| anonim_4396 a întrebat:

De ce a lăsat Dumnezeu ca, organele pentru procreare să fie învecinate (în cazul femeilor), iar, în cel al bărbaților, cu cele de excreție, deci considerate mai „scârboase"?
De ce acest design?
Care e logica L/lui?

57 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Design inteligent, ce stii tu.

| anonim_4396 explică (pentru Inferno):

Presupun că ești un om inteligent dacă ai tras concluzia asta.
Răspunsul?

| relian a răspuns:

Ai pus aceiasi intrebare si aici si la fel nimeni nu vede ce balarie de intrebare ai pus.Toti sau grabit sa iti raspunda dar habar nici nu au ce ai vrut sa spui.Si te asigur ca nici tu nu stii ceai vrut sa intrebi.Probabil vrei sa vezi cum si cit gindesc cei de pe aici.Asta daca urmaresti ceva, iar daca nu atunci lasa de dorit modul tau de exprimare.Nu mai spun de cunostintele legate de organismul uman.Sincer am ris de mam prapadit cu organele tale de procreere si cu vecinele. Daca as avea si eu o vecina buna sigur mas invecina cu ea si in alt mod.Tu cumva te invecinezi cun barbat bine sau tot la fel si ala se exprima ca si tine.Sincer am ris bine, dai inainte cai dai bine.Mai ai intrebari de genul asta? Mai pune ca asa mai ma amuz si eu.Sa inteleg ca tu ai si si? Sau ai cumva 2-3 organe de reproducere si sint vecine ori cum? Si numai barbate saracii au organele de reproducwere invecinate cu toaleta.Naspa de tot.Deci organul tau de reproducere este situate cumva pe sus pe undeva dupa ureche sau pe unde il ai? Al tau nu se invecineaza cumva cam tot la fel ca si la barbat? Sfatul meu este sa pui mina pe o carte ceva.Dar mai intii de asta invata sa te exprimi cit de cit correct si clar si apoi citeste ceva carti, ca se pare ai cam lipsit de pe la scoala.Scuze,sper sa nu te supere ce am spus.Si daca te intrebi care este logica Lui eu ma intreb ce logica are intrebarea ta.Ai facut varza cu tocana si cu zacusa si leai amestecat pe toate.Nici de bucatareasa nu esti buna.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

... vai de capul tău laughing
A înțeles toată lumea în afară de tine -_-.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Draga domn Relian, daca nu sti ce insemnatate au semnele de punctuatie ( si vad ca le folosesti in raspunsurile tale total anapoda ) ia si citeste ce iti trimit mai jos :
Virgula este semn de punctuație care delimitează grafic unele propoziții în cadrul frazei și unele părți de propoziție în cadrul propoziției. 2. Semn întrebuințat pentru a arăta când trebuie făcută respirația în timpul unei interpretări muzicale vocale. 3. Semn întrebuințat pentru a separa, într-un număr zecimal, partea întreagă de partea fracționară

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Nene eu nu ti-am cerut sa ma inveti gramatica limbi romane, ti-am cerut daca poti sa ma lamuresti cu intrebarea pusa pe aici.Ori nu prea ai ce ma lamurii si ca mai toti de pe aici gasesti ceva de care sa te legi.In discutia de aici nu discutam despre mine,nici cum scriu si ce scriu.Swe discuta despre o intrebare pusa de cineva pe care eu nu o inteleg.E asa de greu pentru mata sa poti explica? Daca te depaseste atunci spune ca nu e nici o rusine. Uite eu am spus nu inteleg, poate ca atit pricep, deci am nevoie de explicatie.Tu esti in masura sa poti da o explicatie acestei intrebari? Fara alte legaturi ca nu stiu sa scriu, bla bla povesti nemuritoare cas satul de astea. Daca in schimb atit poti e ok nici o problema am inteles cit de tare esti si nu e nevoie sa te, manifesti pe aici.Deci daca nu poti explica nu te mai obosi sa dai un raspuns total nefolositor nimanui doar sa te afli in trecere pe aici.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Ce mare dreptate ai, n-o sa ma obosesc, asa ca fiecare'n lumea lui

