| BlitzkriegJack a întrebat:

Daca Dumnezeu exista, atunci de ce naiba a creat degetele de la picioare, menstruatia, apendicele, testiculele externe (de ce nu le-au facut inauntru, ca sa fie mai sigure) si parul excesiv (pubian, pe picioare, la subrat, pe piept, etc)?

21 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Ce cauta aici degetele de la picioare? Tie nu-ti folosesc? Mie imi folosesc forate mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate componentele corpului nostru au un anumit scop! De asemenea daca faza cu testiculele era cum zici tu dupa te intrebai de ce nu au fost create in exterior! Deci intrebarea asta nu prea isi are rostul!

| Mădă0611 a răspuns:

Stii ca fara degetele de la picioare n-ai avea echilibru?

Sau parul facial, toti oamenii au, deci si femeile. Ma gandeam sa-i intreb de ce avem daca nu e pentru ca am "evoluat din maimute", dar vad ca n-are rost yawn

| Krokodil a răspuns:

Ahahahahhah.win.

| morningstar a răspuns:

Ca sa te miri tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Mi se pare mie sau femeile din ziua de azi au inceput sa aiba mai mult par decat este normal..adica WTF! Vad asa numite doamne cu par pe mana mai mult decat mine! Sau am vazut pe site unele care ziceau ca si-au ras mustatalaughingOare acesta este urmatrul "specimen" al evolutiei? Parosul sapiens?laughing

| cristi202 a răspuns:

Intreaba un medic, si iti va spune rostul fiecarui lucru pe care l-ai adus in discutie, si atunci nu vei putea face altceva decit ce a facut psalmistul cind a zis: "Te laud, o, Doamne, ca sunt o faptura atit de minunata!"
Poate ca ar trebui sa te uiti si la lucrurile bune pe care le avem in corpul nostru, la minunatiile pe care le avem, si atunci vei intelege ca ce aduci in discutie sunt lucruri marunte.

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Te rog nu imi spune ca si tu crezi ca ai evoluat din maimuta straight face

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e de la hormoni, si la parul de pe fata femeii ma refeream la acele fire mici, deschise la culoare, care se observa din profil.

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

Nu din maimuta, dar din aceeasi specie din care a evoluat maimuta. Tot ce e viu a evoluat din aceeasi forma de viata.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Pentru ca DUMNEZEU exista tie ti-a dat constiinta, dar daca nu permiti ca EL sa-ti educe constiinta pozitiv, are grija naiba ( SATAN ) de constiinta ta ca sa fie educata si hranita negativ, si el iti v-a lua si rostul vietii tale care dealtfel ar trebui sa recunosti ca viata ta i-o datorezi lui D-zeu ca El te-a creat nu amicul tau negativ care te ajuta sa vorbesti dupa cum gandesti, oricumlui Satan ii bucuri inima, nu lui D_zeu. Schimbati atitudinea care nu-ti foloseste la nimic, nici tie, nici altora.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru cristi202):

Organele ca organele...intelegem!
Dar de ce Dumnezeu a facut posibila imbolnavirea unor organe si celule? De ce a creat cancerul, leucemia si sida la copii?
Sa intreb un medic?

| Buresbista1 a răspuns:

Pei dz=dracu

| Buresbista123 a răspuns:

CIne te a mintit? nu exista

| Mădă0611 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Pacatul e de vina, cel necomis (stramosesc), sau cel deja iertat de Iisus. Ma mir ca n-a zis nimeni ca parul de pe corp e urmare a pacatului, pentru ca se stie in popor ca pacatul urateste omul, sau il transforma in animal. thinking

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Bine si forma aia de viata din ce a evoluat?

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

A aparut. Degeaba vin cu detalii ca e mai usor creationismul.

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

laughing A aparut, cum naiba sa apara asa din nimic, parca aveati dovezi logice ale evolutionismului, explicam cu detalii cum a aprut fiecare forma de viata si cum a evoluat din una in alta.

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

E plin netul de articole despre aparitia vietii. Nu ma apuc de explicat ca oricum n-o sa crezi, in rest evolutia e simpla, ca idee, http://www.youtube.com/watch?v=F7jSp2xmmEE doar ca modificarile organismului sunt minuscule, dar pe perioade foarte lungi, sunt semnificative. Daca vrei detalii multe, exista carti, articole, studii...

| cristi202 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Crezi ca El a creat si cancerul, si leucemia (care tot cancer e), si SIDA la copii? Sau omul prin modul lui de viata incorect? Daca fumezi toata viata, si mori de cancer la plamini, pentru ca ai fumat si ti-ai neglijat plaminii din placerea de a fuma, e corect sa dai vina pe Dumnezeu? Chiar si daca nu ai fumat, nu uita ca nu suntem singulari, ce facem, are efect, prin ereditate, asupra urmasilor nostri, asa ca daca eu fumez, si copilul meu, desi poate nu va fuma, va prezenta un risc crescut de cancer la plamini, caci informatia va fi transmisa din corpul meu in corpul lui la conceptie. Cu SIDA la copii e si mai clar. Nu o poate lua decit prin mama sau tata, care sunt infectati, atunci cind are loc conceptia, sau prin neglijenta vreunui medic sau vreunei asistente, care a umblat in mod neglijent cu acele cu care i-a facut sa zicem copilului vaccinurile. Desigur ca nu copilul e de vina, insa in mod cert, tatal sau mama e, pentru ca au umblat cu altii sau altele in afara familiei, incit s-au infectat, sau medicul ori asistenta, prin neglijenta lor. Nu Dumnezeu a facut posibila aparitia bolii, sau mai bine zis raspindirea ei, ci oamenii, care se vad fiinte individuale, si care nu tin cont ca faptele lor pot influenta negativ multe alte vieti, poate de oameni sau copii nevinovati, caci nu pot fi separati total de celelalte fiinte umane, asa cum cred ei. Traim intr-o societate, si ce face unul, poate influenta pe multi altii.
Si, da, poti intreba un medic, cit de mult rau isi face omul de unul singur prin viata dezechilibrata pe care o traieste, si prin actiunile sale, si cum poate influenta negativ si alte vieti.

Răspuns utilizator avertizat