| AvalohAlyn a întrebat:

Daca exista dovezi arheologice si istorice ca Iisus Hristos a existat acum aproximativ 2000 de ani (dovezile exista)de ce nu credeti in Dumnezeu sau de ce nu credeti ca Iisus Hristos este Fiul lui Dumnezeu? O intrebare curioasa pentru cei ce nu cred in divinitate.

Răspuns Câştigător
| AndraRox a răspuns:

In lumea in care am ajuns sa traim nu te mai mira nimic. La un moment dat, ajungi sa te saturi de atatea jigniri atatea critici si ironizari din partea acestor atei. Si totusi nu renunta si continua sa isi sustina aceasta parere falsa.
( Dragi atei, lasati acesti prosti crestini asa cum ii numiti si nu mai vorbiti aiurea, mai ales daca nu stitiwinking Nu vreti sa ne intelegeti, asta e. Dar gata. Nu suntem nici prosti, nici tampiti, nici "orbi" s.a.m.d. Adunati-va gandurile, eu una nu imi vad viata fara Dumnezeu in ciuda varstei pe care o am acum. Stati linistiti ca avem modele de urmat. Parintii si profesorii de religie ne indruma spre calea cea dreapta dar e doar un avant, mai departe zburam singuri. Ganditi-va ca sunt si copii pe acest site, ganditi-va ca stricati tot ce au reusit sa cladeasca parintii, voi incurajandu-i sa renunte la credinta. Sunteti lipsiti de scrupule. Controlati-va, nu va inteleg nemultumirea.

31 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns (pentru AndraRox):

Ai inteleg gresit.