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Încerc eu să te lămuresc.
Pune-mi întrebările, dacă se poate mai concis și mai ordonat.
Atât.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu cite clase ai dar multe cu siguranta nu ai.Reformuleaza intrebarea ca nu are sens.Si daca tu crezi ca intrebarea ta are sens intreaba un profesor daca cumva esti la o scoala ceva.Intreaba daca ontelege ceva din ce tu ai scris. Spui toti au inteles, cares aia toti si ce au inteles? Eu am vazut asa on trecere cel putin 3 persoane care au spus ce ai vrut sa spui.Deci nici ei nu au inteles pentru ca frazele tale sint incorrente, parca ar fi facute de un strain care nu cunoaste limba.Eu nu am ce sa te intreb pentru ca nu am pus eu intrebarea aici.Tu trebuie sa formulezi clar si coerent ce ai intentionat sa spui.Fraza ta nu are nici o noima, iar cei care au raspuns au facut-o sa se afle in treaba.Se vede asta din raspunsurile lor, fiecare raspunzind altceva si cel doare, dar toti spunind ceva legat de sex.Ca intrebarea are legatura cu organele sexuala asta oricine vede, insa este foarte greu sa banui macar ceai vrut sa arati.Cred ca ai formulat asa pentru ca atit poti si astea sint notiunile ce ke detii.Cu alte cuvinte nu stii anatomie mai deloc dar pui intrebari fara sens, sau cu sensul doar de tine banuit.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Mă jignești? Mă jignești.
Tu chiar nu te uiți în oglindă, eventual peste postări? Ești cel mai „Gică-Contra" de aici.
Tot afirmi că eu am zis ceva, că ceilalți au înțeles greșit și că nu, eu voiam să spun altceva, totul fiind doar o aparență!
Ba fix aia am spus.
Normal, dacă e ceva legat de sex -_-. Ce naiba să răspunzi altceva?
Cum să te fac să înțelegi că am întrebat, pur și simplu, de ce organele de reproducere sunt aceleași sau învecinate/înrudite cu cele de excreție?
O să mă iei cu povești cu glandele ce secretă sperma, sau altele legate de ovule etc. Le știu. Dar ieșirea e aceeași sau măcar undeva pe lângă.
De ce am făcut aluzia cu tuții și tutele care spun că sexul oral e scârbos? Ăsta e și argumentul lor, pe unde se elimină chestii.
Nu știu ce dracu' nu înțelegi, recitește.
Și dacă răspund altceva? Fiecare poate avea o părere diferită, niciunul nefiind Creatorul.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te jignesc ca nu de aia sint pe aici, insa iti mai spun inca odata frazele tale nu au coerenta nu au sens crede-ma. Uite acum iar ai pus o intrebare exact la fel.Si am stata si am analizat ca intr-un final sa zic ca am descoperit ce ai vrut sa spui.Fraza ta suna asabig grinE CE ORGANELE DE REPRODUCERE SINT ACELEASI SAU INVECINATE-De aici nimic nu se intelege.Si apoi continui, adica sai pus / INRUDITE CU CELE DE EXCRETIE.Deci te asigur ca nu stiu citi oameni ar intelege ceva din aceata fraza.Insa iti spun ce eu ma chinui sa inteleg.Ai vrut probabil sa spui asabig grinE CE ORGANELE DE REPRODUCERE SI CELE DE EXRETIE FOLOSESC ANUMITE PORTIUNI IN COMUN.Si mai simplu puteai sa spui de ce aparatul excretor foloseste oraganele sexuale pentru asi elimna secretiile? Cred ca asa ar fi