| Mariushgv a întrebat:

Daca esti preot poti sa lucrezi si ca altceva de exemplu ca si medic sau medic veterinar?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu crezi că un preot o zi pe săptămână cântă și 6 zile fluieră.
Am întâlnit un popă care făcea și curse Turda-Cluj, taximetrie. O dată, ( el mi-a povestit) s-a apropiat de el o fată rea ( fetele bune merg în rai, fetele rele merg unde vor). Era rea, dar bună și făcea trotuarul mai sus de sensul Giratoriu de pe Calea Turzii. Era îmbrăcată sumar. L-a întrebat dacă vrea ceva. El a răspuns.
- Vreau să te salvez.
A luat-o în mașină și au plecat spre Turda. S-au oprit la motel, să o spovedească. Și așa mai departe.

| anonimg a răspuns:

Nu cred că îți va permite timpul și meseria pentru a fi și medic veterinar. Dacă apare o urgență în timpul unei slujbe (accident, îmbolnăvire sau fătare), va trebui să lași slujba și să salvezi animale. Ori consiliul medicilor veterinari îți vor interzice practicarea medicinei veterinare pentru că nu te ți de ea.

| Celcestietot a răspuns:

Majoritatea preotilor sunt antihristi.