| unprietenaproape a întrebat:

De ce mananca oamenii oua din corpul gainilor? mai mult decat atat, daca se hranesc cu toate mizeriile pamantului, inculsiv rame si viermi? sunt curate?

32 răspunsuri:
| Dorugar a răspuns (pentru unprietenaproape):

Da draga, ai dreptate, doar ca a prelua un text inspirat de Dumnezeu unei alte religii si a prezenta acel text ca fiind al religiei tale, ba chiar a-l interpreta in mod mincinos...musai ca trebuie sa fie Lucrarea Diavolului si nu a lui Dumnezeu
Asa ca avelo grija ca "dumnezeul" tau are coada si coarne.
De ce cred ca Dumnezeul crestinilor este Satana?
Simplu, ca asa scrie in Biblie si asa a demonstrat-o si realitatea istorica.
Daca vrei dovezi... cere si ti se vor da!
In rest iti dau totala dreptate

| mihaelaerica89 a răspuns:

Pai, daca asa a facut Dumnezeu, ca multe lucruri, care mancam sa provina, din interiorul unui animal. Insa, cred ca acest lucru nu-l face mai rau, sau mai necurate. In plus daca ne gandim asa, tot Dumnezeu a creat tot ce-i pe pamant, ca omul sa-l munceasca, si sa-l biruiasca, asa ca n-are cum sa fie raii aceste lucruri.