| OneReason a întrebat:

De ce Dumnezeu, Isus,Demoni Au cu totii puterii iar noi de pe, pamant nu avem nici o putere.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te asigur ca si oamenii au aceste "puteri supranature" insa aceste sunt tinute ascuns in mainile celor putini. Evreii si crestini au distrus si corupt toate invataturile spirituale.
http://bucurialuisatan.com/
http://crestinismulexpus.blogspot.ro/
Cand am fost nou la satanism si eu credeam ca e imposibil sa obtin asa numitele puteri supranaturale dar pe timp ce meditam am inceput sa simt aura, sufletul, etc. Fa-ti timp studiaza site-ul si daca doresti fa ritualul de dedicare.
Sunt multe de spus despre satanism insa Lucifer este aducatorul de lumina, El este cel care aduce iluminarea.

13 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Cat de mic si neinsemnat ma simt deodata, da' am papion rosu bre.

| danut a răspuns:

Foarte bun raspunsul lui "besleaganicolaecosmin", bravo.

| danay72 a răspuns:

Pentru ca sunt creaturi cu mult superioare noua.

| SamSon a răspuns:

Unde ai vazut tu,, dumnezei sau demoni ca sa spui ca au puteri?

| mODIN a răspuns:

Pentru ca noi existam si ei nu happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Demonii au putere atat cat ii dam noi, tu ai puterea de decizie

| cristimihailov a răspuns:

Tu ai puterea sa alegi. Si nimeni nu iti poate infrange liberul arbitru.

| M25M a răspuns:

Noi aveam cea mai mare putere, de a-i elimina, caci tot noi suntem cei care i-au creat.

| Miauti a răspuns:

''Credinta noastra este puterea Zeilor''

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Ei, sunt spirite, create de Dumnezeu, puternice, si noi avem forta fizica si mentala, dar depinde in ce vrem s-o folosim. Desigur suntem oameni, suntem limitati. Totusi oamenii fac multe lucruri in forta fizica si intelectuala. gandeste-te cum se ridica de la sol un avion Erbus 777, sau altele ce transporta multa geutate. Au fost facute de om si ele atat pot, cat a putut omul sa transmita. Toti robotii fac ceea ce sunt programati de om. Dar omul NU FACE ceea ce a fost programat de creatorul sau sa faca. De ce oare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba ai putere.nu ai citit; Dai vointa, iei putere? citeste-o si vei vedea ca sant tot felul de puteri.si va trebui sa te gandesti foarte bine, ce puteri vrei si mai ales, mai ales ce vrei sa faci cu ele.

| Peaches a răspuns:

Tu ai liberul arbitru, ai puterea de a alege binele sau raul. Si de aici incep alte puteri.
~R

| Adryan_Dan_1991 a răspuns:

Buna întrebarea uni vor puterea asa sa zica sesam vino la mine si a venit pentru putere alegi bine sau rau apoi cat te gogi la ei vei avea putere ca in armata cat asculti ordinele si le faci corect cresti in grad si da demoni au puterea de la noi cu cat injuram si facem tot felul de rele ei cresc in putere la inderi e diferenta ca ei au puterea de la Dumnezeu de aceeia sunt mai mupernici decat demoni si chiar neîncrederea in Dumnezeu le da putere demonilor