| anonim_4396 a întrebat:

Daca s-ar face un sondaj privind numarul ateilor vs numarul crestinilor de pe TPU, cine ar castiga?

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Credinciosii fara discutii.
Daca s-ar face un sondaj intre toti ateii si Ema,pariez pe Ema fara sa imi am vreo crestere de tensiune.
Nu inteleg cum ne face fata la toti,fara sa se enerveze, fara sa injure, etc.

65 răspunsuri:
| ralucutza12345 a răspuns:

Crestinii! :p

| vali1985 a răspuns:

Numarul crestinilor.

| TheBloodyRoses a răspuns:

Egalitate?big grin Nu vreau sa cred ca`s mai multi cresitni!

| Anonim134 a răspuns:

Bai ce sa zic. dupa parerea mea nu cred ca, conteaza cine castiga, fiecare e liber sa creada in ceva sau sa nu creada. cred ca sunt lucruri mult mai bune de facut in afara sondajului. si pana la urma daca e ateu sau crestin. ce mai conteaza? adica. nah... intelegi tu
hai, bafta:*

| Dana1903 a răspuns:

Creştinii, din nefericire.

| alecx4music a răspuns:

Ca sa castige cineva ar trebui sa fie un concurs. Sondajul nu este un concurs. Delci nu va castiga nimeni.

| Purgatoriu a răspuns:

Hai sa fiu eu mai altfel... ATEII!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimeni nu ar castiga, da ca numar crestini is mai multi pe TPU si desigur si in Romania, atei sunt putini vom afla anul asta cati suntem de fapt eu cred ca cam 5 la suta din populatie, pe de alta parte multi se declara crestini ca asa e moda ca asa e majoritatea daca ai lua fiecare om in parte iai explica stinta nu cred ca ar fi crestini in lumea asta, din pacate nepasarea,necazurile din viata de zi cu zi mai ales in Romania chiar nu isi mai isi pasa de nimic cand vezi ratele, scumpirile de aia in tarile unde oamenii nu duc grija zilei de maine is mai multi atei dar la noi e foarte greu sa traiesti imposibil chiar sa te gandesti la un viitor din pacate ajungi sasi parasesti tara, familia pentru banii

| EmaS a răspuns:

Cu siguranta ca numarul ateilor ar fi mai mare!

| Rapplex a răspuns:

Crestinii.Ateii sunt foarte rar mai multi decat crestiniiwinking

| Varahil a răspuns:

As vrea,glumind putin,desigur, sa-ti amintesc un lucru:calitatea trage greu in balanta asta, si nu cantitatea!

| wales a răspuns:

Nu cantitatea contează, ci calitatea. În ziua de azi, a fi creștin este o mare calitate.

| Wehrmacht a răspuns:

Crestinii! Numarul de persoane care cred orice le "spune" o carte veche si un preot este foarte mare...

| Mangustă a răspuns:

Cati francezi ziceai ca sunt? plus altii de prin alte tari thinking Ar fi sanse sa fie egalitate, dar totusi e cam mult spus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba,pe voi cine v-a creat,inteligentilor? Tot exista o entitate care a creat lumea,fie ca se numeste Dumnezeu,Allah, etc. Sau voi ateilor va trageti din maimute, care sunt create de...Cu alte cuvinte cati oameni si cate maimute sunt pe TPU?

Răspuns utilizator avertizat
| upendo a răspuns:

In primul rand as fi curioasa sa aflu cam cati dintre cei care comenteaza aici cunosc adevaratul sens al cuvantului ''crestin'', si mai apoi de ''ateu'', in adevaratul sens.
De unde pana unde ''Crestinismul'''se confunda cu ''credulismul''?
Iar notiunea de ''ateu'' stiti macar ce presupune?
Nu fac morala nimanui.Insa daca presupui ca sti ceva in domeniu, vi aici comentezi (pro sau contra) consider ca trebuie sa ai si niste argumente solide.
O ultima chestiune pe care mi-as dori sa o spun. Crestinismul si in general o religie (ca sa nu spuneti ca tratez numai reliagia mea si in rest nu vad nu aud) are de a face cu o credinta, cu o convingere, si in profunzime aceasta ar trebui sa nu se lege de ceva neaparat material; preotul are rolul de ajutor. asa cum invatatorul te ajuta pentru ca nu te nasti invatat, asemenea si preotul are rolul de a te ''ghida''. Faptul ca nu toti au aceasta capacitate in ziua de azi (fapt discutabil) sau ca religia a fost folosita indelung ca metoda de manipulare pe plan psihologic este cu TOTUL o alta poveste.De aici pana la a deveni ateu e cale lunga.de aici pana a nu avea un inceput fara de sfarsit. sta un fapt ce nu-l poate atinge vreo fiinta in adevaratul sens.
De ce? Pentru ca noi avem si vom avea mereu o parte din Dumnezeu in noi. Acceptam sau nu, EL v-a exista cu sau fara ajutorul nostru, intrebarea e ce facem noi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru IntrebariIntrebatoare):

Agnostic=ateu este acelasi ca apa si gheata de ce sunt diferiti nu inteleg

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De unde sti ca exista? ai dovezi sunt curios sa le descopar si eu sunt botezat ortodox spune-mi

| EmaS a răspuns (pentru Ecea):

Multumesc mult Ecea.Nici nu stii ce bine imi fac cuvintele tale!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru upendo):

In ce organ e dumnezeu in mine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Fara tine, categoria ''Religie'' nu si-ar mai fi avut rostul ...Esti mereu prezenta, recunoscuta atat in randul ateilor cat si al crestinilor, gata sa imbogatesti cunostintele crestinilor despre D-zeu si despre tot ce are legatura cu acesta sau sa mustruluiesti ateii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Emas merita un oscar pentru cea mai crestina persoana de pe TPU

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti multumesc mult.Cuvintele voastre de apreciere cantaresc mult mai mult decat cuvintele agresive si vulgare pe care mi le adreseaza unii useri din rea vointa.Se merita sa fac ceea ce fac pentru cei care apreciati! Va iubesc si ma rog pentru voi!

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

In fiecare celula, dar mai ales El vrea sa locuiasca in inima ta! Stii ca te iubeste!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Eh,uite ca tocmai te-ai facut prieten cu dracul.N-a fost chiar asa de greu, vezi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Acum ca suntem prieteni, banuiesc ca o prietenie intre doi sau mai multi oameni implica preferinte asemenatoare in privinta multor lucruri, printre ele si muzica.Nu-i asa ca aceaste melodii iti delecteaza auzul si iti provoaca stari orgasmice ale timpanului?

http://www.youtube.com/watch?v=j0oUelh0Lvc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=8uPE2bdk-fg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=W86pOh13jaA&feature=related
Daca iti plac, iti pot recomanda si altele.
Acum sper ca nu regreti ca m-ai adaugat la prieteni.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am de ce sa regret, fiecare cu preferintele lui muzicale.Acest lucru nu poate sa fie un impediment in alegerea prietenilor pe TPU.
http://www.youtube.com/watch?v=KP8aTc5tI_c

| PreaSfintitu a răspuns:

Nu mai mintiti ma, ateii ar castiga ca numar, ca crestini sunt doar cativa adica Ema si inca vrea 2 sau 3, restul sunt niste papagali care se dau si ei crestini, dar injura si blesteama de mama focului