| anonim_4396 a întrebat:

De ce a creat dumnezeu iadul? Sunt multi ateii in iad? Si raymusic si ceilanti vor ajunge acolo?

Răspuns Câştigător
| allistars a răspuns:

Dumnezeu nu a creat iadul pentru oameni, ci pentru
satana si ingerii sai malefici.
Conform bibliei, se poate afirma ca in prezent, nimeni
nu se afla in iad, nici macar sufletul lui Hitler sau
a lui Stalin, aceasta intrucat iadul este locul final de
veci a celor care l-au respins pe Hristos si locul
in care vor ajunge dupa Judecata de Apoi.

| Catalinnna a răspuns (pentru allistars):

Fiecare suflet va fi judecat de 2 ori, o data la judecata particulara, dupa moarte, iar apoi la Judecata de Apoi (Judecata Universala). Dupa judecata particulara suflete merg in iad sau in Rai, nicidecum doar dupa Judecata de Apoi! Daca e cum spui, atunci, suflete care mor inainte de Sfarsitul propriu-zis al lumii unde se duc? Raiul si iadul sunt stari sufletesti pe care sufletul le cunoaste dupa moarte!

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Iadul a fost creat pentru satan si pentru slujitorii lui.Cei care fac voia lui satan vor ajunge in iad.

| MMihai a răspuns:

Raymusic o să aibă grijă să se ducă în iadul comunist!
Unde când au foc nu au smoală.
Când au și foc și smoală nu au cărbuni.
Când au tot ce le trebuie îi cheamă Scaraoschii la ședință
de partid.
În timpul ăsta niște drăcușori șmecheri vând și lemnele, și cărbunii, și smoala și cazanele!
Și în iadul comunist!
Când au foc, nu au smoală.
Când au și foc și smoală, nu au cărbuni, etc.

| ramona30 a răspuns:

Iar amenintarea cu iadul. Povesti de adormit copiii sau de indreptat comportamentul lor.

| DrunkenRat a răspuns:

Iadul este considerat absenta lui Dumnezeu, cat despre atei, nimeni nu stie.

| doctorul5 a răspuns:

Esti ateu? Ai cam multe greseli gramaticale.

| Purgatoriu a răspuns:

Nu Dumnezeu a creat iadul. Cand Lucifer a fost izgonit s-a creat iadul.
Te doare capu de cati ateii sunt acolo? Stai linistit ca o sa afli in curandtongue

| sinx a răspuns:

Un analfabet intreaba si alt analfabet ateu raspunde happy Chiar nu puteti observa ca e vorba de una si aceeasi persoana care este ahtiata dupa putina popularitate? Sfatul meu este sa pui mana pe abecedar si dupa aia sa scoti capul din vizuina happy

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Sa mori tu ca ajungi in Rai?laughing))
ai dracul de prostioh go on

| TheBloodyRoses a răspuns:

Dap, Barbosul a creat Iadul pentru noi. Stia ca vom avea nevoie de un loc de joaca si ni la daruit. Si da, nu stiu de raymusic da' eu clar ajung acolo! Si intrebarea cea mai grea va fi : ce voi bea azi?

| crynys a răspuns:

Daca ajunge acolo sa ne trimita si noua vederi si sa nu uite sa isi ia slipu ca am auzit ca e cald rau acolo

| NewWorldOrder a răspuns:

Ooo, nu. raymusic nu ajunge in iad, il iau pe el cu mine in rai, nu cred ca Iisus va avea ceva impotriva, daca il rog mult. Imi place tipul.
Si sa nu uit, va felicit, astazi se praznuieste Soborul Maicii Domnului pe stil vechi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce a creat dumnezeu iadul? ras metaforic vorbind nu a creat nici nu apare in biblie iadul, Sunt multi ateii in iad? nu se poate sti asta, eu deja sunt in iad pe pamant, ai pus intrebarea la misto nu-i asa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Copile de ce vb asa urat cu mine? te crezi asa mare hai fata in fata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cocalar asa cum mai numit da fata in fata nu ai tupeu sa te prezinti fetito