| Alexandru0007 a întrebat:

De ce prefera preotii Mercedes-urile?

Răspuns Câştigător
| Nume2 a răspuns:

Fii serios. Una e sa cobori la slujba dintr-un S Class si alta e sa cobori dintr-un Logan. Parca altfel te respecta babele nu? laughing

5 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Te referi probabil la vreo masina oficiala... La una din cele pe care le numeri pe degete in toata tara pe la vreo mitropolie sau la patriarhie. Nu e prea onest din partea ta. sad sad

| suntserios a răspuns (pentru milan9):

Nu le mai lua aparare. au o flota de mercedesuri de o sa iti pice fata

| milan9 a răspuns:

Poti sa spui ca majoritatea preotilor nu se sacrifica suficient pentru parohia lor, ca nu-si pun parohia mai presus decat propria familie. Asta se poate spune din pacate...
Dar, daca ar fi sa analizezi sincer (si nu prin cele 5-6 fotografii cu masini scumpe care au rulat de sute de ori prin ziare in ultimii ani) atunci ai vedea cu adevarat cati preoti au mercedesurile de care spui.
Vino pe la niste examene la facultatea de teologie si vezi locul in care isi parcheaza masinile cei care sunt deja preoti si fac la fara frecventa... Masini medii si sub medii. Poti compara ceea ce stii cu numarul complet de 30000 de calugari si preoti din aceasta tara si iti va da un anumit procent de masini scumpe. Acel procent te va surprinde... Este unul modest. Inclusiv daca se compara cu alte cateva categorii.

| Holiday a răspuns:

Ei doar respecta voia spiridusului. In functie de cat de bine il pupa in dos le daruieste masini pe masura.
Logic atunci ca un preot bun se cunoaste dupa masina.

| Teffan a răspuns:

N-au bani de loganuri.