| anonim_4396 a întrebat:

De ce am fost concepuți fizic ca, organele pentru procreare să fie învecinate (în cazul femeilor), iar, în cel al bărbaților, cu cele de excreție, deci considerate mai „scârboase"?
De ce acest design?

36 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Aparitia si evolutia sexualitatii este un subiect complex ce implica ani de cercetare stiintifica in incercarea unei expuneri coerente a acestui proces. Asa ca un raspuns laconic in acest caz ar fi si extrem de lacunar. Dar pe scurd, organismele au evoluat in directia aceasta pentru ca din punct de vedere al simplitatii, ii era mult mai usor Naturii sa lucreze in acest fel.

| RAY a răspuns:

In mod nu e nici un desigen si doar un rod al evolutiei, urmareste asta isi explica de ce este localizat acele organe acolo http://istoria-lumii.ucoz.com/load/evolutia_vietii_pe_pamant_1/147

| relian a răspuns:

Si care este pina la urma intrebarea? Eu sincer nu prea vad una pe aici. Femeile au ce si barbatu are in alta parte ce? Eu cred ca e mai bine sa te mai documentezi inainte dea cere o lamurire.Atiot la femeie cit si la barbat ambele ce tu spui in ghilimele sint asezate cam la fel. Aparatul excretor este present atit la femeie cit si la barbat si asezat cam exact la fel. Oricine are rinichi, vezica urinara etc.Si toate acestea se varsa cam tot pe acolo.Nu stiu despre ce vorbesti tu.Chestii scirboase povesti vraja marii. Spune mai clar ce vrei sa stii sau despre ce vorbesti. Daca vorbesti despre urina la barbat se varsa intr-adevar pe o anumita portiune in acelasi canal unde se varsa si sperma spre exterior insa nu vad problema sau chestia cu invecinatu.Si la femeie urina se varsa tot prin organul genital chiar daca ceva mai spre exterior.Probabil tu te a steptai ca la femei urina sa se verse unde? in uter sau unde altundeva? Tot legaura cu organelle genital au atit la femei cit si la barbat.Doar trebuie sa mai citesti nitel despre aceste organe.Si scirbos in urina nu stiu ce vezi. Urina este apa in care ma rog sint dizolvate si o serie de toxine aduse din organism.Acum nu inteleg ce ai spus tu. Spui organele de procreere sint invecinate la femei si la barbat sint bagate la un loc cu cele de exceretie.WOW.Eu cred ca le cam incurci.E mai bine sa reformulezi zic eu.In primul rind daca te uiti la femeie organele de reproducere sint asezate in lant nicidecum invecinate.Singurul care nu este legat de acest lant sint ovarele, insa sint tot acolo f aproape.La barbat organele de reproducere sint legate intr-adevar cap coada dar nicidecum nu sint puse la gramada cu cele de excretie cum tu spui. Urina este eliminata la barbat prin organele genitale iar la femei exact la fel tot prin organele genitale in ambele cazuri undeva spre exterior.

| anonimg a răspuns:

E cam greu de inteles intrebarea ta.
Chiar noi oamenii vorbim despre femei ca reprezinta "sexul frumos", nu? Dar asta nu se intelege ca barbatii sunt urati sau... scarbosi.

| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Da, n-ai înțeles nimic.
De-aia am pus între ghilimele, că sunt părți prin care dăm toxine afară, ce nu au legătură cu sexul în mare parte.
La femei e altă treabă, adică știu că secrețiile au legătură cu procrearea și cu posibilitatea de a se desfășura, dar nu sunt destinați amândoi sexului, un gen cu altul, în vederea reproducerii...

| sublime89 a răspuns:

Este o dovada ca nu exista niciun design inteligent, ci este vorba doar de evolutie intamplatoare care poate sa si dea gres din cand in cand.

| ErrorFound a răspuns:

Hai sa-ti explic...
Orice specie evolueaza in concordanta, femeia cu barbatul.
La barbati, acolo este organul genital fiindca natura cauta cea mai usoara cale ca sa rezolve o problema. In acest caz, unui barbat ii este foarte usor sa pivoteze pe picioare ca sa...frichy frichy. Ce vreau sa spun: Miscarea fata-spate din bazin a fost cea mai usoara rezolvare pentru o excitare cat mai rapida. De ce pentru excitare? Fiindca daca oamenii ca fiinte rationale nu s-ar excita cand ar procrea, n-ar mai exista dorinta de a face..frichy frichy.
Fiindca suntem fiinte rationale ne intrebam de ce sa facem sex iar natura a rezolvat aceasta problema:pentru placere.

