| anonim_4396 a întrebat:

Daca tot ziceti ca exista paranormal si supranatural, ca exista persoane care au asemenea abilitati, de ce nu a castigat nimeni premiul lui James Randi?

10 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ce premiu?

| anonim_4396 explică (pentru William):

1 milion de dolari. Scrie "James Randi challenge" pe guagal, o sa gasesti toate detaliile legate de acel premiu.

| RAY a răspuns:

Ca nimeni nu are nevoie de banii, asa ca nu aduc fericirea ce sa faca cu ei? astia cu pananormalu comunica cu fantomele nu au timp de dovedit, suprnatural au treaba comunica cu spirite, lumea comunica gaia nu au timp

| Miauti a răspuns:

Poate unii sant mai modesti, ati nu vor sa lucreze pentru guvern. alti sant rapiti de OZN...

| i86e2 a răspuns:

Chiar ieri vorbeam cu careva care-mi spunea că are abilități supranaturale, că se poate deplasa "spectral". Eu i-am zis, ok, hai să încercăm, zi-mi ce am în mână. happy Desigur, nu a putut să-mi spună, dar vroia să-mi arate mărturii de la cei care i-au văzut abilitățile supranaturale. Evident, i-am zis: nu, mulțumesc, eu prefer să cred fapte, nu vorbe.

Ieri mă gândeam că aștept cu nerăbdare să-mi arate cinevă că supranaturalul există. Totuși, ar fi o idee bună să nu-mi țin respirația până atunci, că nu cred că se va întâmpla vreodată.

| Silviuloan a răspuns:

Nu incurcati harul cu paranormalul.

| reihiuke a răspuns (pentru Silviuloan):

Care-i diferenta?

| Silviuloan a răspuns (pentru reihiuke):

Cum adica?

| reihiuke a răspuns (pentru Silviuloan):

Care-i diferenta intre har si paranormal? Si cum il deosebesti practic?

| Silviuloan a răspuns (pentru reihiuke):

Cauta si vei gasi...