| benny7 a întrebat:

De ce fricoşii, nu vor moşteni împărăţia lui Dumnezeu?

11 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De exemplu daca cineva ameninta un fricos cu un cutit si ii spune sa il scuipe pe Isus/Dumnezeu, acesta probabil ar face-o.
General vorbind, pentru ca nu au credinta suficient de puternica incat sa nu se mai teama.

| Octavian199 a răspuns:

De ce astronautii nu pot ajunge pe Jupiter? rolling on the floor Fiindca e imposibil rolling on the floor

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Octavian199):

Si cum e imposibil?

Am fost deja in spatiu. Tehnologia evolueaza. Ce e imposibil a trimite o expeditie pe Jupiter?
Lasand la o parte faptul ca e o planeta gazoasa, ca ar muri din cauza vanturilor puternice, ar ajunge pe Jupiter. Morti, dar ar ajunge.

| Octavian199 a răspuns:

De fapt nu e posibil pentru nimeni, ca nu exista.

| benny7 explică (pentru Octavian199):

Eşti shizofrenic vezi de vaccinarea ta la timp.ok
sper că te-am ajutat*

| Mircea08 a răspuns:

Cum poti iubi pe Dumnezeu daca ti-e frica de el?

| benny7 explică (pentru Mircea08):

Am crezut că ştii asta sau doar testezi e bine oricum > Credinţa sinceră ne conduce la frica de Dumnezeu, cea care ne ajută să ne pocăim de faptele noastre rele.*

| Mircea08 a răspuns (pentru benny7):

"În iubire nu este frică, ci iubirea desăvârşită alungă frica, pentru că frica are cu sine pedeapsa, iar cel ce se teme nu este desăvârşit în iubire."
(Întâia epistolă sobornicească a Sfântului Apostol Ioan – 4/18)
"Căci Dumnezeu nu ne-a dat duhul temerii, ci al puterii şi al dragostei şi al înţelepciunii."
(Epistola a doua către Timotei a Sfântului Apostol Pavel – 1/7)

| benny7 explică (pentru Mircea08):

Da dar nu la toti ce spui acum? Marcu 4:40. Apoi le-a zis: "Pentru ce sunteti asa de fricosi? Tot n-aveti credinta?"

| benny7 explică (pentru Mircea08):

Nu avem toţi credinţa la fel?
Unii au credinţa mai mare alţi mai mică.
Deci unde nu-i credinţă apare frica.
"Dacă veți avea credință cât un grăunte de muștar"-OK*

| benny7 explică:

Apocalipsa 21:8Dar cât despre fricoşi, necredincioşi, scârboşi, ucigaşi, curvari, vrăjitori, închinătorii la idoli şi toţi mincinoşii, partea lor este în iazul care arde cu foc şi cu pucioasă, adică moartea a doua."