Hai sa discutam si despre procesul de excretie...organele excretoare sunt asezate acolo pentru a se folosi si de gravitatie in procesul de digerare si excretie. Sau hai sa punem problema altfel: Daca te-ai **** in sus, ti-ar placea sa te murdaresti toata? rolling on the floor

In final:care design? Nu am fost nici proiectati, nici conceputi. Totul se datoreaza evolutiei.

| anonim_4396 explică (pentru ErrorFound):

E un răspuns bun, am înțeles ce spui.
Totuși, de ce amândouă combinate?

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

Anatomie, draga mea. happy La femeie nu sunt combinate. La barbat sunt combinate doar de la intrare la iesirea din pe*is.
Banuiesc ca nu trebuie sa-ti explic acum de unde vie fiecare glanda si fiecare vena. happy

| anonim_4396 explică (pentru ErrorFound):

Știu de femei, am scris mai sus... Plus că eu ce naiba sunt laughing?
Totuși, femeia o face cu bărbatul să se reproducă.
Nu cred ca e nevoie să explici... înțelegi tu de ce.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

O singura persoana din citi tiau raspuns a spus ca nu-ti intelege intrebarea, la ce te referi.In rest toti au bagat-o cu evolutia cu tot felul de teorii dar habar naveau de fapt ce tu ai vrut sa spui.Dar au zis sa iti raspunda. Unia spun de ce sint localizate unde sint si ca iti poate explica nu stiu cine, dar nici ala nu a inteles nimic.Auzi aici la tine intrebare te citez"E un răspuns bun, am înțeles ce spui.
Totuși, de ce amândouă combinate? Amindoua combinate cine ce sau ce ai vrut sa spuii? Eu cred ca ori nu esti romanca ori e timpul sa ne vedem fiecare de gainile lui ca nu ajungem nicaeri. Vorbesti numai in versuri sau ce limbaj folosesti? Codat, cifrat sau cum soro ca eu ori am innebunit ori am inebunit.Deci eu zic so lasam moarta ca femeia o face cu barbatul sa se reproduca vorba ta o alta fraza fara nici o noima.Si daca tu esti femeie pfffff sper ca nu toate femeile de pe pamntul asta sint ca tine ca ar disparea specia umana.Bafta si nu te mai obosi sau chinui sa imi mai scrii ceva ca deja nu mai sint curios de ce incerci sa scrii sau sa desenezi.

| fuzzer a răspuns:

Nu cred ca-i vorba de nicio evolutie!

Fie crezi ca omul este rezultatul unor procese fizice si chimice intamplatoare, fie crezi ca omul are un creator...Si este peste ratiunea naturii umane, ca sa putem intelege acest lucru.Invit stiinta sa explice acest lucru. Nu va putea, te asigur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa nu mai ma iei la 13 metri iti dau o adresa unde sa mergi sa intrebi si sunt sigur ca o sa ai raspuns dar sa ai mare grija ca la acea institutie este un portar pe al carui ecuson este scris Sf. Petre si daca-i pui lui intrebarea o sa-ti raspunda asisderea, cam asa ceva :
- Hmmmmm, eu ti-am dat-o ca s-o dai, nu sa vi cu ea in rai.
Iar pentru design poti intreba pe Botezatu sau pe Zina Dumitrescu

