| Octavian199 a întrebat:

De ce nu umblam dezbracati? Ca doar Adam si Eva erau dezbracati.

47 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Imaginează-ți, dacă sare o femeie pe tine fără să te anunțe?winking

| Octavian199 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Vreau rolling on the floor

| Meme10Memu a răspuns (pentru Octavian199):

Dar sa fie una sexy tanara si frumoasa. happy
Faptul ca un crestin sau o crestina umbla imbracat/a inseamna ca e ca restul pacatosilor adica daca ar vedea un barbat sau o femeie goala s-ar da la ea sau daca i s-ar face avansuri ar ceda in cele din urma. Hristos ar fi trebuit sa umble gol ca Adam ca doar este numit al doilea Adam.

| Celcestietot a răspuns (pentru Meme10Memu):

Iisus nu este numit niciun al doilea Adam! Cum de iti trec asemenea blasfemii prin cap?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Octavian199):

Să ne imaginăm că pe tine sare o hoașcă la vreo 90 de ani care e ca ața. Așa-ți mai convine? rolling on the floor

| Panamax a răspuns:

Ca sa nu moara croitorii de foame.
Ca sa nu vomiti cand vezi o grasana de 60 de ani langa tine in autobuz catre sta in picioare si tu pe scaun.
De aceea este bine sa-i dai locul

| BlackLight1987 a răspuns:

Erau dezbrăcat pana in momentul căderii. Geneza ne spune că după ce au mâncat din fructul oprit, li s-au deschis ochii și au vazut ca sunt goi.
Păcatul nu există înainte de asta, de aceea goliciunea primilor oameni reprezenta puritatea lor.
Noi am moștenit urmările acestui păcat, umblam îmbrăcați tocmai pentru a putea tine in frâu senzualitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Eu nu m-as supara.
Acu desigur sa nu aiba gabaritul depasit

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Iisus a fost un simplu profet, ca Mahomed.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Ce legatura are un profet cu Adam? Nu are logica.

| Dumy3321 a răspuns:

Adam și Eva erau dezbrăcați înainte de a mânca din pomul cunoștinței binelui și al râului după si au făcut haine ....gen nu știau ce e bine și ce rău deci sa umbli dezbrăcat e rău și in plus ți-ar fi frig?✋

| Meme10Memu a răspuns (pentru Celcestietot):

1 Corinteni 15:45:"Precum şi este scris: "Făcutu-s-a omul cel dintâi, Adam, cu suflet viu; iar Adam cel de pe urmă cu duh dătător de viaţă"

| Octavian199 explică (pentru Meme10Memu):

Vrei sa sar si eu cu Harry Potter?rolling on the floor

| Meme10Memu a răspuns (pentru BlackLight1987):

Hristos se imbraca pentru a tine in frau senzualitatea?

| Octavian199 explică (pentru Meme10Memu):

Uite.Daca toti ateii ar face misto de credinciosi, am inventa religia 'Harry Potter', si ar deveni cea mai mare religie. rolling on the floor

| Meme10Memu a răspuns (pentru Octavian199):

Daca vrei.

Hristos se imbraca ca sa nu-i faca avansuri Magdalena. Hristos se gandea ca nu ar rezista ispitei sau avansurilor Magdalenei.

| Celcestietot a răspuns (pentru Meme10Memu):

Și de ce îl compari cu Iisus, că tot nu înțeleg? A avut Iisus copii sau ce?

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Ai fost tu acolo?

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Nu participa si tu la erorile produse de el...

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Povesti evreiesti, man.

| BlackLight1987 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Hristos a fost om deplin( exceptând pacatul), și Dumnezeu deplin. A fost supus tuturor ispitelor omenești. Amintește-ti ca plâns, a cerut de la Dumnezeu sa scape de Cruce, a fost ispitit de Satana in pustiu etc.

| Meme10Memu a răspuns (pentru BlackLight1987):

Nu l-a ispitit nici o femeie pe Hristos.

| Meme10Memu a răspuns (pentru Celcestietot):

Iosif a fost ispitit sexual ( in Egipt de sotia faraonului ) mai mult decat Iisus.

| Celcestietot a răspuns (pentru Meme10Memu):

Si ce treaba are asta cu ceea ce vorbeam noi?

| Dalmore a răspuns:

Hainele au rol de protectie. Mergi tu descult pana la magazin si spune-ne cum se simtewinking

| Dalmore a răspuns (pentru Celcestietot):

Steregoooooi. Acum totul are sens.

| Celcestietot a răspuns (pentru Dalmore):

Eu steregoi mă?

| BlackLight1987 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Nu. Dar si-a asumat condiția de om in mod deplin. Asta înseamnă și posibilitatea ispitei.

| IuliaSuntFemeiePromit a răspuns:

Pentru ca ne este frig câteodată