| RAY a întrebat:

De ce dumnezeu imi spun pocaitii sa ma pocaiesc din moment ce sunt botezat la religia catolica? Scrie in biblie sa trecem la secta lor? Nu scrie ca am citit biblia si eu, dar ma sacaie propaganda asta sacaitoare, pocainta e o indreptare a pacatelor, nu un botez la o secta aparuta prin erezie

3 răspunsuri:
| 6684464 a răspuns:

Efes 4:5
„Un singur botez" se referă la botezul Duhului Sfânt, care este adevăratul botez. Botezul ritual se face cu apă. Botezul în apă este un simbol al botezului real al Duhului Sfânt prin care credincioşii sunt făcuţi una. McGee
Fiind botezaţi, ucenicii îşi exprimă adeziunea faţă de Cristos, îngroparea faţă de eul lor vechi şi hotărârea de a umbla în viaţa cea nouă(sfanta). McDonald

| BogdantheDreamer a răspuns:

Trebuiesc ignorati si refuzati civilizat. Pe la noi umbla cei de la martorii lui Iehova cu tot felul de brosuri.

| MaziluHDGAMMING2009 a răspuns:

Sunt extremisti.Incearca sa ii ignori, peste tot sunt secte religioase care incearca sa te atraga in credintele lor, de exemplu: Martorii lui Iehova