trebuie sa sune intrebarea.Asa cum tu ai pus problema cu INVECINATE, cu ACELEASI SAU INRUDITE SINCER SUNA AIUREA si te baga in ceata.Formulea fraze simple si cu inteles.Deci cred ca asta ai vrut sa spui pina la urma dar chiar si acum tot pe intelesul tau ai spus-o, doar ca eu am banuit cam ce ai vrea sa spui.Si te asigur ca nimen n-a inteles ce tu spui.Deci urina este eliminata de aparatul excretor printr-o portiune a aparatului reproducator.Deci asta asa este si asa trebuie sa te exprimi.Insa ce m-a bagat pe mine in ceata este faptul ca ai mai bagat si alte chestii si anume ca la femei este cumva si la barbat altfel.Deci chestiile astea chiar ca deruteaza pe oricine ar fi geniu sa fie si tot nu ar fgi inteles.Ca urmare atit la femei cit si la barbat urina secretata de aparatul excretor este eliminata pe op portiune din organele genitale.ASTA AI VRUT SA ARATI? Daca asa este atunci nu vad chestia cu femeile au invecinate si barbatul la un loc sau cum te-ai exprimat tu.Deci fara suparare exprimarea ta lasa f mult de dorit.Nu te jignesc, nici nu am avut intentia, iar tu ar fi trebuie sa reformulezi, insa nu ai facut-o nici acum.A trebuie sa o fac eu pentru tine.Ce era asa de greu sa spui asa cum am spus eu? Si mai simplu puteai spune uite URINA IESE PRIN ORAGNUL SEXUAL SI de ce natura sau Dzeu a facut asa.Vezi ce simplu era? Dar te asigur ca ai bagat pe toti in ceata si cei care spun ca au inteles ce ai vrut sa spui mint.Citi oameni sint pe aici cinstiti? Nici 1% te asigur.Eu nu am de ce sa mint, nu mi-e rusine sa recunosc cind sint depasit sau daca ceva nu intgeleg.Insa majoritatea pe aici inteleg tot stiu tot si asa mai departe.Insa atunci cind le ceri o explicatie simpla la indemina oricui nu tio pot da, insa se leaga de felul cum scrii, ca habar nu ai, ca la scoala n-ai fost si asa mai departe.Deci sa stea sa scrie chestiile astea nu-i este greu insa sa explice daca stie nu are timp.Cam asa fac oamenii de peste tot.Eu nu, eu recunosc da soro sint prost atit inteleg atit pot.Ai vazut ti-am spus exprimarea ta nu este corecta.Si cind am sps asta am verificat sa stii.Am arata intrebarea si altor persoane de pe sitele asta si au spus la fel ca si mine, insa au spus ca n-are rost sa ma agit sa va las asa ca oricum nu ajung nicaerri.Am arata si altor persoane cu studii superioare, si mai in virsta si sau uitata mirati si nu mai spun ce au spus.Intentia mea a fost odata sa vad ce vrei sa spui si apoi sa te fac sa reformulezi ca eram curios ce vroai sa arati.Deci nu stau eu pe aici la povesti sau hai sa ma leg de oameni aiurea sai jignesc asa cum facu cel care tia luat apararea.Ala gasise timp sa ma ia ca scriu naspa dar sa imi explice nu.Asta arata de fapt ca n-a inteles nimic.Cineva care ar intelege mi-ar fi explicat simplu in 2-3 vorba.Gata ca am scris destul si nu vreau sa te plictisesc.,Deci departe de mine gindul sa jignesc, insa cind vad ca omul tot persista, desi eu am spus reformuleaza, reformuleaza si tut tot aceiasi fraza copy paste ce vrei sa mai zic? Ok numai bine si scuze daca te-ai simtit jignita, iar pe viitor o sa stiu sa te ocolesc.

