| Stallone a întrebat:

Mai exista in Romania preoti cu har sau care fac minuni cum era Arsenie Boca? Caut unul si nu gasesc.

Răspuns Câştigător
| Filip23 a răspuns:

Sfintii in viata sunt rareori cunoscuti. Iti recomand sa participi sa participi la cult, sa cauti ce inseamna smerenie, rugaciune de pocainta si pacea gandurilor, si sa treci pe la manastirile unde s-au intamplat minuni. De ex Hadambu, sau care este in zona ta. Se vorbeste frumos de parintele Gherontie Puiu de la M Caraiman.

18 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Întrebarea este: au existat vreodată?

| EnciclopediaProstiei a răspuns (pentru NOname):

Sa pacalesti miliarde de oameni mai bine de 2000 de ani, din punctul meu de vedere reprezinta o minune.

| NOname a răspuns (pentru EnciclopediaProstiei):

La câtă prostie deţine umanitatea (şi potenţialul e nelimitat), e o minune necomplicată.

| danay72 a răspuns:

Azi Dumnezeu nu mai face minuni.Matei7:21-23

| Inaid a răspuns (pentru danay72):

Din Matei 7:21-23 nu poti deduce acest lucru ci faptul ca vor exista profeti falsi.

| danay72 a răspuns (pentru Inaid):

Dar profetii falsi fac minuni si Isus ne-a zis sa fim atenti la ei.Matei24:24.

| Inaid a răspuns (pentru danay72):

Da. sper totusi ca aia falsi raman suspecti chiar daca par interesanti cu minuniile lor si te pot pacali. in orice caz in Marcu 16:17, 18 zice ca cel care crede poate face minuni, si mai erau si alte fragmente da' nu cunosc inca destul Biblia. As vrea si eu sa intalnesc un profet adevarat. inca nici nu am cautat.

| danay72 a răspuns (pentru Inaid):

Biblia, cand a devenit completa, adica dupa ce a fost scrise cele 66 de carti, ea avea sa se dovedeasca ghidul pentru noi crestinii.Pavel a zis ca darurile de profetire aveau sa se termine dupa scrierea textului. 1Cornteni13:8-10.Scrierea Bibliei s-a incheiat in 98e.n

| Inaid a răspuns (pentru danay72):

Unde o zis Pavel ca darurile de profetire aveau sa se termine dupa scrierea textului? Eu nu sunt in masura sa contrazic sau sa aprob lucrurile astea, dar din 1 Corinteni 13:8-10 nu pot trage concluzia.

| danay72 a răspuns (pentru Inaid):

In 1corinteni13:8

| milan9 a răspuns:

Hristos îi trimite pe Apostoli în lume să predice SI SA FACA MINUNI:
Luca 9, 2 - Şi i-a trimis să propovăduiască împărăţia lui Dumnezeu şi să vindece pe cei bolnavi.

Posibilitatea de a a face minuni NU S-A ÎNCHEIAT odată cu apostolii, si tot la fel nici "propovăduirea împărăţiei lui Dumnezeu" nu s-a incheiat odata cu ei! Nici una din cele două nu s-a încheiat. Prin apostoli ele de abia au început. happy

Nu se mai fac minuni? Cine a spus? De ce, pentru că vor unii să nu se mai facă? În gruparea lor nici că se vor face vreodată sad

| zurick a răspuns:

De ce doresti sa te pacalesti ca exista unul? Au harul de ati sterpeli banii si atat sad

| sublime89 a răspuns:

Nu exista nicio dovada ca Arsenie Boca a facut minuni, doar povestile celor care vor cu disperare sa creada.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sunt sunt... si fraieri care cred in ei, sunt destui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista.Cand vei fi pregatit o sa-l intalnesti.

| Genesis2014 a răspuns:

Cei mai tari,,vrajitori''sunt popii, acesti manipulatori a gloatei :http://www.220.ro/......tYaViWr6u/

| Stallone explică:

Sa inteleg ca sectiunea asta a site-ului e doar pentru atei care iau la misto intrebarile incercand sa para interesanti. Inteleg ca e vacanta la prescolari si nu aveti nimic mai bun de facut cu viata voastra trista, dar va rog sa va abtineti.

| OnuOnulică a răspuns (pentru Stallone):

Salut

Ai perfecta dreptate acest site e plin de atei! Eu o zic pentru ca am observat acest lucru. Eu find (Crestin-Ortodox).

Nu asculta de zic ei eu iti garantez ca inca mai sunt preoti care fac minuni gen Arsenie Boca.
Incerca undeva la manastire.

O seara buna!