| afksbhbaws a întrebat:

Daca imi fac pasaport biometric imi vand sufletul diavolului?

37 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu, dar sa nu primesti cip-ul care se va implanta pe mana sau in frunte.Acei care vor primi acest cip isi vor vinde sufletul celui rau pentru eternitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ma scuzati doamna Emas dar cum e posibil un raspuns de o asemenea magnitudine?
Cum puteti sa ii raspundeti unui adolescent debusolat cu asemenea otv-isme?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma scuzati ca v-am spus adevarul. Poate ca intr-o zi datorita cuvintelor mele si implicit ale lui Dumnezeu o sa va salvati sufletul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Care adevar? Dumneavoastra detineti adevarul? Va rog frumos sa va masurati cuvintele si ideile, aici posteaza si tineri care intr-un fel sau altul pot fi influentati de un anume raspuns, va rog frumos ca pe viitor sa luati in calcul si repercursiunile.
Nu exista nici o legatura intre religie si chipurile biometrice, nu mai confundati mania religioasa cu credinta.
Sanatate si toate cele bune.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce frustrata esti! Vai draga, de unde ai adunat atatea resentimente? Cuvantul lui Dumnezeu este Adevarul.Nu iti place, nu ai decat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

V-am tratat cu respectul cuvenit dar mi-ati raspuns cu arma prostului, care evident e insulta.
Sanatate.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Invata sa scrii corect si dupa aceea mai discutam! Ok?

| Allrc24 a răspuns (pentru EmaS):

Cand in Biblie scrie clar de pecetea fiarei primita pe mana sau frunte, exact asta intamplandu-se acum...omul tot nu crede. aici se vede necesitatea prezentei Harului Duhului Sfant in vietile noastre.multi atei au citit Biblia ca si cum ar fi citit harry potter tot despre supraantural fiind vorba(asta gandind ei). Sfintii Parinti ne recomanda ca inainte sa citim Biblia sa ne rugam Domnului pentru intelepciune daruita prin prezenta Duhului

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Limba romana a fost a patra limba pe care am invatat-o, cand veti vorbi patru limbi cum vorbesc eu cinci mai povestim.

| Thunderstruck a răspuns (pentru anonim_4396):

Incredibil cum a putut doamna EmaS, o credincioasa adevarata sa se ia de cum scrieti, m-am uitat foarte atent si nu am gasit absolut nicio greseala.Lipsa de argumente din partea unui credincios va zic (,) ca e ceva care nu prea vrei sa intalnesti. Incep prin insulte si termina cu niste corectii gramaticale tampite.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, banuiesc eu ce natie esti.Sunteti niste acrituri. Tu ai inceput sa ma iei in suturi.Eu doar ti-am raspuns cu aceeasi moneda.

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Nu.
Nu prea ai de ales.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic vorbind, nu. dar practic da. daca acesta contine numarul fiarei, nu prea conteaza, cata vreme te folosesti de el.intai legitimatia de intrare undeva, apoi cardul de acces, apoi cartea de identitate, cardul bancar, pasaportul biometric si probabil cel ce le va inlocui pe toate inclusiv banii; cipul biometric.asa se fac aceste treburi, pentru a insela vigilenta celor ce vegheaza si pentru a manipula marea multime de adormiti care spun ca ei stiu.si boii stiu ca sunt in turma, dar nu stiu ca sunt in drum spre abator.cand vor veni cipurile biometrice vor spune; puteti sa va pastrati credinta in suflet caci cipul il veti pune pe mana sau pe frunte, isi vor pune cipul toti prostii care nu au credinta, dar se bat cu pumnul in piept ca ei stiu.

| afksbhbaws explică (pentru anonim_4396):