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite ce spune intrebarea sau inainte de intrebare."De ce am fost concepuți fizic ca, organele pentru procreare să fie învecinate"Eu nu-s lamurit despre c are organe de procreere este vorba si cum sar invecina ele.Concret la ce se refera la care organe de procreere? Si apoi pune paranteza(in cazul femeilor). Acum ce inseamna asta? Ea vrea sa zica ca la femei organelle de procreere sint cum? Invecinate cum spune ea.Invecinate cu cine? Si mai departe continua si spune ca in cazul barbatilor organelle lor de procreere sint invecinate cu cele de excretie.Concluzia este ca nu este nimic clar cel putin pentru mine nu are sens ce sa scris.In primul rind la ambele sexe organelle ce le spune ea sint invecinate cu aparatul excretor in ambele cazuri, nu doar la barbate lucru considerart spune ea scirbos.Scuzama frate dar o asemenea exprimare merita premiul nobel.Ori eu mam timpit ori nu stiu pe bune. Poate am nevoie de explicare suplimentara dar eu asa vad fraza este total pentru bagare in ceata, adica nu este formulate clar correct. Zimi daca gresesc ca nu ma supar ba apreciez cind mi se explica si inteleg.Nu le stiu pe toate, nu le inteleg pe toate si cind ceva spun gresit da frate asta e am gresit.Deci daca ma lamureste careva jos palaria simi cer si scuze de la cei caroara le-am scris si nu am fost de accord cu ei sau am spus ceva naspa la adresa lor.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Prea tarziu pentru scuze, ai fost raportat!

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule nu-s curios de raportul tau.Se pare ca esti aici la agatat sau cum? Vad ca incerci sa tii partea unei femei ca ai aflat ca e femeie si ce ai spus hai ca cine stie poate agate si tu ceva sau cum? Pe aici daca nu stiai se discuta la subiect, la intrebarile puse nu raportari nu alte chestii de limba sau gramatica limbii romane. Daca era asa nu stiu daca este sau daca nu, atunci cerele celor care detin acest site sa faca o rubric pentru limba romana si acolo da o sa spun e ok am greseli etc. Oricum multumesc pentru observatie ca nu pun semene de pctuatie si asa mai departe dar nu asta era subiectul sau intrebarea pusa aici.Inca odata spun nu eu eram in discutie ci altcineva si era vorba despre cu totul altceva. Daca aveai o explicatie ceva o spuneai, dar nu sa vii sa spui ca mai raportat ca de ce pun eu intrebari, de ce cer explicatii bla bla.Pt ca pe aici asta facem intgrebam si ne explicam unu altuia ceva ce nu stim sau nu ne explicam singuri.Si nu mi-am cserut scuze de la nimeni.Mai citeste odata ce am spus.Am spus daca ma lamuresti si pe mine cea vrut sa zica intrebarea atunci iti multumesc si imi cer scuze de la cei carora le-am scris si sau simtit cumva lezati.Nu am de ce sa-mi cer scuze de la tine.Tu esti ala care de fapt ar trebuie sasi ceara scuze la restul care au raspuns pentru ca ai spus ca razi de ei de te prapadesti la cum gindesc.Cu alte cuvinte esti atit de destept cel mai destept de pe aici iar restul numai prosti.Insa tu ala desteptu nu poti sa explici macar sensul unei intrebari.Ar cam trebui sa iti inghiti risul ala, ori sal tii pentru tine si sa razi doar cind este cazul si niciodata sa nu rizi de oameni.Numeni nu se naste invatat.Invata sa respecti daca vrei sa fii respectat la rindul tau. Poti sa ma raportezi cit doresti nu te retine nimeni si nimic.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Eu la gatat? aduti aminte nea reliane cand ai intrat pe acest site, in primele zile mai exact, cum te comportai? laughing Si ca sa nu mai fi suparat ti-am dedicat o melodie la playlist, sa vezi ca nu's om rau

