| Maxim96 a întrebat:

De ce la musulmani homosexualitatea e pedepsita cu moartea?

66 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Din acelaşi motiv pentru care o femeie prinsă la volan este arestată: prostia, fanatismul şi discriminarea duse la extrem.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Ce-ai spus tu se intampla doar in arabia saudita. restul tarilor arabe sunt mult mai ok.

| danay72 a răspuns:

Si in Biblie Dumnezeu condamna homosexualitatea si spune ca cei care practica aceste lucruri vor fi distrusi. 1Corinteni6:9,10

| usuk a răspuns:

Pentru ca ei nu au auzit de cuvantul STIINTA..si li se pare anormal

| Mădă0611 a răspuns:

Pentru ca sexul trebuie practicat doar in scopul procrearii, altfel e pacat, si la crestini e asa, dar nu poti sa urmaresti oamenii ce fac in dormitor, homosexualii chiar daca fac o singura data, nu e cu acel scop, deci e pacat, iar cum musulmanii "ie" bolnavi psihic...

| milan9 a răspuns:

Fiecare om este investiţie VEŞNICĂ, şi e păcat de cei care-şi compromit mântuirea, printr-un păcat asupra căruia atât Vechiul cât şi Noul Testament S-AU PRONUNŢAT, şi s-au pronunţat incriminând ÎNTRU TOTUL acest păcat... sad

| milan9 a răspuns:

Un păcat, o deviere explicabilă prin influenţa mediului, printr-un comportament nepotrivit în copilărie, prin decantarea unor gânduri şi imagini nepotrivite, prin fenotip... sad

| sublime89 a răspuns:

Musulmanii pedepsesc multe cu moartea. Ar fi si culmea sa nu pedepseasca homosexualitatea la fel. Pentru niste barbari ca ei asta e pacatul suprem.

| CinevaNou a răspuns:

Pentru ca ei stiu sa aplice biblia.

| dracu14 a răspuns:

De ce din cauza crestinismului este interzisa bigamia, din moment ce eu am bani sa intretin 2 femei de ce sunt fortat sa ma casatoresc doar cu una?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza ca au o gandire conservationista si nu accepta diferentele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil pentru că femeia e singura care trebuie dominată, ar fi un act de sfidare. Mă refer la logica lor extremistă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta se intampla doar in arabia saudita. tari musulmane sunt foarte multe, nu e corecta generalizarea. Daca te gandesti sa-mi dai cu coranul in cap iti dau si eu cu biblia sa vezi ce scrie si acolo.
in arabia saudita se face asa pentru ca acolo este meka si nu vor sa schimbe nimic. in restul tarilor musulmane din Asia si Africa si incluzand pe celelalte din Midle East nu intereseaza pe nimeni ce preferinte ai. ba chiar tot mai multi homosexuali merg acolo pentru ca le place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca nu au altceva mai dur.

| BlackSulphur a răspuns:

Se pare ca musulmanii sunt mai "traditionalisti" decat crestinii.

| Maxim96 explică (pentru BlackSulphur):

Dar in crestinism nu se face asta sad
Hristos ne spune sa iertam!

| BlackSulphur a răspuns (pentru Maxim96):

Nu se MAI face asta, vrei sa spui.
Si sa ierti homosexualii pentru ce? Teoretic (si practic), ei nu au facut nimic sa fie asa.

| David98TM a răspuns (pentru BlackSulphur):

Milioane de oameni au fost pacalite de diavol crezand, ca homosexualitatea este ceva normal...dar de fapt este un pacat...

| BlackSulphur a răspuns (pentru David98TM):

David, scuze ca-ti zic asta, insa nu a venit diavolul pe Pamant sa ne zica asta. STIINTA zice ca este ceva normal. A, stiinta este a diavolului? Te rog atunca-ti PC-ul si refugiaza-te intr-o pestera, nu cumva sa cazi in pacat!