Da, dar in Biblie scrie ca cine nu detine semnul fiarei nu va putea cumpara, vine etc. In aceasta situatie este folosit doar pentru a calatori. Un astfel de pasaport are valabilitate doar 5 ani. Cand v-a expira imi voi face unul clasic si datele de pe cip nu vor mai fi verificate si nu mi se v-a mai lua amprente. Asta e parerea mea. Tu ce crezi?
P. S. Am pus intrebarea pentru a afla parerile celorlati. Nu detin pasaport biometric.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asyalex? cipul biomrtric va inlocui toate documentele si banii si valorile.ala va detine toate informatiile despre tine inclusiv ce ganduri ai.nu vei mai fi om.ci doar un numar pe un ecran disponibil fortelor oculte, precum personajele din jocurile tale de pe calculator.asta e controlul total. tu crezi ca marfurile si, edicamentele.si aparatele electrcasnice si orice marfa vanduta nu are codul de bare care include si 666? se va sti si ce cumperi si cat, si de un de, si de ce. tu crezi ca antihristul este prost? vai de tine si de cei ca tine care nu vedeti inceputul lucrarii.

| afksbhbaws explică (pentru anonim_4396):

Stiu mult mai multe lucruri despre acest subiect decat crezi. Am pus intrebarea de mai sus pentru ca imi fac griji pentru o persoana apropiata care si-a facut. Multi care ar fi in locul meu, probabil si tu, si-ar face griji pentru ca una e atunci cand e vorba despre altcineva si alta cand e vorba despretine. In final am aflat raspunsul, iar acea persoana nu va pati nimic. Nu mai judeca dupa aparente si nu profita de anonimatul pe care ti-l ofera internetul in scopuri rele(nu ma refer la raspunsul tau). Dumnezeu sa te ajute!

| ateuNEGATIV a răspuns:

Tu crezi o iei asa in serios? macar ai suflet din moment ce vb de el

| Allrc24 a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Ray tu de exemplu esti de acord sa primesti cipul in frunte sau mana dreapta?

| Allrc24 a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Inca un lucru:dc se vehiculeaza din ce in ce mai des ideea implantarii cipurilor chipurile pentru protectia impotriva terorismului(razboi care a fost de fapt inventat), pentru simplificarea tranzactiilor nemaifiind nevoie de carduri de credit, bani cash, etc... dc vor sa le instaleze chiar in frunte sau in mana dreapta exact cum a prezis Biblia? sa fie o coincidenta uriasa? nu cred...

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Allrc24):

Da sunt de acord cum ar putea sa ma influenteze un cip de ala? daca ar exista asa zisi masoni ar elibera un virus si am muri cu toti tin sal cred pe lozarus ca totul e sf

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Allrc24):

E mai usor sa ai un cip implantat decat sa umbli cu acte dupa tine sau daca isi pierzi bulentinul e mai simplu asa e o idee fb asa sar descoperi criminali, hoti prin satelit direct nu ar mai fugi bodea in congo

| AskAlex a răspuns (pentru Allrc24):

Aha... Lasa fratica ca special o sa fac o cerere sa iti implanteze cipul ala in varful organului genitalwinking

| Dumnezău a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Masoni nu exista, un virus nu l-ar elibera pe calea asta, dar l-ar trimite cel mai probabil in aer, si ar da vina pe teroristi(cum s-a facut la metroul din Tokyo, acum vreo 15 ani). Un astfel de virus e anthraxul.Si probabil nu va exista niciun cip/pasaport biometric. Iar Satana si sufletul nu exista, deci n-ai ce vinde, cui. Cel mai probabil vor gasi o metoda subtila de a supraveghea populatia, fie ca se face printr-un cip/pasaport, sau ceva mai discret, ca asta este marele obiectiv al celor ce conduc lumea, sa poata controla populatia, intr-o dictatura generala si globala, ca nimeni sa nu se poata revolta, fara ca ei sa stie primii.Pana si noua generatie de televizoare HD Samsung, vor avea camere si microfoane incorporate pentru "a observa cat mai atent preferintele si obiceiurile clientilor". Asta, cand de fapt, metoda asta pute a control dorit de niste baieti. O astfel de metoda de control si supraveghere, ti-ar leza iremediabil din libertati, ar distruge, practic, democratia, si ar face din oameni niste papusi urmarite de un Big Brother, care sa anuleze orice revolta, inainte ca ea sa se nasca, fie revolta respectiva, individuala, sau colectiva.