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca ma confunzi amice.Vezi ca mai este inca cineva cu acelasi id ca si mine, dar de fapt are doar o litera de tipar si anume i care la mine este i dar la acea persoana este sau era I.Acea persoana incerca sa ma compromita dar cu ce sau de ce habar nu am, insa scria in numele meu, ma urmarea ce fac cui scriu unde scriu si apoi venea si el si scria chestii din astea de agata, cum ca ar iubi nu stiu pe cine de aici la nebunie si tot felul de timpenii.Dar cred ca fost blocat de admin ca mai mult de citeva mesaje na apucat sa scrie. Daca eram eu acea persoana fii sigur ca nu mai discutam noi acum aici.Si eu am ramas mut cind am vazut, apoi am scris adminilor pe aici si intr-n final m-a lamurit cineva cum sta treaba si ca de fapt era o alta persoana.Si poate ca chiar tu esti persoana care incerca sa faca stiu si eu rele pe aici, ori esti poate chiar persoana care m-a lamurit ca de fapt ala nu avea un id identic cu al meu.Deci esti una din aceste personae.Si daca esti persoana care mi-a aratat ca este de fapt alt id iti multumesc inca odata, iar daca esti ala rau care incerca sa ma denigreze sa arate ca eu ma dau la femei pe aici sa fii sanatos ca nu-s curios mai mult decit am fost pina acum. Iara referitor la cum scriu afla ca wind ma corecteaza eu am calc pe engleza si am avut autocorectia pe on.Cam asta este in mare. Iara ca ma raportezi sau ce faci tu nici nu ma deranjeaza, ma lasa indifferent.Atit poti atit faci stii cum se spune.Bafata la raportari daca cu asta te ocupi pe aici.Cind eu am intrat in primele zile pe aici am intrat cu un scop anume si am si pus o intrebare.Deci te asigur ca ma confunzi.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Bre... pan'aici!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citesc unele raspunsuri si pocnesc de ras, ce evolutie frate, care evolutie? ca de cand stiu eu ca s-a infiintat omul are sexul si rectul in aceleasi locuri doar ca unii ( nu la acelasi loc ), asta ca design, s-au operat si un pasarica in loc de cocosel si invers, aici putem spune ca am evoluat rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bine zis!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Phiiiiii! de teama sa nu crezi ca am vrut sa glumesc iar nici bine nu am scris laughing ce-o fi cu mine?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, de fapt asta încerc să le spun și eu celor cu evoluția. Că ne-am reprodus așa de când lumea...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da si normal

