| anonim_4396 a întrebat:

De ce credeți că toți avem același Dumnezeu?! Ioan 3:17-18 VDC
Dumnezeu, în adevăr, n-a trimis pe Fiul Său în lume ca să judece lumea, ci ca lumea să fie mântuită prin El. Oricine crede în El nu este judecat, dar cine nu crede a și fost judecat, pentru că n-a crezut în Numele singurului Fiu al lui Dumnezeu.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu înțeleg care e legătura dintre versetul pus de tine și întrebarea ta

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine nu crede a și fost judecat, pentru că n-a crezut în Numele singurului Fiu al lui Dumnezeu.

aici aflam ce inseamna a fii crestin cu adevarat, uni spun ca avem acelasi dumnezeu, dar nu avem