| ubyta a întrebat:

Care fructe sunt cele mai sanatoase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustMeFlory a răspuns:

1.Strugurii
2.Catina
3.Marul
4.Nucile
5.Perele
6.Gutuile
7.Prunele
8.Rodiile
9. Pomelo
10.Grepfruit

13 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Kiwi, grepfruit, prunele, rodiile, ananasul, merele, catina, nucile...

mira
| mira a răspuns:

In acest sezon cele mai valoroase sunt prunele.Au cea mai mare cantitate de antioxidanti.

| AvalohAlyn a răspuns:

Kiwi, este un fruct foarte vitaminizat, portocalele, merele, piersicile.In general cele exotice plus marul.

| unicka a răspuns:

Toate in afara de : banane, portocale, mandarine

| JustMeFlory a răspuns:

@Deagle mi se pare mie sau mi-ai copiat raspunsul?straight facemda...laughing

| dudu_4306 a răspuns:

Grepfruitul e foarte sanatos

| demonangel37 a răspuns:

In general toate fructele unt sanatoase dar cele de pe piata nu ti le recomand sunt pline de chimicale si E-uri cele mai sanatoase fructe sunt cele din pomii fructiferi luati direct de la sursa

| mikella a răspuns:

Marul, banana, pruna, portocala etc

Răspuns utilizator avertizat
| Andrinho a răspuns:

Toate fructele sunt sanatoase...trebuie sa le variezi doarwinking... cel putin doua portii de fructe pe zi!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Strugurii

2.Catina

3.Marul

4.Nucile

5.Perele

6.Gutuile

7.Prunele

8.Rodiile

9. Pomelo

10.Grepfruit

Kiwi, este un fruct foarte vitaminizat, portocalele, merele, piersicile.In general cele exotice plus marul.

Marul, banana, pruna, portocala etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele micute si albicioase