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce incerci tu sa spui dar bine nu spui deloc.Sincer nu stiu ce stii tu sau unde vrei sa ajungi.Ori nu stii sa explici ori nu stii sa te exprimi. Vrei sa stii de ce nu am fost facuti hermafroditi sau ce? Desi am vazut ca bagi, amesteci aici si aparatul excretor.Deci pina la urma mai exact ce vrei sa arati? Eu din ce citesc vad ca tu nu stii ce si unde sint asezate aceste organe despre care vporbesti.Tu spui esti femeie si urinezi cumva pe alta parte lateral sau cum? L tine femeie find urina iese pe unde? Nu iese cumva prin organul tau genital? Ok daca pe acolo iese la barbat pe unde iese? Tot pe acolo.Asa si pina la urma unde este schetia scriboasa si vecinele si la un loc si ce mai spui.Vino draguta cu ceva concret clar nu asa ai vrut si tu sa spui sau cam pe acolo.Cam pe acolo ce? Incerci sa spui ce? Naspa si mai astepti si raspunsuri la ceva neclar. Sper ca nu te superi dar daca e revino cu ceva concret, clar si spune direct pe nume ca fiecare are nume.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuza-ma dar si eu ma stric de ris cind citesc ce tu spui.Tu sincer ai inteles ce doreste cea care a pus intrebarea? Ia mai citeste bine si de inca citeva ori intrebarea si o sa constati cati piere risul.Ea vorbeste despre aparatul excretor si ckel reproducator ca la barbate ar fi la un loc si la femei separate.Deci acum sper ca ai inteles.Sau cel putin asa sa ecprimat ea din cite eu am putut deslusi. Tipa care intreaba cred ca nu are cunostinte ces alea organele despre care intreaba sau nu stie a se exprima.Intradevar mai toti bat cimpii cu evolutia cu povesti, insa problema este de la cel care a intrebat, ca nu e nimic clar.Cei care au raspuns asta trebuie sa spuna, desi cineva a spus asta ca nu e nimic clar.Cine a pus intrebarea nu s-a referit la operatii de schimbare de sex sau na intrebat de ce noi nu am putut fi hermafroditi. Daca intreba asta era simplu, cel putin simplu suna intrebarea si lumea stia despre ce este vorba.Ce este de ris intr-adevar este faptul ca multi raspund dar raspund aiurea, fara sa inteleaga intrebarea, chiar si atunci cind nu o inteleg ei tot raspund asa sa fie acolo.Dar de ris este si intrebarea ca e pusa de zici ca e codata, criptata si pun pariu ca nici tipa nu stie cea vrut sa intrebe.Scuze ca ma bagai dar na discutam doar.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Îmi dau palme și mai mult de atât nu spun.
Știu și eu de povestea cu femeia... am zis că-s învecinate, ok?
Ce naiba mă... răspuns mai retardat ca ăsta nu am văzut de multă vreme.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Dati palme sa te trezesti fata draga ca esti praf.Scuizama ca o spun dar esti pe dinafara complet.Tu in loc sa lamuresti problema deja incepi sa ce? sa te legi de raspunsul meu care este cum spui tu retard.Pai arata, demonstreaza, explica cum de raspunsul meu este cum spui si explica intrebarea ta. Poate nu stii ce ai scris.Mai citeste de inca o mie de ori ce ai scris si dupa vezi ce iese.Ai scris scuze expresia o balaceala din care pur si simplu nu prea vad cine ar intelege si ce.Deci mai retarda intrebare nici nu cred ca mai gasesti pe sitele asta sau pe tot netul asta.Tu probabil nu esti constienta de ce ai scris.Si in loc sa multumesti celor care raspund ca vorba aia siau dat duhul citind si rascitind intrebarea ta sa o poata inteleaga sau macar sa banuie ce ai vrut sa spui tu vii si aproape ca nu m-ai facut prost desi tot aia este prin ce ai spus acum.Asa se face se multumeste celui care tia atras atentia si asa mai departe.Dar uitasem ca esti romanca si le stii pe toate.Si iti poti da cite palme vrei ca degeaba se pare, tot nu te vei trezi.Si daca tot vrei sa mai scrii ceva fa bine si spunem si mie asa babeste ce ai vrut sa spui ok? Dar ceva clar referitor la ce ai intrebat la organelle alea vecine si asa mai departe.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Si cine ai fi tu sa ti se spuna "babeste" care e scopul intrebarii si cum de iti permiti sa cataloghezi anumite persoane de pe acest site?

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu intelegi ceva din aceasta intrebare formuleaza altfel te rog.Eu nu sint cineva pe aici, insa am dreptul sa dau un raspuns, ori sa comentez, ori sa fiu sau nu de accord cu ce spune cineva.Pe aici de fapt asta facem. Iara eu am spus sincer nu stiu ce vrea sa spuna cu intrebarea, nu stiu la ce exact se refera.Ca urmare am cerut o explicatie daca se poate mai pe intelesul meu.Asta daca cineva a priceput intrebarea.Imi permit sa cataloghez ce? Imi permit sa imi dau cu parerea si cu presupusul, deci nu vad care ar fi problema ta.Si tu a spus personal ca nu mai poti de ris la ce abereaza unia sau ce raspunsuri au dat. Apoi am cerut daca ai inteles sa imi explicit si mie mai pe babaeste adica mai simplu sensul intrebari sa stiu si eu de ce rizi si sa radem impreuna daca se poate.Dar eu decit sa rad mai degraba accept sa mi se explice cevasi sa pricep si sa retin ceva correct.Deci daca tu ai inteles te rog daca poti sa explici simplu ce a vrut sa spuna persoana cu intgrebarea.La ce s-a referit concret la care organe de reproducere in ce vecinatate si excretor si etc.Tie sincer fraza care persoana a scris-o ti se pare coerenta, exprimata clar, correct? Poate ca ma ramolii eu si nu mai pricep o fraza.Deci cum este pina la urma sa vorbim la subiect la intrebare, despre ce este vorba?

