| KiszMy a întrebat:

Dacă stai față în față cu o persoană, acea persoană te va contrazice mereu susținând că stânga e dreapta iar dreapta e stânga. Dacă stai cu spatele la acea persoană, ea îți va dicta care este stânga și care este dreapta.
Voi cum considerați că este corect a spune: Piei satană sau înapoia mea satană?

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ești fumat?

| RoxanaY a răspuns:

Amandoua sunt corecte, dar mie mi se pare ca suna mai bine "Inapoia mea, satano", dar ce legatura are prima parte cu a doua?

| SyraMadeily a răspuns:

Ce legatura are prima parte? Daca Domnul Iisus a spus: "Piei, satano" si a spus si "Inapoia mea, satano", consider ca amandoua sunt corecte. Sau vrei sa spui ca Domnul Iisus a gresit?

| KiszMy explică (pentru SyraMadeily):

Nu sunt totuna, au înțelesuri diferite. Deci ori "piei satană", ori "înapoia mea satană".

| Meandyou99 a răspuns:

Nu, nu. eu cred ca "Mustra-te Domnul, satano" e cel mai corect, pentru ca Isus Hristos a avut putere de la Dumnezeu pentru a spune acele cuvinte. dar noi nu avem puterea pe care o avea El, nu putem porunci, doar El poate

| KiszMy explică (pentru Meandyou99):

Nu poate fi mustrată, fiind mereu contradictorie și menținându-și opoziția.

| Teo_Teo_1975 a răspuns:

Sus e jos si preapta e sus