| patrik986 a întrebat:

Daca noi am aparut din Adam si Eva atunci de ce aratam diferit? Aici ma refer la rasele umane (africanii, mongolozii si etc) Scz pentru categorie. Vreau o explicatie stintifica.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai adaugat intrebarea la categoria religie nu stiinta

cu toti suntem urmasi celor plecati din africa, astfel de atunci au aparut diferente de culoarea pieli, a ochiilor, a unor predispoziti la unele boli genetice etc

| patrik986 explică (pentru RAY):

Deci Dumnezeu este negru?laughing...adica ne-a creat dupa chipul si asemanarea lui asa zice biblia

| RAY a răspuns (pentru patrik986):

Care dumnezeu?

| patrik986 explică (pentru RAY):

Corect! laughing

| SG1995 a răspuns:

Conform mitului unul dintre copii lui Noe a fost blestema și așa au apărut negri.

| patrik986 explică (pentru SG1995):

Si care a fost blestemul? Adica ce rost a avut sa il faca "negru:

| Mircea08 a răspuns:

Daca vrei o explicatie stiintifica intreaba un om de stiinta. Pe aici nu gasesti asa ceva

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Mircea08):

Adevarat, aici probabil intrebarea va primi doar hate si se va ajunge iar la o dezbatere inutila in care dezbatem existenta lui Dumnezeu...

| patrik986 explică (pentru DoctorWh0):

Mda cam asa e

| Mircea08 a răspuns (pentru DoctorWh0):

Pe mine nu ma mira faptul ca intotdeauna se ajunge la aceeasi problema. Citeste cele 10 principii ale manipularii in masa si vezi ca unul dintre acestea este sa distragi atentia de la subiectele importante si sa o indrepti catre ceva neimportant dar care provoaca unele emotii.

| GrigoreCostinel a răspuns:

Nu te lua dupa ce spune religia! Parerea mea.
In plus ar putea fi vorba de adaptarea la mediul de viata.
Africanii sunt inchizi la culoare din cauza soarelui. Creste nivelul de pigmentatie din piele.

| patrik986 explică (pentru GrigoreCostinel):

Sunt ateu, intreb de curiozitatelaughing

| GrigoreCostinel a răspuns (pentru patrik986):

Si eu sunt ateu