| ateuNEGATIV a întrebat:

Daca tot ne exprimam opinile pe TPU eu spun ca e bine sa ne cunoastem mai bine as vrea sa explic cum stiu eu oricine care stie mai bine ma poate contrazice
as vrea sa explic despre eroarea crestinismului si eroarea in a intelege ateismul

credinta nu este o parte a religii sa fie clar credinta nu are religie
credinta e (metaforic vb )in inima si sufletul omului nu poti descrie o pers ca e pocait, catolic, mulsulman, etc
nu poti sa consideri un ateu un om fara morala doar pentru ca comunismul si stalin sa folosit de ateism asa cum nu poti acuza toti germani ca stramosi lor au masacrat 60 de mil de pers nevinovate asa nici crestini nu-i poti acuza pentru ce a facut biserica catolica in trecut
trecutul e trecut el conteaza daca invatam ceva din el

cum credinta nu are religie asa nici ateismul nu este doctrina, dogma, religie, credinta etc
ateismul nu afirma 100 la suta ca nu exista dumnezeu asa cum nici nu afirma ca exista dumnezeu
ateismul nu afirma sau infirma nimic 100 la suta
a fi septic nu inseamna ca esti paranoic sa fie clar
pana la urma cu toti suntem ateii doar ca uni au unu in plus fata de alti
nu am nici o intrebare as vrea sa clarific putin lucrurile si inca ceva crestinii nu pot afirma 100 la suta ca nu exista zeus, mitrha, alba ca zapada etc nu putem afirma nimic pentru simplu fapt ca mereu apare ceva nou e ca si cum ai afirma pc meu e suta la suta cel mai bun iar maine apare unu mai bun
inca ceva la o crima dupa ce aflam cine e criminalu si stim cum a fost omorata victima mai omoram pe cineva sa si vedem? asa e cu evolutia

7 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Ok...atunci fiecare ar trebui sa-si pastreze ideile, iar atunci cand vine vorba despre credinta sau ateism, sa ne punem pe silentios, sau cum ray? sa va cunosc pe toti, ca pe urma sa ma pot da cu parerea, nici 100 de ani nu-mi ajungewinking

| ateuNEGATIV explică (pentru 4b):

Eu unu am vrut sa clarific niste lucruri am vrut sa spun sa nu mai ne acuzam intre noi pentru cele petrecute in trecut, ba exprimate liber

| 4b a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Aha, am inteles acumwinking

| Pantera2012 a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Salut Raymusic eu cred ca asa ar fi destul de bine eu vad unii pe site-ul acesta ca ei Cred ca Atheismul este Satanist si face crime laughing rolling on the floor da mai multe crime fac crestinii mai ti minte femeia aia penticostala care si-a omorat copilul spunand ca asa i-a poruncit dumnezeu ca a citat un Pasaj din biblie Iubesteti aproapele i-ar daca il iubesti adul ca jertfa bunului dumnezeu deci inseamna ca Crestinismu fac mai multe crime in numele lui Satan si Dumnezeu laughing rolling on the floor
si Ateistii eu nu am auzit nici de o crima facuta de ei deci am dreptate Ray si eu sunt Ateu

| ateuNEGATIV explică (pentru Pantera2012):

Nu poti sasi dau dreptate nici sa te contrazic ca daca isi dau dreptate ar spune uni ca tin cu ateii daca nu ai spune tu nu ca nu tin cu tine
daca e vb sa gandesc rational sa trag o concluzie cat rau a facut crestinismul si cat a facut ateismul, mult mai rau a facut crestinismul, faza cu satanisti sectanti sunt obsedati lasa-i in lumea lor ignorai pentru ei pamantul e plat, are 6000 de ani, serpii vb, oamenii invie, merg pe apa etc ei chiar spun ca vb in limbii si spun ca vb cu dumnezeu la propiu
ma bucur ca esti ateu

| catalynx a răspuns:

Man ma bucur ca recunosti si tu anumite lucruri in topicul tau. Topicul este in proportie de 90% adevarat si da nu ar mai trebui sa ne razboim intre noi findca ne razboim degeaba parerea mea dar oare cum sa convig eu atatia oameni sa nu se mai razboiasca ca nu am cum. Parerea mea este una si clara categoria religie trebuie desfintata.

| Nosam a răspuns:

Novus Ordo Seclorum