Homosexualitatea nu este o alegere. Te nasti cu ea. Daca dumnezeul tau zice ca a te naste (Astfel) este un pacat, atunci ar trebui sa ne sinucidem cu totii!

| David98TM a răspuns (pentru BlackSulphur):

laughing.
A deci pe romaneste tebuie sa ma accept asa cum sunt, nu?

| NOname a răspuns (pentru David98TM):

Da.

| Maxim96 explică (pentru NOname):

Nuuu nu mai trebuie, e pacat, trebuie de combatut acest pacat!

| Maxim96 explică (pentru David98TM):

Nu! Trebuie de luptat contra pacatului. IIsus a spus:"Indrazniti, Eu am biruit lumea"

| David98TM a răspuns (pentru Maxim96):

Lupt contra pacatului dar...ma simt invins... sad sad sad sad

| Maxim96 explică (pentru David98TM):

Tu crezi ca esti singurul cu problema asta?
Si lupta dureaza foarte mult, poate chiar toata viata, nu poti scapa de odata.

| NOname a răspuns (pentru Maxim96):

Această idee eronată ţi-a fost indusă de religie, iar dacă ai fost învăţat să crezi în ea, împreună cu mulţi alţii, asta nu înseamnă că este şi corectă.

Tu, Maxim, având o orientare sexuală diferită, ar trebui să o conştientizezi cel mai bine.

Îmi pare rău pentru tine...că ţi s-au indus vinovaţii închipuite şi refuzi să te eliberezi şi să fii fericit. La fel şi pentru David98TM. Vă chinuiţi zadarnic.

| BlackSulphur a răspuns (pentru David98TM):

Pai... Da, ceva in genul.
Dar sa te accepti nu este indeajuns. Trebuie sa evoluezi, sa iti dai seama ce trebuie sa faci, ce trebuie sa pastrezi, ce trebuie sa modifici. De obicei lumea isi da seama ca nu poate sa modifice lucrurile cu care s-au nascut, cum ar fi orientarea sexuala, (uneori) caracterul etc.

| BlackSulphur a răspuns (pentru Maxim96):

Maxim, ma bucur ca ai o cauza pentru care te lupti. Problema este ca nu stii care este cauza!
Uite cum sta treaba: Degeaba te tot lupti cu acest "pacat" al homosexualitatii. El nu poate fi invins. Cum asa? Pentru ca NU este un pacat. De aia religiosii isi dau in cap singuri, incercand sa repare ceva ce nu este stricat. Si la fel sta si cu alte "pacate" inventate, insa nu despre ele discutam aici.

| David98TM a răspuns (pentru Maxim96):

Stiu...
Am si uitat ce inseamna sa fi fericit crying

| Inferno a răspuns (pentru Maxim96):

"Dar in crestinism nu se face asta"
Hristos ne spune sa iertam!"
Sa-l iertam daca se caieste si renunta la pacat, tu vad ca perseverezi in a fi homosexual. Si mai ai tupeul sa te pretinzi crestin.

| NOname a răspuns (pentru Inferno):

Nu cred că e necesar. E de ajuns că este hărţuit de fanaticii religioşi şi propria conştiinţă dată peste cap de religie.

Răspuns utilizator avertizat
| ErrorFound a răspuns (pentru Maxim96):

Eee nu...preotii ti-au ars "specia" timp de sute de ani. laughing

| David98TM a răspuns (pentru beautifulhouse):

Daca vreau pot sa ma bag laughing)

| OOOLEOOO a răspuns (pentru David98TM):

''A deci pe romaneste tebuie sa ma accept asa cum sunt, nu?''
Esti cea ce esti, de ce ai vrea sa devii altceva, sa devi ceva ce nu esti iti va aduce nefericire.

''Lupt contra pacatului dar...ma simt invins...''
Lupti cu cea ce esti nu cu pacatul, esti om ai parti bune si parti rele, ACCEPTALE nu te lupta cu tine sau esti masochist?
http://vimeo.com/44823513

''Am si uitat ce inseamna sa fi fericit''
Asta e rezultatul alegerilor facute de tine.Asuma-ti responsabilitatea

| Mădă0611 a răspuns (pentru Maxim96):

Mai copii, daca sunteti fani k-pop, nu sunteti homo daca va plac aia din moment ce la cat machiaj si operatii au, sunt mai fete decat fetele. laughing Sunteti foarte hetero.

