| мιнαɛℓα36 a întrebat:

Daca DUMNEZEU este raspunsul, care este intrebarea?

Răspuns Câştigător
| dracu14 a răspuns:

Defineste ceva inexistent.

40 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Intrebarea este:'' Cine este Creatorul tuturor lucrurilor?''

| Angel0 a răspuns:

Ce cauta ateii la rubrica religie?

| Bogdan2104 a răspuns (pentru Angel0):

De ce majoritatea credinciosilor sunt intransigenti?
Daca sunteti atat de buni pe cat pretindeti, n-ar fi normal sa acceptati un om si parerea lui, indiferent care ar fi asta? Ca intrebarea ta pentru mine suna a intoleranta, ori asta nu este chiar un lucru pe care Dumnezeul tau il apreciaza, nu? happy

| мιнαɛℓα36 explică (pentru Angel0):

Neah...nu aceasta-i intrebarea! happy

| Angel0 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Care este cuvantul pe care ateii il rostesc de mai multe ori pe zi decat crestinii?

| мιнαɛℓα36 explică (pentru Angel0):

laughing
Nu

| Danzell a răspuns (pentru Angel0):

Se numeste libertate de exprimare. garantat constitutional.winking

| мιнαɛℓα36 explică (pentru Danzell):

Nu imi reproseaza mie( sau ateilor) ci a raspuns la intrebarea mea...raspunsul fiind o intrebarehee hee
Asta am cerut! happy
E greu?

| Danzell a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Intrebarea era deja pusa laughing

| мιнαɛℓα36 explică (pentru Danzell):

Si totusi...care-i intrebarea?

| Danzell a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Daca Dumnezeu e raspunsul... atunci intrebarea mea e DE CE?

| Angel0 a răspuns:

Oare cine stie ce este in mintea unei femei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Angel0):

O femeielaughing

| Hombre a răspuns:

Intrebarea.

| Inferno a răspuns:

Ce este universul?

NOname
| NOname a răspuns:

Pentru un credincios... oricare, mai ales dacă este încă un mister.
Pentru un om raţional "Dumnezeu" nu este răspunsul, decât poate la neştiinţa şi nesiguranţa umană.

| JeSuisElle a răspuns:

Intrebare : Cui ar trebui sa ii multumim pentru tot ce avem?

| zurick a răspuns:

Intrebarea al carui raspuns Dumnezeu? Depinde de religie la unele religii raspunsul este ''niciuna'', la altele cele ale crestinilor este ''toate''.Ce combinatie frumoasa ar iesi dintre religie si stiinta, care dupa parerea mea se completeaza

| Liviu a răspuns:

Intrebarea e Care a fost idiotu, sau idioti care lau inventat pe dumnezeu? Popi iau la bani garla pentru 2 3 ragaieturi si balmajeli din o carte care ar fi buna doar de prins muste, sau in lipsa de ocupatie sa te plictisesti cu ea putin.

| Lizzu a răspuns:

"Cine a construit tot ceea ce exista, toata realitatea noastra fizica, de la fir de nisip pana la galaxii?"

| ErrorFound a răspuns:

"Daca Dumnezeu e raspunsul am gresit intrebarile si iata reapar iar si iar frustrarile..."-Unde se termina visele

Cred ca intrebarea ar fi "Pe cine iubesc prostii?"

| CinevaNou a răspuns:

șasă cai.

| мιнαɛℓα36 explică (pentru CinevaNou):

Nu șasă cai... șasă cai frumosi, nu oricumhee hee

| grab a răspuns:

Intrebarea este: "Sunt fericit?"

| fuzzer a răspuns:

"Care este intrebarea".

Facem oare voia Lui Dumnezeu?

| Rakanishuu a răspuns:

Buna intrebare. thinking thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca un zeu e raspunsul atunci am gresit intrebarea.

| Mikhtarian a răspuns:

De ce? Ca asa a vrut Dumnezeu
De ce Doamne?
Am gresit intrebarile, si iata reapar iar si iar frustrarile.

| Vi003 a răspuns:

E o intrebare careia i-as raspunde cu o alta intrebare:"De ce pui astfel de intrebari?"...

| мιнαɛℓα36 explică (pentru Vi003):

Pentru ca am nevoie de ajutor? Ce zici de asta? Ma ajuti?

| Vi003 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Cu mare placere! Daca ai nevoie de ajutor, roaga-te, asta fac si eu...ca si eu am nevoie...Doamne-ajuta!

| TPUajutor a răspuns:

Intrebarea estebig grine ce nu te pocaesti?

| RisenLight a răspuns:

Folosesti o metafora ca sa construiesti o intrebare logica?! jalnic. :-

| мιнαɛℓα36 explică (pentru RisenLight):

Iar tu nu poti raspunde...si mai jalnic! happy

| RisenLight a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Sa raspund la o metafora...nu ma cobor asa jos laughing... spec ca sti macar ce e aia.

| andri22 a răspuns:

Intrebarea e tot raspunsul Dumnezeu iubitorul nostru pentru ca un raspuns fara o intrebare nu exista niciodata asa si cum noi ne rugam si il intrebam pe Dumnezeu ceva anume el ne raspunde dar cu timpul si trebuie sa fim rabdatori si credinciosi, credinta este mare daca vrei si iti doresti asta dar trebuie sa te rogi si sa o descoperi tu ca sa te atasezi de ea! Mult Noroc

| adrian1419 a răspuns:

Cine nu exista?

| zTonia a răspuns:

Care vrei tu! orice se potriveste... cred

| нσяяσя a răspuns:

Intrebarea este: Care este raspunsul?
Putem creea o intrebare pe baza unei afirmati. Punem in primul rand un pronume relativ in fata urmat de un verb. La sfarsit am adaugat un substantiv. Sunt mai multe metode de a creea o intrebare pe baza unui raspuns.

| aallyynnuuttzzaa a răspuns:

Noi l-am facut pe el sau el pe noi, marea intrebare, sunt in informare, ceau!