| âηgeℓ a întrebat:

Ce parere aveti despre dragoste? credeti in iubire adevarata?

9 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

"dragostea adevarata" nu tine mai mult de cateva luni...

| Dєєค a răspuns:

Pai parerea mea despre dragote este una foarte frumoasa. Pentru mine dragostea inseamna sa sacrifici anumite lucruri pentru persoana iubita, sa te gandesti intai la persoana iubita si apoi la tine, sa fii gata sa renunti la alte persoane pentru persoana iubita, sa simti cum plutesti cand esti cu acea persoana. Eu cred in iubire adevarata, dar aceasta se dobandeste in timp, nu cum se combina unii si dupa 2 zile ii auzi cu " te iubesc" oh go on.

| Christal a răspuns:

Nici eu nu am crezut in ea pana l'am cunoscut pe prietenul meu.happy
apoi am inceput sa cred...desi are dreptate 'heavenn'. exista dar niciodata nu va fi perfectahappy

| heavenn a răspuns:

Iubirea adevarata exista, dar niciodata nu va fi perfecta. Si da, cred in eahappy.

| Tymycy a răspuns:

Dragostea mi se pare un lucru foarte frumoslove struck si cel mai frumos sentiment pe care il poti trai, stiind ca iubesti pe cineva care te iubeste, pentru ceea ce esti, nu te-ar schimba pentru nimic si cu nimic in lumea asta. A iubi neconditionat pe cineva, fara sa ii ceri ceva in schimb, inseamna a iubii cu adevarat. Cand iti pui inima si sufletul, tot ce ea tu mai bun in relatie, doar ca sa fie bine pentru amandoi, sa simta persoana de langa tine ca il/o iubesti.Sa nu tii cont daca e sau nu sarac, sa tii cont de ceea ce are in suflet. Eu zic ca iubire adevarata exista, dar foarte rar. Acuma lumea s-a modernizat, nu mai exista dragoste adevarata, si daca exista atunci foarte rar. Acuma totul merge pe interes, pile, bani, masini, bosorogi cu averi. Toti se chinuie sa ajunga prin pile, pin ce pot ei cat mai sus in societate si sa aiba cat mai multi bani, si pentru ce? Ca pana la urma la sfarsit toti primim doar un loc ingust in pamant sub 2 mhee hee pai nu?

| Princess_6005 a răspuns:

O parere buna cand este cu persoana potrivita. Este un sentiment inaltator. Da, cred in iubire.

| PiTiK_6085 a răspuns:

In ziua de azi nu mai crede nimeni in dragoste adevarata.Cel putin eu nu cred.Acum cel mai mult conteaza sa arati bine si sa ii faci pe plac partenerului.winkingParerea mea.

| BiscuitexPapusaaa a răspuns:

Pai...pana la maturitate tot ce simtit nu e dragoste! e doar un simplu sentiment care se poate schimba oricand.o copilarie. dar totusi e frumos sa ai pe cineva langa tine indiferent de varsta.

| Rebeca_8189 a răspuns:

Cred ca iubirea adevarata icepe de la 18-19, pana la 15 ani cred ca e doar atractie