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Doi plus doi egal patru. De ce? Pentru ca acelea adunate se strang intr-o multime de patru elemente.
Faci multe acuzatii, ma jignesti fara sa intelegi.
Daca ai pretins ca nu te-ai prins, puteai sa taci, evident.
Stiu sa inghit critici constructive; nu ti-ai gasit persoana.
Bun. Cum sa iti explic eu tie: stii, multi considera sexul oral scarbos. Care e argumentul lor? Ca e scarbos ca faci contact cu partile prin care se realizeaza excretia. Bine, aia-s idioti, dar nu gresesc in legatura cu anatomia.
Adica, pentru o actiune mai „demna" si mai frumoasa nu trebuia sa fie un loc ce elimina toxine... Vorba celui de mai sus, multe boli din lipsa de igiena se declanseaza tocmai din cauze de genul. Daca nu ai igiena jos, esti pierdut.
Femeia nu urineaza din uter. La asta ma refer cu organele vecine. Dar nu conteaza. O face cu barbatul care le are pozitionate in acelasi loc cu eliminarea.
Si ce ziceai ca nu ai inteles? Citeste raspunsurile de dinainte, ei cum au putut sa dea unul si numai tu ai probleme?
Au raspuns pertinent, zic eu.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Arata pe cei care au inteles aluzia ta sai vad si eu.Si daca tu spui ca este o aluzie la sexul oral afla ca fraza "fabricata"de tine nu are nici un sens nici o aluzie la nimic.Este o fraza fada nimeni na inteles ce tu pretinzi ca ai fi incercat sa spui.Si acum incerci sa op dai cotita pentru ca nu se leaga poricum nimic din ce tu bati cimpii. Daca ai fi facut aluzie doar nu ai mai fi intrebat de ce am fopst asa construiti de EL.Sexul oral nu este o constructie. Uite alt raspuns fenomenal as zice.Scuzama ca intreb tu esti romanca? Uite te citez aici"Femeia nu urineaza din uter. La asta ma refer cu organele vecine. Dar nu conteaza. O face cu barbatul care le are pozitionate in acelasi loc cu eliminarea."Ce ai vrut sa spui? Daca cineva intelege ce ai vrut sa spui eu il maninc.Deci tu incerci sa spui ca barbatul are pozitionate organelle genitale in acelasi loc cu eliminarea.Care eliminare si la ce te referi? Te referi la eliminarea urinei sau a cui? Daca la asta te referi afla ca si femeile tot acolo au pozitionate organelle genitale tot in acelasi loc cu organelle genitale sau cu o parte din ele.Deci nu vad sensul intrebarii. Daca cumva aveati vaginul la cap si urinati pe la picioare da puteai spune ca sint pozitionate in alt loc. Pune mina si cauta sa te exprimi ceva mai clar si mai correct. Oamenii de pe aici sin general asociaza vaginul cu organelle genitale si [pina la urma asta si este adevarul este o parte a organelelor genitale, deci tu ai puis problema total gresit.Si noamenii stiu ca pe la vagin si voi femeile eliminate ce eliminate, ca o fi mai la exterior ce mai conmteaza.Acum vii deja si ma iei cu vraja marii ca de fapt ai vrut sa spui de nu stiu ce sex oral.Hai sa o lasam asa ca deja o dam in balarii.

| Gabitzu246 a răspuns:

Asa s-a nimerit, este rezultatul a mii de ani de evolutie.

| anonim_4396 explică (pentru Gabitzu246):

De ce s-a nimerit asa? Asta întreb.
Nicio evoluție, din cele mai vechi timpuri tot așa ne-am înmulțit...

| MadalynaOke a răspuns:

Daca si eu am inteles intrebarea. Si chiar sunt de acord cu ce au zis bunocii aia doi love struck sublime si errofund.
relian ala a luat pastila aia MinusIQ daca stiti clipul ala de pe Youtube. laughing

| relian a răspuns (pentru MadalynaOke):

Asa si ce ai inteles tu? Spune simplu sa vad cit te duce sau daca te duce ceva