| OctavianDanielMaria a întrebat:

Daca zeul iudeu v-ar zice sa va omorati familia, ati face-o? Fara faze cu ''Dumnezeu nu cere asta''

4 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Hell no.
D-zeu poate sa ceara ce vrea... faci ce-ti spune inima.

| Holiday a răspuns:

Daca cineva ajunge sa creada ca un zeu, oricare ar fi el, ii cere ceva, probabilitatea e mare sa faca ce "zice" zeul. De cele mai multe ori nu e vorba de schizofrenie, ci doar exista cineva care ii manipuleaza si convinge ca zeul "a zis". Istoria e plina de astfel de lucruri facute de diverse persoane infectate de credinte in diversi spiridusi. Crestinismul nu face exceptie.

| Lukasssz a răspuns:

Dumnezeu nu exista.

| TheStrategist a răspuns:

Nu aș face-o, logic.