Răspuns utilizator avertizat
| EvangelineDS a răspuns (pentru beautifulhouse):

Ce tip de Satanism practici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackSulphur):

Nu vă mai bateți capul cu Maxim! O faceți degeaba, oricâți psihologi ai angaja să îl rezolve, o să o țină tot așa până SINGUR va înțelege că se simte umil degeaba. Religia îl închide, dacă e păcat nu se întreabă și de ce, cică e lege și trebuie respectată, ceva din frică bănuiesc. Dar el nu se întreabă.
Păcat că se simte vinovat degeaba când putea să aibă o viață fericită fără să se simtă respins de cel care așa l-a creat după cum crede._.

| BlackSulphur a răspuns (pentru beautifulhouse):

Pacat, beatifulhouse, trebuie sa-ti comunic ca homosexualitatea este un lucru natural... Cu ura (nejustificata) nu te nasti, iti este "indusa", o "dobandesti", iar in cazul tau este homofobia.

| David98TM a răspuns (pentru beautifulhouse):

Serios?
Satan iubeste homosexualitatea pentru ca este un pacat (Si satan iubeste pacatul...)

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru beautifulhouse):

Nu sunt satanist, dar imi face mare placere sa-ti contrazic faptul ca nu cunosti doctrina desi se numesti asa-zis satanist:http://satanismul.blogspot.be/2012/11/moralitatea-sexualitatea-si-tu.html

| VladGH a răspuns:

Asta este leacul contra homosexualilor, atunci la ce sa-l tina in temnita si sa se cheltuie cu ei si numai sa ocupe locul altuia. Eu cred ca. ar trebui asa peste tot.

| alexandra2859 a răspuns (pentru VladGH):

Da tu ai fii homosexual tiai dori sa te omoare cineva? sau sa te dispretuiasca lumea?

| Mikhtarian a răspuns:

Pentru ca nu e ceva normal sa fi homosexual.

| M25M a răspuns (pentru Mikhtarian):

Sa inteleg ca omorarea acestora este ceva normal?!?

| Maxim96 explică (pentru Mikhtarian):

Pai stiu ca nu e normal, dar mi se pare anormal ca sa fie pedepsita cu moartea.

| BlackSulphur a răspuns (pentru Mikhtarian):

Homosexualitatea este perfect normala. Ai putea spune ca este felul naturii de a zice "Sunteti prea multi, poluati prea mult, GATA!".

| Inferno a răspuns (pentru Mikhtarian):

Ca e normal sau anormal, asta e prea putin relevant.
Tot asa este anormal sa ai o mana, iar nu doua. Daca eu iti tai o mana, asta nu imi da dreptul sa te si ucid pe motiv ca ai fi anormal.

| NOname a răspuns (pentru Mikhtarian):

Parcă toţi eraţi fiii lui Dumnezeu. E frumos să vă măcelăriţi aşa, între fraţi?

Poate altcuiva i se par anormale fanatismul religios şi prostia dusă la extrem. După logica ta, ar trebui să taie gâtul tuturor fanaticilor religioşi?

Este chiar atât de greu să accepţi diversitatea şi să nu judeci ceva ce nu cunoşti şi nu te priveşte? Iubirea de aproapele se opreşte la orientarea lui sexuală, asta ţi-e limita? E anormal să simtă diferit faţă de tine, dar e normal să omori un om pentru atât?

Religiile şi iubirile ipocrite doar se contrazic în homofobia lor. Tu, ca om, nu ai vrea să fii mai bun de atât, te opreşti unde s-au oprit primitivii de acum 2.000 de ani?
"In the age of information, ignorance is a choice."

| Mădă0611 a răspuns (pentru BlackSulphur):

Neeee, pentru ca tantile gay o sa ia niste ceva de la nenii gay si tot o sa fim multi. Daca era cum zici, eram asexuali. smug

| RaduMD a răspuns:

Homosexualitatea este printre cele mai grave pacate. Cu putine exceptii, in toate societatile, indiferent de continent, de religie sau de popor, acest pacat impotriva firii si strigator la cer, homosexualitatea a fost pedepsita cu pedepse severe, ca inchisoarea, exilul, castrarea ori condamnarea la moarte. Numai in societatile degenerate, precum a noastra, homosexualitatea devine acceptata.

| NOname a răspuns (pentru RaduMD):

Zău că te-aş trimite în Evul Mediu. Locul tău e mai mult acolo.

