| EmaS a întrebat:

De ce uneori radacinile spirituale sanatoase produc fructe stricate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrucat asa cum un pom sanatos,da si fructe stricate( viermi,lipsa soarelui in zona fructului,etc.), tot asa si spiritul poate fi alterat de influente daunatoare. Daca o radacina spirituala sanatoasa, nu produce decat fructe stricate, sau nu produce deloc, radacina trebui indepartata.(parca este si o pilda biblica in acest sens?).

56 răspunsuri:
| Georgyanya2000 a răspuns:

D'aia.