| milan9 a răspuns:

Cineva spunea că sexualitatea este o glumă a lui Dumnezeu faţă de fiinţa umană. În orice caz este o vulnerabilitate care nu are doar scopul de procreere şi de refulare a tensiunilor în familie.
Mai are şi rolul de "verificare" (precum fructul din grădina raiului...).

Cum vine asta? Se pot vedea la tot pasul cazuri evidente ale eşecului acestei "verificări". Situaţii în care unii, bărbaţi spre exemplu, caută să vadă în semenele lor doar "obiecte" ale plăcerii şi abuzului, ale perversiunilor. Este situaţia în care ei au "vândut" imaginea şi demnitatea unei persoane pentru un viciu degradant.

Dacă oamenii ar privi doar ca suflete, doar prin natura lor spirituală (ca îngerii spre exemplu) realităţile intime ale vieţii biologice, ar surprinde amploarea situaţiei jenante, a decăderii uneori, "modestia" în care de voie de nevoie a căzut omul ce nu a dorit să caute MODESTIA pe o altă cale mai demnă… happy

| anonim_4396 explică (pentru milan9):

Troll

| milan9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu înţeleg ce vrei să spui! sad

| anonim_4396 explică (pentru milan9):

Bun, deci eu am pus întrebarea despre cu totul altceva. Dar mă rog.
Sexul e o glumă sau viciu practicat în parametri normali?
Pls pls pls.

| sublime89 a răspuns:

Am raspuns si dincolo dati mai zic si aici laughing Mai sunt astfel de "erori" in natura care ne arata ca nu a existat un creator inteligent. Asa functioneaza evolutia, e "oarba" de multe ori. Tot ce conteaza e sa functioneze, adica acea specie sa se poate inmulti si sa aiba succes, iar in cazul nostru am avut, pentru ca inca existam si chiar prosperam. Dar e ciudat oricum, mai ales daca ne gandim cate boli cu transmitere sexuala foarte periculoase sunt, care apar mai ales din cauza lipsei de igiena. Si faptul ca organele sexuale sunt invecinate cu cele de excretie e clar ca nu ajuta laughing Cine stie, poate o boala cu transmitere sexuala ne va extermina in viitor, cu sau fara igiena.

| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

„mai ales daca ne gandim cate boli cu transmitere sexuala foarte periculoase sunt, care apar mai ales din cauza lipsei de igiena."
Good point!

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai vazut sida ce ravagii a facut, boala cu transmitere sexuala. Bine, aia nu e din cauza lipsei de igiena, dar oricum. Alea sunt cele mai periculoase boli, pentru ca practic nu te mai poti inmulti. Fara o medicina foarte avansata nu am putea face fata nicicum unei astfel de boli grave.

| Wøodenpints a răspuns:

Îi place să vadă cum oamenii joacă la limită. Dacă ai greșit gaura, intri în căcat.

| Lizzu a răspuns:

Ai gresit categoria laughing aici intrebi simpli oameni.
Intreaba pe dumnezeu insusi!hee hee doar el are raspunsul.

| anonim_4396 explică (pentru Lizzu):

Fiecare-și imaginează ce vrea.
Am pus întrebarea aici ca să nu vină nimeni cu argumentul suburban: așa a vrut Bunul Dumnezeu!

| Lizzu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mhm... oh go on
Nu e timpul pierdut.

| ErrorFound a răspuns:

Nu-i pune la indoiala judecata...era beat cand ne-a(pe voi-pe mine nu) facut...

| anonim_4396 explică (pentru ErrorFound):

Sunt liber cugetătoare. big grin
Vezi pe cine jignești data viitoare...

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-am jignit? happy Imi pare rau.

| anonim_4396 explică (pentru ErrorFound):

Nu-i nimic dacă nu ai intenționat.
Ai zis că așa ne-a făcut pe noi, deci mi te-ai adresat și mie, teoretic.
Oricum nu aveai să știi că n-am precizat pe nicăieri în afară de alte întrebări în ce cred și în ce nu.

| LordBolton a răspuns (pentru ErrorFound):

Asta explica de ce ne-a pus codita in fata (barbatilor) fata de animale laughing

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Pozitia organelor mi se pare ok, nu vad problema.
Cred ca tu ai anumite frustrari ascunse

| anonim_4396 explică (pentru PreaDulcePreaFin):

CE?
Sunt mulțumită de mine și de partea de unde mă reproduc, de ce dracului aș fi frustrată laughing))?

