| anonim_4396 a întrebat:

De ce visam persoanele care au incetat din viata?

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu „visam", eu unul nu o fac, deci niciun „visam".

| aditimus a răspuns:

Inseamna ca ne-au fost foarte dragi si inca interactionam cu ele.

| RKBlue a răspuns:

Cei care le viseaza le viseaza din cauza dorului.
Am visat o ruda care a murit insa a fost un fel de cosmar de genul vreau-sa-nu-mai-dorm-niciodata-wtf-mooor-e-cineva-in- dulap?
Visele nu au nu-stiu-ce-insemnatate-fantastico-magica, ci sunt produse de suconstient si imaginatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru că ne este dor. sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am citit undeva ca visarea persoanelor decedate reprezinta faptul ca vor sa ne transmita ca sunt bine si ca intr-o zi vom fi impreuna din nou.

| Byb2001 a răspuns:

Ca ne am gândit si am petrecut mult timp cu ele.