| HannibalBarkas a întrebat:

De ce vrem sa ne nastem in puf, sa devenim bogati si celebrii si sa traim vesnic apoi sa ajungem in rai?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Toti oamenii alearga, fie ca o fac constient sau nu, dupa fericire.

6 răspunsuri:
| HannibalBarkas explică (pentru EmaS):

Fericirea inseamna sa fi egoist(a)?

Răspuns utilizator avertizat
| HannibalBarkas explică (pentru AllStillExistAllStillHaveAPurpose):

Un raspuns omenesc: ne place sa fim rai daca prin asta reusim sa creem iluzia ca am facut lucruri bune, ca am pacalit pe cineva pana ce asta nu se prinde, ca am castigat ceva in plus dar oare cat ne-a costat chestia asta, ca am pacalit legea dar sa fim atenti la usa cand apare omul negru, ca noi nu vom muri niciodata dar putem ramane invalizi intr-un carucior - fericirea noastra de fapt e iluzia victoriei raului din noi

| EmaS a răspuns (pentru HannibalBarkas):

Nu, eu sunt altruista. Vreau ca toti oamenii sa fie fericiti!happy

| HannibalBarkas explică (pentru EmaS):

Ma gandeam ce trist ar fi lumea daca nu ne-am permite iluzia fericirii laughing

| reihiuke a răspuns:

Exista un egoism benefic, pe care daca l-am avea, toata lumea ar trai fericita.