| Meme10Memu a întrebat:

De ce multi pun pe primul loc in viata munca mai degraba decat o relatie personala cu Dumnezeu? Multi se apuca de programare ca sa castige multi bani iar aceasta activitate le ocupa aproape tot timpul din viata. Cand ajung batrani si neputinciosi nu mai au energia necesara pentru a-L cauta si gasi pe Dumnezeu si mor vesnic?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Pentru ca Dumnezeu, iti da, dar nu iti pune si in traista!
Daca vrei sa traiesti, sa mananci, trebuie sa muncesti. Nu numaidecat programare ci orice munca.

| ancaval a răspuns:

Pentru că au nevoie de bani ca să supraviețuiască.
Dar dacă ești bogat, ai timp cam pentru orice. E simplu.