Caz inchis!

| Allrc24 a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

9. Şi al treilea înger a venit după ei, strigând cu glas puternic: Cine se închină fiarei şi chipului ei şi primeşte semnul ei pe fruntea lui, sau pe mâna lui,

10. Va bea şi el din vinul aprinderii lui Dumnezeu, turnat neamestecat, în potirul mâniei Sale, şi se va chinui în foc şi în pucioasă, înaintea sfinţilor îngeri şi înaintea Mielului.

11. Şi fumul chinului lor se siue în vecii vecilor. Şi nu au odihnă nici ziua nici noaptea cei ce se închină fiarei şi chipului ei şi oricine primeşte semnul numelui ei.

12. Aici este răbdarea sfinţilor, care păzesc poruncile lui Dumnezeu şi credinţa lui Iisus.

ray nu mai ai speranta pentru mantuire daca accepti mizeria aia:|

http://video.google.com/videoplay?docid=-2143651929020897231&hl=ro

te intreb inca o data cum a reusit Biblia sa prezica cu certitudine locul unde vor fi amplasate cipurile?

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Allrc24):

Depinde cum interpretezi

| Inferno a răspuns (pentru Allrc24):

Cipul nu se implanteaza in frunte. De unde ai scos-o?

| Allrc24 a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Cum sa interpretez..ray o dai cotita... vreau sa aud parerea ta de ateu. cum a reusit Biblia sa prezica cu acuratete implantarea cipurilor in frunte sau mana dreapta?

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Allrc24):

Bre scrie in biblie de cipurii? literal da-mi versetul te rog

| Allrc24 a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Cum puteau intelege oamenii de atunci notiunea de cip? cum le-ar fi explicat Iisus :"Este o metodă de identificare automată care se bazează pe stocarea și regăsirea datelor fürü atingere, la distanță, prin unde radio, folosind dispozitive numite etichete RFID (engleză: RFID tag) și transpondere RFID. Tehnologia necesită o cooperare a unui aparat cititor de RFID cu eticheta RFID.
O etichetă RFID este un obiect mic sau foarte mic (chiar sub 1 mm x 1 mm) care poate fi aplicat sau încorporat în principiu în orice produs sau obiect, dar și în corpul animalelor sau persoanelor, cu scopul de identificare și urmărire, folosind undele radio. Unele etichete pot fi citite de la mulți metri depărtare, chiar mult peste 50 m, iar eticheta se poate afla și în afara razei de vedere a cititorului de RFID.
Cele mai multe etichete RFID conțin cel puțin două părți:"
s-ar fi uitat patrat toti.
ii va sili pe toti iar cei car nu accepta vor fi ucisi, inca nu am ajus in stadiul ala. dar va veni si el.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Allrc24):

Ma bre nu-mi pasa ce intelegeau aia atunci nu scrie in biblie asa ceva tu ai luat un verset si l-ai interpretat cum ai vrut tu

| Allrc24 a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Dar de exemplu in Biblie ma isi spune:"Luati mancati acesta este trupul meu" asta nu inseamna ca trebuia sa il dezemmbram pe Iisus si sa mancam bucati din El.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Allrc24):

Fiecare interpreteaza biblia cum vrea, du-te la pocaiti aia dintr-un verset fac romane daca in biblie scrie un lucru respectatil nu interpretati cum vreti voi

| ClaraB a răspuns:

Absolut.

| TheUnForgiveN a răspuns:

Hai ba da-o..Nu ma nu. Daca iti vinzi sufletul diavolului pentru faima si bani, da. Daca iti lasi viata condusa de bani si alte bunurile materiale si uiti de sentimente, de prieteni..Cam asta inseamna sa-ti vinzi sufletul. Din ce stiu si eu, mare filozof.

| xplorex a răspuns:

-Poi fa-ti si ai sa aflii- happy

| sergiu_9668 a răspuns:

Nu iti vinzi sufletu nimanui

| frederiq a răspuns:

Lasa-mi un nr de tel sau o adresa de mail la adresa clm@mailbox.hu