| Bogdanstan17 a întrebat:

Daca visezi ca canti intr-o biserica ce, inseamna?

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Uite tot ce am putut sa adun de pe net.
Daca cantecul era trist, e vorba despre sentimente neplacute sau tristete.
Daca cantatul este rau, ar putea insemna ca nu muncesti,
blandete, sau ar putea insemna ca nu ai incredere in tine.
Daca cantai printe prieteni/cunoscuti, reprezinta prosperitate si bucurie.
Daca cantecul era placut auzului, ar putea insemna armonie si fericire.
Sa canti in vis reprezinta auto expresie, auto afirmare si creativitate.

Acum despre biserica e mai greu pentru ca depinde de ce crezi tu despre religie.
Semnifica calm, liniste, ocrotire, protectie benefica, realizarea sperantelor.
Mai poate semnifica si pozitia ta fata de religie, poate sugera ca esti in cautare de comfort spiritual si mai poate semnifica ceva ce tu tii sacru.
Deasemena, poate sugera ca te indepartezi de credinta.

2 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nimic,visele apar din mulțimea gândurilor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna ca faci o cacofonie.