| RaduMD a răspuns (pentru NOname):

Dar de ce tocmai in Evul Mediu? Homosexualitatea a fost dezincriminata in Romania in anul 2002. Vrei sa spui ca in anul 2001 era Evul Mediu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Si-asa au fost multi morti, de ce-ai vrea si mai multi?!

| NOname a răspuns (pentru RaduMD):

Pentru că ai gândirea de Evul Mediu şi îţi şi place perioada. Secolul XXI nu prea e de tine.

http://www.tpu.ro/......terial-cu/

"...Numai in societatile degenerate, precum a noastra, homosexualitatea devine acceptata."
Nu zău!

| Inferno a răspuns (pentru RaduMD):

Modul in care expuneti pedepsele nedrepte si abominabile la adresa unor oameni in definitiv nevinovati ma forteaza sa cred ca faceti si apologia lor.

Tinand cont de faptul ca nu fiinta umana alege, ci Natura face alegerile, ce vina au acesti oameni?

Mentalitatea este eronata oricum, pentru ca intrebarea care se pune nu este cand a fost dezincriminata sau incriminata homosexualitatea, intrebarea este daca exista motive pentru a o incrimina respectiva dezincrimina.

| Inferno a răspuns (pentru RaduMD):

Stiti ca pustiul care a pus intrebarea are tendinte homosexuale, avand varsta doar de 17 ani,iar dumneavoastra, pretins om serios, matur si rezonabil practic l-ati condamnat la moarte?
Cat deste celalalt, ala e si mai mic, are 12 ani.
Dar asa este cand esti inconstient.
Care era cel ce spunea, "Prostia nu tine cont de convingerile religioase, varsta sau conditie sociala."
A, da, eram eu.

| fearlessss a răspuns:

Pentru ca aia e o religie mult prea extremista si ciudata iar aia nu isi dau seama ca nu poate exista un,, Dumnezeu`` care sa doreasca pedeapsa cu moartea ..etc.In religia musulmana sunt numai ciudatenii, mi se par mai rai ca,,, canibalii. Important e sa ai credinta nu religie pentru ca religia e doar indoptrinare.

| Calininio a răspuns:

Din intoleranta si prostie.

| 4cidr41n a răspuns:

Turcii sunt musulmani si acolo nu sunt pedepsiti cu moartea dar nici bine nu o duc.
Un reportaj BBC in legatura cu viata homosexualilor din Turcia gasesti aici http://www.youtube.com/watch?v=cMwUl7U_mpk.Cat despre condamnarea la moarte asta se face in baza legii sharia - un fel de transpunere a conceptelor religioase in legi ale lui Allah.

Homosexualitatea este abordata diferit de cele 4 scoli de jursiprudenta ale sunitilor.In tari precum Albania, Turcia, Bahrain, Iordania si Mali relatiile intre persoane de acelasi sex sunt permise si in Albania au avut loc dezabteri cu privire la legalizarea casatoriei intre doua persoane de acelasi sex.

In Mauritia, Arabia Saudita si Yemen homosexualitatea este pedepsita cu moartea. In Iran totusi operatiile de schimbare de sex sunt foarte comune, statul plateste jumate din costuri si ajuta la schimbarea actelor.
Ei cred ca e un leac pentru cei homosexuali. Sunt atat de orbi incat nu stiu care e diferenta intre un transgender si un homosexual.
Cat despre motiv... pai relegia care a indobitocit masele. Ca la noi dealtfel.
Te sfatuiesc sa citesti acest articol daca te intereseaza mai mult subiectul.
http://wikiislam.net/wiki/Islam_and_Homosexuality
http://en.wikipedia.org/wiki/LGBT_in_Islam

| sullivan a răspuns:

Pentru ca e permisa pedofilia, si chiar profetul a incurajat pedofilia casatorindu-se la 50 de ani cu o fetita de 9 ani (Aishe)!
Nu poti fi si pedofil si homosexual in acelasi timp ca e cam mult!

| RockLife99 a răspuns:

Pentru ca in religia lor, trebuie sa fie relatia barbat-femei, in plus religia lor mi se pare putin ciudata straight face

| Pr3da70R a răspuns:

Nu cred ca homosexualitatea e un pacat,
cred ca e o plaga a umanitati.