| anonim_4396 a întrebat:

Daca erai sanatos, bogat, faimos si aveai lumea la picioare, mai aveai credinta in Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| mentholinks a răspuns:

Sunt unii care au calitatile pe care le-ai enumerat si sustin ca sunt credinciosi si ca Dumnezeu i-a ajutat. Parerea mea e ca sunt ipocriti. De ce i-ar ajuta Dumnezeu doar pe unii ca ei in timp ce multi oameni cumsecade se zbat in saracie?!

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

Iahve nu ajuta pe nimeni, decat pe evrei lui, si in prezent nici pe ei din cauza faptului ca numai tin cont de legile din levetic si Deuteronom

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai benny ce tot faci conturi noi mai

| Bianncax a răspuns:

Nici asa nu am credinta

| RAY a răspuns (pentru Bianncax):

Esti atee?

| Bianncax a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu daca e cel mai bun loc sa discutam despre asa cevalaughing Nu m-am informat de teoria bigbang sau de alte chestii stiintifice despre cum a fost creat universul si din cate stiu ateii in chestiile astea cred. Pur si simplu nu imi prea pasa cum am fost creati, oricum murim, conteaza sa fim buni si sa ne bucuram de viata. Religia in ziua de azi duce de multe ori la foarte multa ură, misoginism, rasism. Dar nu am nimic cu crestinii sau oamenii de alta religie, respect alegerea fiecaruia asa cum ar trebui sa o faca si ei

| RAY a răspuns (pentru Bianncax):

Nu m-am informat de teoria bigbang sau de alte chestii stiintifice despre cum a fost creat universul si din cate stiu ateii in chestiile astea cred. P

poti fi ateu si in lipsa lor, ai dreptate

| RAYY a răspuns (pentru Bianncax):

Nu m-am informat de teoria bigbang sau de alte chestii stiintifice despre cum a fost creat universul si din cate stiu ateii in chestiile astea cred. P

poti fi ateu si in lipsa lor, ai dreptate

| RAYTM a răspuns:

Dumnezo e un basm, mai bine isi vezi de viata ta decat sa pupi moaste

| RAYTM a răspuns:

Da ca daca nu ai avea yehwe tiar lua tot su te ar baga in iadul vesnic