| andreicelobiectiv a întrebat:

Daca vorbiti dumneavostra cu Dumnezeu inseamna ca va rugati dar daca vorbeste Dumnezeu cu dumneavoastra inseamna ca aveti probleme medicale.Ce parere aveti? Nu credeti ca e chiar adevarata realitatea?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai... sa crezi ca un personaj imaginar ti se adreseaza direct nici prea sanatos nu e.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Realitatea este adevărată, dar nu o putem cunoaște.

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde,cum adevărul e relativ, fiecare interpretează cum vrea big grin

| EestiSodalane a răspuns:

Da și nu. Poate fi vorba despre probleme mentale, dar mai există posibilitatea să-ți vorbească diavolul și să se dea drept Dumnezeu.

Până una alta Dumnezeu nu prea are ce vorbi cu tine. Ți-a dat deja Biblia și ți-a dat oameni în viață ca să-ți spună ce trebuie să auzi. Dumnezeu nu vorbește dar își face simțită prezența dacă vrei să-L accepți.

| T0Teu a răspuns:

Minciuna. Dumnezeu chiar vorbește oamenilor într un fel sau altul, după cum scrie in Iov parcă.

| Whateverrr a răspuns:

N-are sens ce spui.
Dacă te rogi lui Dumnezeu, înseamnă că pleci de la premisa că El există.
Iar dacă El există, înseamnă că dacă voiește, poate să și comunice. Cum vrea El, când vrea El și cui dorește.
Dacă eu sau tu nu am avut "privilegiul", ca să zic așa, să ne vorbească Dumnezeu într-un mod mai explicit, nu înseamnă că niciun om nu poate experimenta astfel de lucru.

| ArchangelElohim a răspuns:

A vorbi cu Dumnezeu inseamna sa faci pace si liniste in minte. si cum faci asta, focusandu-te pe atentie.