| anonim_4396 a întrebat:

De ce la categoria religie sunt numai atei? cunosteti vreun crestin care activeaza la categoria religie?

Răspuns Câştigător
| DarkAndDreary a răspuns:

Categoria se numeste 'Religie', nu 'Crestinism'.

48 răspunsuri:
| DarkAndDreary a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

"Sunt si crestini, nu ies in evidenta. ateii de aici poate pe strada sunt crestini, aici isi exprima gandurile in voie. am dat pe site-ul asta de o gramada de gay, eu care credeam ca tara noastra e mai normala"
-Cum adica ateii pe strada sunt crestini? Daca iesi pe strada si te uiti la oameni nu-ti dai seama cine e crestin si cine nu. Credeai ca tara noastra e mai normala? Ce intelegi tu prin "normal"?

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Ba da, dar vorbesc intr-un mod ironic si in necunostiinta de cauza, majoritatea

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Ba da, dar majoritatea vorbesc intr-un mod ironic si sunt si cam incapatanati

| DarkAndDreary a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Ok. Apreciez ca nu ai generalizat. Dar ce ai vrut sa spui prin "ateii de aici poate pe strada sunt crestini" si "eu care credeam ca tara noastra e mai normala"?

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Adica participa la anumite sarbatori/obiceiuri religioase, nu-i poti recunoaste, ei nu cred, dar nici nu spun... si am dat de multi homosexuali pe site-ul asta si credeam ca tara asta e mai de moda veche, ca noi alergam dupa fete, nu dupa ceva ce avem si noi

| DarkAndDreary a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Nu toti ateii participa la sarbatorile si traditiile religioase. Iar cei care o fac, participa doar din respect, multi ateii avand familii crestine. Daca ai alta orientare sexuala asta nu inseamna ca esti anormal, oamenii sunt diferiti.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Da, da... nu am generalizat
cat de simplu suna "alta orientare sexuala", dar nu e chiar asa

| DarkAndDreary a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Nu e chiar asa? Dar cum e?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E greu de explicat, dar chiar de as incerca, nu cred ca ai intalege.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Lasa, cu tine nu o scot la capat

| DarkAndDreary a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

De ce spui asta?

| Urzi23 a răspuns (pentru Holiday):

Regret ca te dezamagesc dar cei de care amintesti tu, sunt atei deghizati si imbracati de la tomberon, pe fata sa fie mai tuciurii dau cu crema de ghete, apoi se incaiera intre ei la usa Sf Biserici, cantind cit ii tin bojocii "mame din intreaga lume, vreau un ban sa iau o paine

| Holiday a răspuns (pentru Urzi23):

Ateii sunt prin tarile nordice, prin Germania, prin alte state dezvoltate, la usa bisericii si in biserica sunt de-ai vostri. Si fapul ca exista astfel de persoane, in numar atat de mare la noi, tot vina voastra e, daca vinzi omului gogosi religioase in loc sa-i faci educatie, rezultatul e fix asta.

| Urzi23 a răspuns (pentru Holiday):

Pai ce vina am eu ca 40.000 de atei nu s-au prezentat la BAC, pai cam peste 40% nu au luat examenul Probabil trebuie sa ii duca la scoala taras cu lantul Ce treaba are Religia cu BAC-ul ca eu nu pricep Mai usor cu exemple din Germania si aiurea din pacate pe piata muncii la ei, mai competitivi sunt ai nostri asa ca incearca si te informeaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar nu sunt numai atei, bunul meu prieteni. Doar traim in Romanica, aici e plin de oameni credinciosi, ce mama naibii.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Alcyon):

Nu stiam ca poti sa insulti niste oameni in halul asta doar pentru ca sunt atei. Te rog prin urmare in spiritul afirmatiei de la final sa nu ma mai alergi prin site sa-mi raspunzi vreodata la ce reply-uri dau eu altora. Ai cam mare tupeu sa afirmi ca ateii ar fi lipsiti de ocupatie iar ca sa vezi probabil crestinii au cu siguranta o ocupatie.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Mie mi s-a parut ca ar fi mai multi crestini dupa ce intrebari se pun. Dar "numai" atei? De unde ai scos-o? Sau modul in care asa zisii crestini pun intrebari incepe sa iti miroasa a trolling?

| eternitate15 a răspuns:

Eu