| r3r3r3r3r3r3 a întrebat:

De ce a creat Dumnezeu lumea daca in prestiinta Sa stia ca avea sa intre in pacat?

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Fiindca era nevoie de om si inca este nevoie de el in univers dar trebuie filtrat de pacatatul care il domina. Aceasta inlaturarea pacatului de pe pamant a fost hotarata inainte de crearea omului si se numeste planul de mantuire care se apropie de final.

34 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru r3r3r3r3r3r3):

Nu, tocmai de asta atât istoria cât și teoria de evoluție a omului le consider povești.
Istoria se știe că se scrie vorba aia la o bere.Cât despre evoluția omului, sunt doar teorii, adică presupuneri.

| r3r3r3r3r3r3 explică (pentru DeyCj):

Tie ti-ar placea sa mori si sa se spuna dupa aia ca ai fost doar o poveste?

| DeyCj a răspuns (pentru r3r3r3r3r3r3):

Așa se spune despre toți care murim.Așa că nimic nou.