| RationalityRules a întrebat:

De ce nu vor creationistii sa accepte ca noi, oamenii suntem doar una dintre milioanele de specii de animale care au evoluat pe aceasta planeta? si ca suntem niste nimicuri in comparatie cu acest univers vast si complex

15 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

In alta ordine de idei, cum dumnezeu scrie 1onur atata? rolling on the floor

Nu par generate in ChatGPT si nici nu pare sa dea copy paste de la un comentariu la altul. Ceva de vis!

| RationalityRules explică (pentru mODIN):

1onur e pierdut in lumea cu povesti laughing nu mai are nicio sansa sa scape

| RAY a răspuns:

Educația științifică în Romania e praf, o țară cu 50% wc urii în curte, ai așteptări exagerate, ultima tara din Europa

| RAY a răspuns:

Onur cât de fals și ipocrit ești Iuda nu ți rușine să vb de Dumnezeu tu sa faci pe moralul când ne înjurai pe discord și prezentați un blog cu poze false,tu vb mă scârbă de om, am vb cu tine la tel atât știi să înjuri, ai uitat că ți ai bătut joc de fata aia, ai mers că un violator la ea, ești un gunoi uman și vb de Dumnezeu

| RAY a răspuns:

Cică te bucuri că vine Iisus ))))

| RAY a răspuns:

Creștini romani, nici nu cred in Dumnezeu ăștia, nu există credința doar ipocrizie și falsitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu până nu-l accepți pe Dumnezeu cu Adevărat da cu Adevărat și Adevărat în inima ta și sufletul tău cu Adevărat ai să-ți negi toată "viața" existența.

Ori cât de "Luminați" "inteligenți" "filozofi" "open maind" am fi degeaba.

Pe Dumnezeu îl poți înțelege atunci când îl pui in inima ta cu Adevărat iar atunci Dumnezeu o să-ți deschidă ochii cu Adevărat și ai să-ți vezi toate greșite și fapte față de Dumnezeu și vei înțelege într-adevăr cu Adevărat.

Până nu-l vei așterne Până nu-l vei pune Până nu-l vei așeza pe Dumnezeu in inima ta in sufletul tău cu Adevărat o sa fi un om rătăcit o să-ți negi existența o să-ți bați joc de propriul tău suflet și propria ta viață în locuri grav de murdare care omul va ajunge grav de rău și se va bate joc de sufletul său se va bate joc de inima sa se va bate joc de corpul trupul său și dacă își pierdut omul sufletul și inima și viața și inima atunci ajunge mai grav decât un simplu biet de animal.

Atâta timp cât îl vei nega pe Dumnezeu atâta timp cât îl vei considera pe Dumnezeu un basm atâta timp îl vei considera pe Dumnezeu o poezie atâta timp cât îl vei considera pe Dumnezeu un nimic atâta timp cât ai să-l consideri pe Dumnezeu o maimuță atâta timp cât îl vei considera peste Dumnezeu atâta timp cât îl vei umili dezamăgi amăgi jigni pe Dumnezeu și îți vei bate joc de Dumnezeu de bunătatea lui atâta timp cât îți bei bate joc de mila lui Dumnezeu.

Ai măr grija că Dumnezeu o dată ce-și ia ochii de pe om și mână de pe om și atenția de pe om și privirea de pe om și grija de om și mila de pe om și bunătatea de pe om acel om ajunge GRAV DE RĂU!


Dumnezeu sa aibă milă de noi.


Tul subestimezi pe Dumnezeu mult rău pe Dumnezeu și Încerci să-i convingi pe oamenii să accept sa "sânt""animale" noi suntem oameni nu animale Dumnezeu a oferit omul enorm enorme de multe calități față de animale ai văzut cu trăiește un animal? ai văzut ce viața are un animal? ai văzut ce mănâncă animalelel? Eu vad zi de zi de luni până vineri eu știu ce viață crudă are animale știu totul despre animale și știu zi de zi viața unui animal ce se întâmplă cu el până când ajunge in rafturile din magazine tu n-ai de unde să ști să vezi ce viața are un animale și judeci viața unui animal și compari viața unui animal că a unui om când omul stă la confort animalul sta la rând să fie sacrificat când omul doarme cu familia sa acasă animalul își pierde viața și este tranșat și și și și... Viața unui animal este crudă și fără nicio mila din partea noastră a oamenilor eu știu viața unui miel eu știu viața unui vaci eu știu viața unui porc știu ce se întâmplă cu ei văd aud știu tu nu ști nimic despre viața unui animal și compari oamenii cu animalele ce vezi tu la național geografic și animal planet despre animale acolo este desene animate nu ști nimic despre animale...


Dumnezeu sa aibă milă de noi!

Daca tu te consideri ca ești tras din maimuță și vi din maimuță eu nu te judec daca tu te consideri un nimic eu nu te judec dar nu-i considera și pe alții ca tine. Pentru Dumnezeu oamenii contează enorm de mult pentru Dumnezeu noi contăm cu toți chiar și maimuțele și animalele și noi oamenii și orice vietate pe pământul ăsta pe care Dumnezeu permite sa ia viață să prindă viață și suflet pentru Dumnezeu contează TOTUL și nimic nu este un nimic.

| dany1988122 a răspuns:

Ei vor sa para speciali

| EestiSodalane a răspuns:

Pentru că nu e ok sa accepti falsitati

| RationalityRules explică (pentru EestiSodalane):

laughing)) atunci lumineaza-ne tu!

| EestiSodalane a răspuns (pentru RationalityRules):

Cu ce să te luminez dragule

| andreisergiu123456789 a răspuns:

Am o prietena care azi face 2 cursuri biblice, 4 ore pe zi e timp pierdut, deci la cat investesc in zeul lor imaginar, e cam greu sa se lase.))))

| CuStimaSiRespect a răspuns:

O să cred în evoluție când o să evoluezi tu de la IQ de moluscă măcar la inteligență de vertebrată.

| RationalityRules explică (pentru CuStimaSiRespect):

Atunci explica tu cum au aparut toate organismele? lasa-ma sa ghicesc laughing)) Jizas?

| T0Teu a răspuns:

Au spus credinciosii ca sunt cineva? Stim bine ca suntem un nimic in comparatie cu intregul univers (cel putin eu conștientizez asta) dar in ochii lui Dumnezeu suntem cea mai de pret creație