| mentholinks a întrebat:

De ce nu credeti in Anunnaki? Tablitele sumeriene preced orice scriere biblica.

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Simplu, pentru ca noi crestinii credem in fiinte REALE, nu in chesti inchipuite.

| RAY a răspuns:

| danut care fiinte reale?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citește Cartea Daniel. Vezi în ce poziție era Daniel și ai să înțelegi de ce anumite culturi seamănă în tradiții cu cele mozaice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred in "tablite". Iar anunnaki din peru (craniile ciudate, creierul mare), sunt maharishi danava din mahabharata.