| AndreyStefan001 a întrebat:

Am o intrebare, cum pot sa imi vand sufletul diavolului?

8 răspunsuri:
| einenebun23 a răspuns:

Cauta pe google sunt tot felul de rugaciuni pe acolo pentru asa ceva laughing Dar totusi sper ca glumesti.

| AndreyStefan001 explică (pentru einenebun23):

Si crezi ca functioneaza?

| dr0gx a răspuns (pentru AndreyStefan001):

Chiar exista, tot ce e paranoia, eu cred ca exista, dar totuși trebuie sa ne încredem in Mântuitorul nostru Isus

| CryForYourLove a răspuns:

Il poti vinde pe tocmai.ro. intra si isi ia de acolowinking

| HolyDesire a răspuns:

Nu poti

| comanantonio17 a răspuns:

Nu ai de ce să faci așa ceva, gândește-te că vei suferi o eternitate, și ceea ce îți oferă Diavolul este trecător, „doar de o clipă" în schimb dacă rămâi lângă Dumnezeu vei fi fericit și vei avea tot ce îți doreste sufletul o eternitate, gândește-te că doar Dummezeu te iubește cu adevărat, El și-a dat viața pentru tine și nu a cerut nimic în schimb, în schimb Diavolul îți cere sufletul în schimb pentru o „fericire" de o secundă, Diavolulu nu și-ar da viața pentru tine, Dumnezeu nu îți dă întotdeauna ce ceea ce îți dorești pentru că banii și puterea nu te fac cu adevărat fericit în sufletul tău, să știi că dacă crezi îm sacrificiul Lui Iisus, și recunoști că El a murit pentru tine și Îl accepți ca mântuitor al tău Dumnezeu te va primi îm Împărăția sa unde vei fi fericit o eternitate, să știi că dacă îi ceri prin rugăciuni sincere ceea ce îți dorești El îți va da, dacă consideră că îți „trebuie acelea" cu adevărat, încă o dovadă că Dumnezeu te iubește este că și dacă ți-ai vinde sufletul Dumnezeu te-ar ierta și te-ar primii înapoi oricând dacă te căiești (adică îți pare rău pentru ce ai făcut) și îți ceri iertare prin rugăciune mergând la un dihovnic sau la Biserică, crezi că Diavolul ar face atâtea pentru tine chiar dacă l-ai „trăda", eu cred că nu, Dumnezeu îți oferă o eternitate de fericire chiar dacă mai greșești fără să îți ceară nimic în schimb, iar Diavolul îți oferă o secundă de fericire cu un „preț enorm"!

| Panda_Ravar_1998 a răspuns:

De ce ti-ar cumpara sufletul cand poate sa ti-l ia direct happy?