| RAY a întrebat:

De ce iisus spune asta?

Luca 19:27 Iar pe acei vrajmasi ai mei, care n-au voit sa domnesc peste ei, aduceti-i aici si taiati-i in fata mea.
1:10 – Daca cineva vine la voi si nu aduce invatatura aceasta, sa nu-l primiti in casa si sa nu-i ziceti Bun venit!

1:11 – Caci cel ce-i zice Bun Venit se face partas la faptele lui cele rele.

4 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Luca 19:11 "În timp ce ascultau aceste lucruri, El a continuat și le‑a spus o pildă, pentru că era aproape de Ierusalim, iar ei credeau că Împărăția lui Dumnezeu urma să se arate deodată."
Versetul 27 face parte din pilda.

| Mclaren12 a răspuns:

Se refera la cei care se impotrivesc agendei evreiesti. Pana acum au fost ceva personalitati precum Lincoln sau Galileo Galilei a caror moarte este datorata evreilor si organizatiilor evreiesti. Lincoln a vrut sa faca o Americä libera si a fost asasinat (ceva similar si Kennedy daca nu gresesc), Galileo Galilei a fost condamnat la arest la domiciliu pe viata pentru ca avea niste lucrari scrise care probabil erau impotriva bisericii si a refuzat sa le retraga. Biblia contine o gramada de versete care fac aluzie la viitoarea lume creata de evrei unde ei conduc si restul oamenilor sunt sclavi care lucreaza pentru ei. Crestinismul este pur si simplu un comunism religios. Ideea este ca multe versete au un anumit simbolism si nu trebuie interpretate literar. Ateii ca tine nu prea inteleg asta.

Răspuns utilizator avertizat