| anonim_4396 a întrebat:

De ce a lăsat Dumnezeu ca, organele pentru procreare să fie învecinate (în cazul femeilor), iar, în cel al bărbaților, cu cele de excreție, deci considerate mai „scârboase"?
De ce acest design?
Care e logica L/lui?

57 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Design inteligent, ce stii tu.

| ErrorFound a răspuns:

Nu-i pune la indoiala judecata...era beat cand ne-a(pe voi-pe mine nu) facut...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Inferno):

Presupun că ești un om inteligent dacă ai tras concluzia asta.
Răspunsul?

| ksuper31 a răspuns:

Nu trebuie sa gasim raspunsul la orice intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ErrorFound):

Sunt liber cugetătoare. big grin
Vezi pe cine jignești data viitoare...

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-am jignit? happy Imi pare rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ErrorFound):

Nu-i nimic dacă nu ai intenționat.
Ai zis că așa ne-a făcut pe noi, deci mi te-ai adresat și mie, teoretic.
Oricum nu aveai să știi că n-am precizat pe nicăieri în afară de alte întrebări în ce cred și în ce nu.

| NameoftheCentury a răspuns:

Asa a evoluat omul, nu stiu daca e un motiv anume...

| 22SWAG22 a răspuns:

Ii buna intrebarea, dar ai uitat ceva...
Dumnezo nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru 22SWAG22):

Am pus întrebarea-n dublu exemplar și la Știință și Filosofie.
Ca să evit răspunsurile de genul „Fúck logic, Dumnezeu așa a vrut!"... am formulat așa la această categoriewinking.

| BlackSulphur a răspuns:

Nu stiu de ce, dar am impresia ca-s dumnezeu. Nu de alta, dar scriu acest comment sub influenta alcoolului! Ha!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru BlackSulphur):

Ce coCwe ccporect scroo ca sstii ca si eu am nbaut adonmeairo

| sublime89 a răspuns:

Am raspuns si dincolo dati mai zic si aici laughing Mai sunt astfel de "erori" in natura care ne arata ca nu a existat un creator inteligent. Asa functioneaza evolutia, e "oarba" de multe ori. Tot ce conteaza e sa functioneze, adica acea specie sa se poate inmulti si sa aiba succes, iar in cazul nostru am avut, pentru ca inca existam si chiar prosperam. Dar e ciudat oricum, mai ales daca ne gandim cate boli cu transmitere sexuala foarte periculoase sunt, care apar mai ales din cauza lipsei de igiena. Si faptul ca organele sexuale sunt invecinate cu cele de excretie e clar ca nu ajuta laughing Cine stie, poate o boala cu transmitere sexuala ne va extermina in viitor, cu sau fara igiena.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

„mai ales daca ne gandim cate boli cu transmitere sexuala foarte periculoase sunt, care apar mai ales din cauza lipsei de igiena."
Good point!

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai vazut sida ce ravagii a facut, boala cu transmitere sexuala. Bine, aia nu e din cauza lipsei de igiena, dar oricum. Alea sunt cele mai periculoase boli, pentru ca practic nu te mai poti inmulti. Fara o medicina foarte avansata nu am putea face fata nicicum unei astfel de boli grave.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Pozitia organelor mi se pare ok, nu vad problema.
Cred ca tu ai anumite frustrari ascunse

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La cate pupaturi in c, r liber cugetatoare versus ateiste vad pe aci, trebuie sa ma retrag.sa iertati boieri dumneavoastra daca nu suport pupincuristii.io ma nascui pe o gaura ceva mai jos de locul unde pupati voi.

| LordBolton a răspuns (pentru ErrorFound):

Asta explica de ce ne-a pus codita in fata (barbatilor) fata de animale laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru PreaDulcePreaFin):

CE?
Sunt mulțumită de mine și de partea de unde mă reproduc, de ce dracului aș fi frustrată laughing))?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce oră e azi? Joi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Everlino? bate vantul.are sa ploua la noapte.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si care ar fi problema?
Mi se par pozitionate destul de ok.
cat despre dumnezeu, nu are ce cauta in aceasta intrebare

| milan9 a răspuns:

Cineva spunea că sexualitatea este o glumă a lui Dumnezeu faţă de fiinţa umană. În orice caz este o vulnerabilitate care nu are doar scopul de procreere şi de refulare a tensiunilor în familie.
Mai are şi rolul de "verificare" (precum fructul din grădina raiului...).

Cum vine asta? Se pot vedea la tot pasul cazuri evidente ale eşecului acestei "verificări". Situaţii în care unii, bărbaţi spre exemplu, caută să vadă în semenele lor doar "obiecte" ale plăcerii şi abuzului, ale perversiunilor. Este situaţia în care ei au "vândut" imaginea şi demnitatea unei persoane pentru un viciu degradant.

Dacă oamenii ar privi doar ca suflete, doar prin natura lor spirituală (ca îngerii spre exemplu) realităţile intime ale vieţii biologice, ar surprinde amploarea situaţiei jenante, a decăderii uneori, "modestia" în care de voie de nevoie a căzut omul ce nu a dorit să caute MODESTIA pe o altă cale mai demnă… happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Morala: nu mai tăia iarba cu ciocanul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Everlina? ciocanul meu isi facu treaba dar iarba nu taie. facu doi feti frumosi si o fatuca.prin aceeasi gaura, pe care eu o numesc; o fantana a placerilor, dar si o posibila poarta spre iad, depinde de alejere.auzii de unul care-si baga o stecla in gaura scarboasa, care are un rol foarte util in viata noastra.respectivul nu a ales bine.nu pe acolo se bea.si nu cu tot cu stecla.DA doamne bine, si vara ploaie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și eu știu pe cineva care preferă clismă cu cola, dar hai să nu exagerăm.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer mie-mi pare exagerata aceasta intrebare,si asocierea a ceva sublim, nasterea, cu dejectiile. scarbos, nu ar trebui sa cuprinda ce e natural omenesc avand in vedere ca TOTI, dar TOTI beneficiem de aceste accesorii.de fapt nu chiar toti.la unii nu prea mai functioneaza astea si au recurs, la; dialize, sonde, operatii, practici{clisme}fereasca Dumnezeu de asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar Dumnezeu ce părere are?
Eu nu am criticat nimic, dar asta e realitatea, pe acolo ne înmulțim și ăla e organul copulator cu funcția lui!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru milan9):

Troll

| Lizzu a răspuns:

Ai gresit categoria laughing aici intrebi simpli oameni.
Intreaba pe dumnezeu insusi!hee hee doar el are raspunsul.