| AmelyRain a întrebat:

De ce nimeni nu pune intrebari la categoria " cauze nobile"?

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru ca cei care fac fapte bune sunt deja implicati in anumite actiuni sociale, iar ceilalti nu sunt interesati.Adevarul este ca, situatia precara din tara noastra ne face sa devenim insensibili la nevoile celorlalti.

| FucktheSystem a răspuns:

Puteai să începi tu prin a pune întrebarea acolo.
Oricum, pentru că oamenii au lucruri mai deștepe de făcut cu banii lor.

| FucktheSystem a răspuns:

Nu e dator, mai ales dacă semenii sunt cerșetori apți de muncă și care sunt în starea în care sunt din lipsa lor de interes.
Și oricum, dacă vrei ajuți, nu ești dator.

| FucktheSystem a răspuns:

Nu mi se pare treaba mea să le dau, statul ar trebui să-i ajute, acum că-i statul incompetent și sistemul ineficient, nu-i treaba mea.
Și să nu uităm că 90% din așa zisele cazuri sunt fakeuri din care unii se îmbogățesc.

| FucktheSystem a răspuns:

În cazul ăsta să facă voluntariat la ONU sau să doneze bani direct acolo.
Iar pentru asta nu e nevoie de o întrebare la Cauze Nobile.
Și oricum n-am donat niciodată pentru că stau să mă gândesc că nici alți n-ar face-o pentru mine, de ce să o fac eu pentru ei?

| FucktheSystem a răspuns:

Să vine de unde or venii, eu n-am dat și nici nu intenționez să o fac prea curând.
Numește-mă egocentristă, nu-mi pasă.

| FucktheSystem a răspuns:

Am avut rude care au murit de cance și n-a dat nimeni bani să-i operăm, ce propui?

| FucktheSystem a răspuns:

Nu, pentru că să fac audiență posturilor de televiziune și să atrag toate babele care bocesc să se uite șocate și să zică că n-au de unde să dea nu mi se pare atractiv deloc. La fel cum nu mi se pare atractiv să faci show pe OTV.
Nu mi se pare atractiv să stau cu mâna întinsă, îmi permit bine, dacă nu asta e.

| sandra2012 a răspuns:

Fiindca ne-am mutat toti la categoria "Religie".

| carminaburana43 a răspuns:

Dar exista cauze nobile in tara asta? Caci daca da as dori sa stiu si eu care sunt acelea.

| KnifeWrench a răspuns:

Fiindca toti sunt ocupati cu savarsitul faptelor nobile.

| whatevernvm a răspuns:

Pentru ca nimeni investeste un deget in cauze nobile. Nici macar eu.

| alexralu34 a răspuns:

Pentru ca suntem putin nobili si nu facem cauze nobile suntem ocupati cu altele gen muzica, vedete etc.

| adriangabor92 a răspuns:

Pentru ca prea putini oameni fac cauze nobile

| WeLoveIceCream a răspuns:

Heya AmelyRain! De obicei nu se pun intrebari la cauze nobile, pentru ca majoritatea oamenilor nu se ocupa cu cauze nobile. Si trebuie sa pui intrebarea in categoria din care face parte, nu? Poate ca daca ar fi si cea mai vizitata, s-ar pune intrebari acolo. Cui nu ii place sa primeasca cat mai repede un raspuns la intrebarea lui? Sper ca te-am ajutat! Byez!