| Csenii a întrebat:

cine imi poate spune cum se face spiritism? stiu ca multi nu cred sau altceva ...si de preferat nu bloody mary sau sa comentati degeaba sau sa injurati sau sa jigniti... sau cumva anumite prostii postate pe internet.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ma enerveaza chestiile asta alti nu cred, dovediti ca exista si vom crede, nu exista spirite sunt pure fantezi atat, ne nastem, traim, murim adio totul pe veci, restul e fictiune

| milan9 a răspuns:

Cu cine crezi ca vei "colabora" tu in spiritism? Cu Dumnezeu? In nici un caz, ci cu demonii... sad

| Delmoniko a răspuns (pentru milan9):

Te-a blagoslovit asta cu un raspuns de duh happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu face.fiindca nimic bun nu se poate intampla practicand asa ceva.nu te juvca cu sarpele fiindca odata si odata te va musca.si-ti spun ca unul care cunoaste fenomenul.fii cuminte, asculta-ma si intelege. teme-te sa umbli cu asa ceva.

| Delmoniko a răspuns:

Oare mniezau nu are si el radio sau internet? Oare o privi si filme porno? O prinde brazzers sau bangbros?
Ca sa nu fie aiurea, spiritismul se face cu o masa Ouija.
Uite ce am scris aici despre interpretarea lui: http://mythologica.ro/spiritismul/

| ada92 a răspuns:

Pentru binele tau vreau sa stii ca o persoana care practica spiritismul, intra in legatura directa cu spiritele rele. Ghicitoria, vrajitoria, farmecele si comunicarea cu mortii sunt cateva forme de spiritism. Dumnezeu detesta spiritismul (Deuteronomul 18:10–12; Revelaţia 21:8). Intrucat si noi trebuie ‘sa avem oroare de rau’, nu trebuie sa intram in legatura cu fortele spirituale rele (Romani 12:9). Ce dezgustator ar fi acest act de tradare a Tatalui nostru ceresc!

| DeusCorrupti a răspuns:

Daca vrei sa practici spiritism, ti-as recomanda sa nu cauti pe net ci din surse sigure.

| Cezar2009 a răspuns:

În niciun caz nu trebuie recurs la spiritism, magie, ghicit, chiromanţie, astrologie, etc., pentru că toate acestea sunt păcate. Şi sunt şi foarte periculoase, deoarece în astfel de practici acţionează diavolii. Dumnezeu numeşte "urâciune" astfel de practici în cartea Deuteronomului din Biblie: « Dupa ce vei intra in tara pe care ti-o da Domnul Dumnezeul tau, sa nu te inveti sa faci dupa uraciunile neamurilor acelora. Sa nu fie la tine nimeni care sa-si treaca pe fiul sau pe fiica lui prin foc, nimeni care sa aiba mestesugul de ghicitor, de cititor in stele, de vestitor al viitorului, de vrajitor, de descantator, nimeni care sa intrebe pe cei ce cheama duhurile sau dau cu ghiocul, nimeni care sa intrebe pe morti. Caci oricine face aceste lucruri este o uraciune inaintea Domnului; si din pricina acestor lucruri va izgoni Domnul Dumnezeul tau pe aceste neamuri dinaintea ta. » (Deut. 18, 9 - 12) Sunt şi alte citate în Biblie în care se arată că astfel de lucruri sunt păcate.

Recomand şi un blog foarte interesant:

http://www.cezar-iasi.blogspot.ro
De pe acest blog recomand, în primul rând, articolul cu titlul Argumente şi dovezi ale existenţei lui Dumnezeu şi a vieţii veşnice de dincolo de moarte (articolul cel mai amplu, din partea de jos a blogului). În afară de acest articol, blogul conţine: înregistrări video cu miracole, videoclipuri, filme documentare, legături cu numeroase site-uri foarte interesante, posturi TV şi radio on-line, cărţi care pot fi citite direct pe internet (fără a necesita descărcare), articole foarte interesante. Vă recomand să studiaţi blogul şi să-l trimiteţi mai departe, ca să folosească şi altora.

Recomand şi documentarul Minuni Euharistice (subtitrat în română) - Un documentar foarte interesant despre minuni şi prezenţa reală a Domnului Isus Cristos în Euharistie confirmată şi de investigaţiile ştiinţifice. Vizionaţi accesând linkul următor şi trimiteţi-l mai departe:

http://www.youtube.com/watch?v=6FsZVatSrUw&feature=youtu.be