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si care ar fi problema?
Mi se par pozitionate destul de ok.
cat despre dumnezeu, nu are ce cauta in aceasta intrebare

| anonim_4396 explică (pentru PreaDulcePreaFin):

*facepalm*

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce schimbari ai vrea sa faci?

| anonim_4396 explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Niciuna, îmi ador vaginul.
Depinde... nu e treaba mea, că nu eu am creat nimic, Creatorul, natura, etc ar trebui să aibă mai multă imaginație decât noi toți.

| NGheorghe a răspuns:

Poate tu ai deja o alta "distributie"?
Fa niste descrieri sau fa niste desene si arata-ni-le si noua! Poate asa descoperim mai repede vreo logica, sau de ce este mai bine asa cum este in comparatie cu "mutatiile" tale. Sau dincontra poate ca gasim ideile tale mai "confortabile".

| anonim_4396 explică (pentru NGheorghe):

Ție îți place că te poți îneca cu mâncare? N-ai fi vrut să nu existe riscul ăsta? Asta ca să nu implic din nou organele sexuale.

Voiam să spun că nu avem un design inteligent...sau prea inteligent. Nu avem chiar o circulație ireproșabilă între anumite organe.
Ca o comparație, avem în organism drumuri presărate cu treceri de cale ferată. Mai avem cale comună(până și parțial) la excreție pentru reproducere, la respirație cu deglutiție și tot așa. Nu era mai bine să avem fiecare sistem(auditiv, olfactiv, digestiv, etc.) independent, izolat în ceea ce privește comunicarea? Așa cum funcționează în general calculatoarele. Practic mă refer doar la căile comune care pot produce disconfort sau chiar mai rău. Și da, întrebarea mea se referă mai mult sau mai puțin direct la practicarea sexului oral. După design-ul propus de mine ar mai fi considerat sexul oral o deviație de comportament, ceva înjositor, dezgustător, etc? La momentul actual sunt destule femei care refuză să facă așa ceva bărbaților. Nici măcar o bună igienă nu le-ar convinge atât timp cât bărbații au cale comună pentru ejaculare și urinare. Asta e cauza principală a întrebării mele.

Dacă e evoluție se cam explică în zeci de milioane de ani(după niște răspunsuri anterioare). Nu toți înțelegem pe bune evoluția, nici nu prea avem cum și mai mult o acceptăm ca pe o teorie relativ ușor(dar nu la fel de ușor) cum acceptă alții creaționismul. La momentul actual evoluăm mai mult tehnologic. Mai mult asta putem observa, cel puțin noi, oamenii de rând.

Deși întrebarea mea a părut așa banală sau chiar stupidă pentru unii ea nu poate primi răspunsuri de la oameni simpli. Dar am vrut să văd și eu cum gândesc alți oameni simpli ca mine. Se pare că au fost destui care n-au răspuns chiar la subiect, iar alții chiar n-au înțeles nimic.

Eu n-am întrebat care e anatomia omului, ci dacă ea se prezintă bine...e ceva anormal dacă nu mi se pare așa bun design-ul actual?

| NGheorghe a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum este foarte mult de discutat pe tema aceasta, adica dupa zeci de ani de analize iti vei da seama de "avantajele" de nedepasit pe care le avem "in natura".

