp a răspuns (pentru martzian):

Nu stiu cati ani ai dar frate daca Dumnezeu ar exista sar mai arata si el pe pamant sau macar isus dar asa...si se mai spune ca dumnezeu a creat tera ei bine soarele a ajutat pamantul si celelalte planete din sistemu solar sa se formeze. universul era facut di praf dar cu ani si ani chiar milioane din nisi sau format planete.