| TeoCata1804 a întrebat:

Daca Dumnezeu nu exista si nici sfintii cum de icoanele plang si fac, minuni si la fel si mormantul lui Arsenie Boca?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dovedeste o minune...

| RAY a răspuns:

Biblic chesti de astea sfideaza biblia

| Octavian199 a răspuns (pentru suntserios):

Sa ne dovedeasca macar ca plang rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru Octavian199):

Intrebarea este de fapt pusa de un sectanct care face misto de ortodoxie

| Mircea08 a răspuns:

Un prestidigitator iti va spune ca el poate sa faca orice bucata de scandura sa planga. Daca ai vedea asta nu ai crede, ai zice ca umbla cu necuratul, dar cand e vorba de preot...
Da si tu un citat din Evanghelie in care sa se spuna ca e bine sa ai o icoana. Eu stiu ca singurul care facea minuni era Iisus si nu avea cu el nici o icoana. Pe o icoana este desenat un om pe care preotii l-au numit sfant - ce minuni ar putea face o bucata de lemn sau alt material lipsit de viata, asa incat sa dea pe spate un om care are viata si poate gandi?

| David050707 a răspuns:

Nu o fac.

| LupusDei1993 a răspuns:

Icoanele nu "plang", le-au fost injectate lichide in ele
Nu fac nicio minune, aia e doar efectul placebo
La fel si la mormantul unui om mort tot placebo e
sah mat pupatorule de moaste

| Angelindeed a răspuns:

Boca e cea mai mare sarlatanie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar te crezi destept cand pui intebarile astea?

| danut a răspuns:

Dumnezeu EXISTA, DAR Dumnezeu NU FACE minuni nici la diverse gropi din cimitire si nici pe diverse picturi sau statui nu varsa lacrimi DEOARECE Dumnmezeu INTERZICE inchinarea la ICOANE prin Porunca a DOUA din Lgea Sa si nici la MORTI deoarece MORTII sunt morti pana la Judecata Finala (citeste crezul). Asazise minuni facute prin cimitire sau icoane sunt PRODUCTIA Dracului ca sa insele oamenii care nu STUDIAZA ci vor doar o SALVARE IEFTINA (lumanari, plimbari pe la cimitire sau manastiri si ceva banuti aruncaati la cersetori) NU ASA SE CASTIGA CERUL.

| TeoCata1804 explică (pentru LupusDei1993):

Ba eu nu sunt pupator se moaste, sunt ateu dar am formulat intrebarea asa sa vad ce reactie au oameniilaughing)