| albaKiara a întrebat:

De ce criticati la fiecare colt crestinii? In fiecare intrebare vad:"de ce Biblia spune asa aici,de ce preotul spune asa,de ce crestinii cred asta, de ce ei spun asa si fac asa?".Ma scuza-ti n-am stiut ca voi sunteti asa de perfecti! Daca tot sunteti superiori noua, macar demonstrati asta in loc sa ne criticati si sa ne jigniti credinta si sa injurati tot cea ce pentru noi este sfant.Si apropo aveti grija sa nu injurati culturile din africa si Australia si noua Zeelanda care practica canibalism si ofera oameni ca ofranda zeilor in timplul secetelor!

18 răspunsuri:
| SfantulFuego a răspuns:

Justin Bieber e de vina! El si parul lui perfect.

| AdolfHitler1889 a răspuns:

De acord.De multe ori am văzut pe TPU răspunsuri la intrebari crestine cu "Dumnezeu nu exista, fraierilor";"Dumnezeu nu e bun de nimic, satan ne-a creat";"Cine e Dumnezeu?"
Aud si de multe ori pe strada tineri care injura crestinii.Ei doar se cred mai tari si cred noi credem intr-un lucru "fals" doar pentru ca nu-l vad, ca si fantomele si extraterestrii.

| Nucreeed a răspuns:

"Si apropo aveti grija sa nu injurati culturile din africa si Australia si noua Zeelanda care practica canibalism si ofera oameni ca ofranda zeilor in timplul secetelor!"

rolling on the floor)))))) Si daca voi ati respecta tot ce va cere in biblie(fiind cartea lu' dumnezeu)ati face mai rau decat aia din Australia si NZ...
Fata de voi...macar ei respecta tot ce tine de religia lor, pe cand voi culegeti doar ce va convine!=)

Si in legatura cu "de ce criticam la fiecare colt crestinii" :

Atata timp cat copiii sunt indoctrinati in bigotism, frica de un zeu si ura in numele religiei; credinta este considerata mai mareata decat cunoasterea; homosexualii sunt urati si discriminati de crestini in numele religiei; doctorii refuza ingrijirea sanatatii in momentele decisive, in numele religiei; femeile sunt nedreptatite si chiar omorate in unele cazuri...sa nu va mai plangeti atunci cand ne luam de religia/credinta/zeul vostru'!

Pa!

| albaKiara explică (pentru Nucreeed):

sad esti o persoana oribila.

Răspuns utilizator avertizat
| Nucreeed a răspuns (pentru albaKiara):

rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Deci din tot ce am zis eu...tu asta ai inteles? N'are rost sa'mi mai pierd timpu cu tine...

| Nucreeed a răspuns (pentru albaKiara):

Deci tu n'ai niciun alt argument...si alegi sa te legi de mine, de persoana mea...foarte crestinesc, n'am ce zice!

| M25M a răspuns:

Voi nu criticati pe altii, ba de alte convingeri, ba chiar din credinta voastra cu apelativele "pagani" "oi pierdute" "lepre" (in cazul ateilor)?

Chill the F down.

| Lizzu a răspuns:

Draga albachiara,
Credinciosii sunt mai rau ...ca la usa cortului ce e la gura lor,cu blesteme,daca ai stii...dar nu stii.

Tot ce e diferit de ei, de parerile lor merita blestemat si daca s-ar putea ucis cu pietre si spanzurat in piata publica, poate chiar jupuit.
Asta nu e gandire si cuvant de crestin, nu crezi?

Nu-i mai crede atat de ingerasi pentru ca nu sunt. Poate doar cei pocaiti care respecta cuvant cu cuvant "regulile" din cartea aia, dar nici ei nu sunt atat de nevinovati cum vrei tu sa-i faci sa para, si fara aparare.
--Sunt oameni, toti suntem oameni, nu suntem ingeri nici daca am vrea nu ne-ar iesi faza.

Asa ca iti racesti gurita degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In multe puncte crestinismul este criticabil!

| RAY a răspuns:

Pe zi ce trece tot mai mult va iubesc pe voi crestini

| kira30 a răspuns (pentru RAY):

De ce?

| RAY a răspuns (pentru kira30):

Cand va vad ce scrieti pe TPU, isus isi iubea dusmani daca nu stiai voi i urati

| HueyFreeman a răspuns:

Aoleu, saracii crestini. Sufera asa de mult, torturi asa de aprige. Cum sa fie supusi la critica?

| kira30 a răspuns (pentru RAY):

Din pacate cam ai dreptate.

| lolium a răspuns (pentru SfantulFuego):

Neah, justin e nimic pe langa fuego

| RAY a răspuns (pentru kira30):

Cam am dreptate,azi am fost pe lovendal un individ plin de ura si venin care isi batea joc de un om paralizat vb de hawkins,este mizerabil sa vb despre un om paralizat atat de urat sa postezi poze cu el,caricaturi,jigniri etc
apoi sa jignesti niste persoane care nici nu le cunosti, isus niciodata nu a judecat pe cineva care nu credea in dumnezeu si in cei de langa el, nu-i judeca i critica, eu va inteleg ca credeti in dumnezeu dar trebuie sa o demonstrezi si in fapte, trebuie sa simnti iubire nu ura fata de aproapele tau

| Hombre a răspuns:

Macar faceai o plangere mai selecta. Mahalagism higgledy-piggledy.

.