| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce Iisus nu dovedeste ca s-a intors din morti sau ca a inviat? De ce s-a oprit la 500 ci nu s-a aratat la toata populatia?

10 răspunsuri:
| relian a răspuns:

So aprit la 500 ca atat erau aia,clientii bisericii nou infiintate, sau sectei cum era pe atunci considerata.
Pai pe cine voiai sa mai bage la numar, pe aia morti laughing nu erau romani aia, ca de a r fi fost bagau fara numar laughing asa cu baga astia bolnavii si morti de covid, fara numar, fara numar laughing

| Lukasssz a răspuns:

Un personaj fictiv nu are cum sa demonstreze ceva

| Werrich a răspuns:

Asa a vrut zeul iudeu! Nu sunt antisemit sa ii cer explicatii sau sa il judec!

| Elan a răspuns:

Probabil nu a putut sa vina inpoi pe pamant! Este un mare mister! Extraterestrii pot sa demonstreze!

| Condrache_Marian_1989 a răspuns:

Biblia spune ca D-zeu Tatal a ales din toate popoarele de atunci doar unul pentru a l trimite pe IIsus si de a incepe sa isi propovaduiasca invataturile. Dupa ce s-a inaltat la cer acei 12 apostoli au fost trimisi fiecare in zone diferite de ex Petru in India, Andrei in Dacia(Romania de astazi) si asa mai departe. Daca se arata lumii intregi nu cred ca avea sanse de izbanda pentru ca atunci cam 30% din pamant era locuit de oameni invatati care stiau mersul lucrurilor.

Răspuns utilizator avertizat
| Condrache_Marian_1989 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dupa 40 de zile s-a inaltat

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pai nu dupa 3 zile, cand a venit nava-mama? P.S. Sint semi-serios. Daca iei si citesti cu atentie, e posibil ca acest Gizas sa fi existat si sa fie extraterestru (ar explica si conceptia imaculata, presupunem ca maica-sa era virgina si nu avea himen elastic si si-o tragea cu tot cartierul, si fusese implantat ovulul fecundat in uter prin interventie laparoscopica sau chiar - de ce nu - teleportare).

Răspuns utilizator avertizat