"După design-ul propus de mine ar mai fi considerat sexul oral o deviație de comportament, ceva înjositor, dezgustător, etc?" - dar tu nu ai propus niciun design, tu doar ai aruncat o idee "cea a separarii". Cand propui un design spui: "as vrea ca masculii sa aiba doua sexuri, pe unul urineaza si cu celalalt are relatii sexuale, si organele sexuale sa nu fie alaturate, nici la femei nici la la barbati, cu "partea terminala a aparatului digestiv" ci de exemplu sa se afle, ( ce stiu unde?) de exemplu intre sâni -iti dai jos sutienul si ti se vede sexul! Deja in cazul acesta se gaseste un dezavantaj: cand iti alaptezi copilul el se mai si joaca cu sexul tau! Si acuma tu ai putea sa propui ca sexul sa ramana tot la nivelul inimii dar sanii sa fie ca si la vacă undeva aproape de membrele inferioare; Acesta, DA, este un exemplu ( sau "o propunere") de design, cam aiurit dar este. As putea sa dau multe alte exemple pe care sa le corectez singur dar mai bine imi prezinti tu unul si eu si ceilalti de pe TPU sa ne dam cu parerea daca intr-adevar "poti fi MAI inteligenta";
Inteligenta, pe undeva, este capacitatea omului si animalelor de a supravietui sau doar de a se descurca fara a primii lectii:
"La momentul actual sunt destule femei care refuză să facă așa ceva bărbaților." (cam perversa exprimarea ta, mai corect era: "...refuză să facă așa ceva bărbaților LOR." sau "sotilor LOR"). Dar sa revenim la inteligenta, oricare doua persoane mature sanatoase si de sex opus, pot sa faca copii fara sa aiba nici cele mai elementare informatii in domeniu si doar luandu-se dupa placere si neplacere, exact ca orice animale care fie ca-s crescute in captivitate si nu si-au vazut niciodata semenii avand "impreunari" (copulari, etc), sunt capabile de asa ceva din instinct; Insa spre deosebire de animale ----care isi cresc puii si ii parasesc cand acestia ating maturitatea pentru ca si ei sa aiba aceleasi "impreunari" dupa propriu lor chef---- OAMENII cam fac tot posibilul sa se amestece in treaba propriilor copii si nu numai, se amesteca in treaba tuturor. Adica mai pe scurt: nu iti foloseste la nimic (nici tie si nici nimanui) sa stie ce fac altii in pat, ca refuza sau ba. Ce fac altii si altele cu sexul lor este treaba lor -- si daca nu te-ai prins ca ele se indreapta spre o satisfactie mai mare aceea de asi vedea odreaslele ca le calca pe urma si incep sa se descurce singuri in societate... ceea ce nu este usor. Daca nepoteii sunt sanatosi, pentru ele nu are nicio importanta daca si odraslele lor sting lumina si fac sex ca orbii si oarbele.

Pentru tine s-ar parea ca inteligenta sta in faptul ca stii tot ce se intampla sau ca pe undeva satisfactia sexuala este satisfactia suprema si poate ai fi instare sa faci si competitii de gen, ei bine sa stii ca vei reusi cu premii in valuta "Nici măcar o bună igienă nu le-ar convinge " - Ei bine, pentru 100 € sunt femei care sunt in stare sa isi vomite ficatii- daca nu ai stiut!
...ce discutie naspa.

| anonim_4396 explică (pentru NGheorghe):

N-ai înțeles o boabă din tot ce am spus... pierdere de vreme. Design-ul propus de mine privește doar interiorul corpului uman. Și da, e design interior. Tu ai deviat efectiv de la subiect. Așa cum am zis. Asta nu e o întrebare simplă deși așa pare. E atât de ușoară încât cele mai multe răspunsuri primite au fost pe lângă subiect.

| NGheorghe a răspuns (pentru anonim_4396):

Tie ar trebui sa iti fie clar ca inca nu ai propus niciun design, tu doar ai venit cu idei si cam atat. De ce tot imi repeti ca ai propus designuri?
"Și da, e design interior." E pă naiba! Deci din: "organele pentru procreare să fie învecinate cu cele de excreție", tu vrei sa spui ca nu te deranjeaza partea externa (raportat la orificiile lor externe)? Du-te si te culcă!
Apropo te contrazici singura pentru ca te grabesti:
-"nu e o întrebare simplă"
-(intrebarea)"E atât de ușoară "
Ai face bine sa te hotarasti: ori nu-i simpla ori ii usoara? Ca amandoua in acelasi timp nu pot fi adevarate. Ai nervi?
Inca ceva, sa nu uiti niciodata ca expresiile: "intrebari simple" si "intrebari grele" sunt un joc de cuvinte pentru ca intrebarile nu pot fi decat lungi sau scurte, in schimb raspunsurile la ele pot sa fie simple sau complicate sau usoare sau grele. Oricine poate intreba dar nu toti stiu sa raspunda.

| anonim_4396 explică (pentru NGheorghe):

Acum eu am înțeles că ești mai greu de cap și că eu aș propune cu adevărat un design numai dacă ți-aș arăta ție un desen, asta doar ca să-ți închid gura, nu că ar avea vreo relevanță. În plus, de ce aș face-o? Și așa vorbim doar ipotetic aici! Dar tu nu realizezi.

