| RAY a întrebat:

De ce dumnezeu il iarta pe x daca x mi-a facut un rau deci eu nu l am iertat?

15 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Y e tâmpit iar X îl lovește în glumă peste ceafă. Y e tâmpit și îl urăște toată viața. Dacă Y e tâmpit ar trebui să fie și Dumnezeu tâmpit care se presupune că e mai inteligent decât toți?

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru T0T):

Nu poti ramane suparat toata viata, cu timpul poti ierta oricewinking
Daca ierti vei fi iertat, iar daca nu ierti nici Dumnezeu nu te iarta. Citind in Noul Testament am ajuns la un punct unde Isus face o declaratie soc: "Daca nu ierti, nici Dumnezeu nu te iarta" (Matei 6:14, 15.)

| AC4S4 a răspuns:

Pentru ca el si-a cerut iertare atat de la tine, cat si de la Dumnezeu.

| RAY explică (pentru AC4S4):

Pai de la mine nu ti a cerut

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Foarte rau, trebuie sa-si ceara daca doreste iertare de la Dumnezeu.

| RAY explică (pentru AC4S4):

Desi daca x nu isi cere iertare nu poate sa il ierte dumnezeu?

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Da, atunci se vede daca omul este smerit. Sunt unii care nu-si cer iertare de la oameni pentru ca sunt prea orgoloiosi.

| FaraNumePls a răspuns:

Ca e prost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca x se caieste))

| DarkAndDreary a răspuns:

Ah, misterioase sunt căile Domnului.

| EcceHomo a răspuns:

Pentru că X a recunoscut in fața lui Dumnezeu că este păcătos şi are nevoie de mântuire.De la tine ce să ceară?happy

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Judecă și vei fi judecat, iartă și vei fi iertat!
Daca ierti vei fi iertat, iar daca nu ierti nici Dumnezeu nu te iarta. Citind in Noul Testament am ajuns la un punct unde Isus face o declaratie soc: "Daca nu ierti, nici Dumnezeu nu te iarta" (Matei 6:14, 15.)

| Mclaren12 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Daca lumea se trezeste la realitate, n-o sa-i mai ierte nimeni pe eroii tai jîdani si odata cu aplicarea dreptatii o sa dispara si crestinismul. Oricum deja este in cadere libera. Sper sa prinzi acea perioada, asta daca nu este deja prea tarziu.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru Mclaren12):

Nu e nimic in cadere happy

| Mclaren12 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

De fapt da, ai dreptate. De prin 2011 au ramas constant vreo 2 miliarde de crestini pe planeta. Atunci de unde atatia atei? Cred ca sunt in jur de 800 de milioane - 1 miliard. Probabil sunt tot fosti crestini care s-au convertit la ateism in timp ce se tot nasteau zilnic copii botezati apoi cu forta in crestinism.
Oricum acum exista suficiente informatii care expun complet crestinismul cu toate dogmele sale de 2 bani. Cine e deschis la minte se mai trezeste la realitate, cine nu, traiesc in continuare in lumea lor paralela in timp ce in realitate jîdanii ii joaca pe degete.