| frida0purple a întrebat:

De ce sunt mormoni priviti diferit? Ce inseamna a fi mormon?

7 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Un indoctrinat religios, ca orice alt crestin.

| M25M a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Mormon

Sunt priviti diferiti pentru ca fac parte dintr-o religie noua, iar ca sa vezi cat de demente sunt religiile cel mai bine observi la religiile noi. Probabil o alta frica este cea fondata pe rationamentul ca religiile noi vor lua locul celei vechi asa cum fu si in istorie.;)

| 1libercugetator1 a răspuns:

Sunt si eu indoctrinati religios ca si restul ce imi place la ei sunt costumele lor frumoase cu cravata la gat de parca religia asta e doar pentru bogatasi in fine, nici o religie nu isi va deschide mintea, toate isi inchid mintea

a fi mormon e ca cum ai fi de orice religie sclav religios

Răspuns utilizator avertizat
| NicolasG a răspuns:

Am cunoscut religia acesata, veneau la mine sa-mi tina lectii de religie.
Dar pe langa biblie(mai exact atasat la ea)au cartea lui MORMON un profet al lor.
Am ancetat sa ma antalnesc cu ei, pe motiv ca nimeni nu are autoritatea sa ia ceva sau sa adauge la BIBLIE.
An materie de religie singura autoritate e BIBLIA si nimic altceva(opinia mea)

| CanisMajoris a răspuns:

Inseamna unul care crede ca odata va fi si el un Dumnezeu pe nu stiu ce planeta indepartata, intr-o noua lume cu un alt Adam si o alta Eva care sa cada in pacat, si in lumea aia trebuie sa faci tu pe Isus Hristos si sa-i salvezi.
Rezumand: un eretic.