Ție chiar îți lipsește simțul ridicolului. Valabil și pentru relian-ul de mai sus. Mă întreb dacă nu te-o fi chemat chiar el în susținere. Ești rudă cu el? În fine, gata, ajunge!

La revedere!

| NGheorghe a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu sustii ca: "ai facut ceva ce nu ai facut" si pentru ca am observat aceasa tu ar trebui sa recunosti ca am spirit de observatie si nicidecum ca as fi greu de cap, sau ca as fi vreo ruda cu cineva, sau ca mi-ar lipsii din simturi.

Hei mă "îți lipsește simțul ridicolului"!
Tu nu auzi ca "îți lipsește simțul ridicolului"!

rolling on the floor rolling on the floor ce tare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La cate pupaturi in c, r liber cugetatoare versus ateiste vad pe aci, trebuie sa ma retrag.sa iertati boieri dumneavoastra daca nu suport pupincuristii.io ma nascui pe o gaura ceva mai jos de locul unde pupati voi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce oră e azi? Joi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Everlino? bate vantul.are sa ploua la noapte.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Morala: nu mai tăia iarba cu ciocanul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Everlina? ciocanul meu isi facu treaba dar iarba nu taie. facu doi feti frumosi si o fatuca.prin aceeasi gaura, pe care eu o numesc; o fantana a placerilor, dar si o posibila poarta spre iad, depinde de alejere.auzii de unul care-si baga o stecla in gaura scarboasa, care are un rol foarte util in viata noastra.respectivul nu a ales bine.nu pe acolo se bea.si nu cu tot cu stecla.DA doamne bine, si vara ploaie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și eu știu pe cineva care preferă clismă cu cola, dar hai să nu exagerăm.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer mie-mi pare exagerata aceasta intrebare,si asocierea a ceva sublim, nasterea, cu dejectiile. scarbos, nu ar trebui sa cuprinda ce e natural omenesc avand in vedere ca TOTI, dar TOTI beneficiem de aceste accesorii.de fapt nu chiar toti.la unii nu prea mai functioneaza astea si au recurs, la; dialize, sonde, operatii, practici{clisme}fereasca Dumnezeu de asa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar Dumnezeu ce părere are?
Eu nu am criticat nimic, dar asta e realitatea, pe acolo ne înmulțim și ăla e organul copulator cu funcția lui!

| BlackSulphur a răspuns:

Nu stiu de ce, dar am impresia ca-s dumnezeu. Nu de alta, dar scriu acest comment sub influenta alcoolului! Ha!

| anonim_4396 explică (pentru BlackSulphur):

Ce coCwe ccporect scroo ca sstii ca si eu am nbaut adonmeairo

| Mikhtarian a răspuns:

Gandeste-te mai bine.
In sine omul este un om modern, este perfect creat, cu bune si rele.
Sentimente pure venite din suflet.
Unde vroiai sa fie, in buric? In spate.
Laudat fie El.

| anonim_4396 explică (pentru Mikhtarian):

Îl doare undeva de laudele tale. E atotputernic.
Scuze că ți-am stricat visele.

| ksuper31 a răspuns:

Nu trebuie sa gasim raspunsul la orice intrebare.

| NameoftheCentury a răspuns:

Asa a evoluat omul, nu stiu daca e un motiv anume...

| 22SWAG22 a răspuns:

Ii buna intrebarea, dar ai uitat ceva...
Dumnezo nu exista.

| anonim_4396 explică (pentru 22SWAG22):

Am pus întrebarea-n dublu exemplar și la Știință și Filosofie.
Ca să evit răspunsurile de genul „Fúck logic, Dumnezeu așa a vrut!"... am formulat așa la această categoriewinking.

| MauriceCorelli a răspuns:

Trolling pentru momentele de betie. Gresesti gaura, nu va fi nu ca in acel video dragut de pe EFUKT pe care l-am pus odata la ora de informatica pe calculatoare.

It won't be just smellz. It will be more than smellz. You can only imagine!

Deci, da, trolling divin. Clisma nu e inclusa.