| Octavian199 a întrebat:

De ce ii plangem pe morti daca ajung in rai, unde e lapte si miere?

46 răspunsuri:
| Octavian199 explică (pentru danut):

Unde naiba mai scrie asta rolling on the floorIa baga versetul si cartea.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Si daca iti spun unde SCRIE asta, dispari de aici cu intrebarile tale de Gaga sau Gica contra? rolling on the floor

| Octavian199 explică (pentru danut):

Poate rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Da, ori Ba? Ca sa "bag" versetu. laughing

| Octavian199 explică (pentru danut):

Baga versetul.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Nu ai raspuns.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Bine, deci te retragi si incepi Studiul Bibliei.
2Petru 3, 7. Iar cerurile si pãmântul de acum sunt pãzite si pãstrate prin acelasi Cuvânt, pentru focul din ziua de judecatã si de pieire a oamenilor nelegiuiti.
9. Domnul nu întârzie în împlinirea fãgãduintei Lui, cum cred unii, ci are o îndelungã rãbdare pentru voi, si doreste ca niciunul sã nu piarã, ci toti sã vinã la pocãintã.
10. Ziua Domnului însã va veni ca un hot. În ziua aceea, cerurile vor trece cu troznet, trupurile ceresti se vor topi de mare cãldurã, si pãmântul, cu tot ce este pe el, va arde.
Sper ca ti s-a trezit interesul in studiu Biblic care spune multe dar trebuiesc citite. さようなら

| Octavian199 explică (pentru danut):

Asta nu 'insemneza ' ce zici tu acolo

| Octavian199 explică (pentru danut):

Asta se stie. Soarele le topeste.Dar nu vad ca ne mutam nu stiu unde.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

2Petru 3, 13. Dar noi, dupã fãgãduinta Lui, asteptãm ceruri noi si un pãmânt nou, în care va locui neprihãnirea.
Deci さようなら

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Cum am spus :さようなら

| Octavian199 explică (pentru danut):

O carte de povesti.Se pare ca a fost scris mai devreme decat credeam. Oricum.S-au luat dupa cei din Mesopotamia cu planetele.Ei stiau de planete de atunci.De cele din sistemul solar.

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Spui prosti, evreii nu au fost in Mesopotamia. Oricum trebuie sa respecti intelegerea altfel n u meriti atentie. さようなら

| Octavian199 explică (pentru danut):

Am zis eu ca au fost?

| Octavian199 explică (pentru danut):

Am zis eu ca ma las? Am zis 'poate'

| danut a răspuns (pentru Octavian199):

Atunci さようなら.