| DaciaRomania a întrebat:

De cate ori ați citit Biblia până în prezent?

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

De la cap la coada: o singura data, dar sunt carti pe care le-am citit de douazeci de ori, in traduceri diferite (de ex. Ecleziastul).

| Wr3nch a răspuns:

O data. Si dupa ce am realizat ca in mare parte e doctrina si dogma m-am straduit sa uit.

| SkandallKamataru a răspuns:

De 0 ori, am incercat odata sa citesc din ea, am rasfoit-o putin, n-am inteles nimic... nu stiu cum au unii rabdare cu asa ceva da ma rog... cu timpul ala mai bine te duci si ridici niste greutati si iti faci ceva de mancare laughing

| T0Teu a răspuns:

Acum o citesc a treia oara. Iar Noul Testament l am citit de peste 5 ori

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Prin clasa a 8-a am citit Biblia pentru credinciosi si necredinciosi de Em. Iaroslavski, apoi in timp am citit si Biblia, am avut la dispozitie mai multe traduceri.
Povestiri cu talc nimic mai mult.

| bettybetty a răspuns:

Acum o citesc a4a oară